آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش/ خودت موهاتو کوتاه کن!

گاهی ممکن است برای کوتاه کردن موها امکان رفتن به آرایشگاه را نداشته باشیم. در اینجا ۵ روش کوتاه کردن مو در خانه را با موی دم اسبی به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش

آیا تا به حال در مورد کوتاه کردن مو‌های خود فکر کرده‌اید؟ آیا تا به حال سعی کرده‌اید خودتان موهایتان را کوتاه کنید؟ این کار واقعا سرگرم کننده است. اما باید در انجام آن دقت کنید تا نتیجه حاصله مورد قبولتان واقع شود. شما برای کوتاه کردن مو در خانه می‌توانید از روش‌های کوتاهی سریع با موی دم اسبی شده استفاده کنید.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش

با دم اسبی کردن مو‌ها تمام مو در یک مکان جمع می‌شود و کار شما برای چیدن موها ساده‌تر است. بسته به اینکه موی خود را در چه قسمتی از سر دم اسبی کنید، می‌توانید اشکال و برش‌های مختلف را ایجاد نمایید و در نتیجه کوتاهی‌های متفاوتی را برای خود انجام دهید. در اینجا چند مدل کوتاهی دوست داشتنی را به شما آموزش می‌دهیم که می‌توانید به راحتی آن‌ها در منزل امتحان کنید.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش

نکات اولیه کوتاه کردن مو در خانه

  • برای کوتاه کردن موها با این روش بهتر است ابتدا موها را کاملا صاف و یکدست شانه کنید. هر چه موها را لخت تر کنید نتیجه کار تمیز‌تر خواهد بود.
  • بعد از اینکه محل دم اسبی را انتخاب کردید به این نکته توجه کنید که هر بار فقط حدود 3 اینچ [هر اینچ حدود 2.5 سانت است] از موها را میان دو انگشت اشاره و انگشت وسط بگیرید و با قیچی کوتاه کنید. این کار باعث می‌شود موها را با دقت بیشتری کوتاه کنید.
  • توجه داشته باشید که در این روش باید از یک قیچی تیز استفاده کنید تا موها به راحتی کوتاه شوند. اگر از قیچی غیر تیز استفاده کنید – چون خودتان دارید موها را کوتاه می‌کنید و تسلط زیادی بر روی چیدن ندارید – ممکن است برش‌ها خوب از آب در نیاید و کوتاهی موها خراب شود!
آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش
روش اول: کوتاه کردن مو با دم اسبی در بالای سر

روش اول: کوتاه کردن مو با دم اسبی در بالای سر

در این روش شما باید مو‌های خود را در وسط و بالای سر دم اسبی کنید. اطمینان حاصل کنید که موها را کاملا صاف و محکم بسته‌اید. سپس در مقابل یک آینه بایستید دم اسبی را کاملا راست و رو به بالا بگیرید و کوتاهی را در سراسر آن انجام دهید.

نکته مهم در این روش‌های کوتاهی این است که برش شما چگونه است. اگر برش را مستقیم و صاف انجام دهید یک سبک کوتاهی را ایجاد کرده اید. اگر موها را به حالت اریب به سمت بالا یا اریب به سمت پایین برش دهید، مدل‌های کوتاهی تغییر می‌یابد. بعد از اصلاح موها آن‌ها را باز کنید و چک کنید که همه را یکدست چیده باشید. اگر احساس کردید که موها ناصاف است یا قسمتی را جا انداخته بودید کار را مجددا و با دقت بیشتری انجام دهید. این روش‌های کوتاهی نیازمند تمرین و تکرار هستند.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش

روش دوم: کوتاه کردن مو با دم اسبی در وسط پشت سر

در این روش موها را در پشت سر به شکل دم اسبی ببندید. این مدل دارای تکه‌های خرد مو در پشت سر است.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش

روش سوم: کوتاه کردن مو با دم اسبی در جلوی سر

در این روش باید همه موها را به سمت جلوی سر شانه بزنید و آن‌ها را به شکلی تمیز و یکدست در جلوی سر بالای پیشانی محکم دم اسبی کنید. دقت کنید که در کلیه این روش‌ها باید دم اسبی را کاملا صاف و تمیز ببندید و هیچ گونه بیرون زدگی و یا یکدست نبودن در آن وجود نداشته باشد.

وقتی موها را محکم در بالای پیشانی بستید با دقت موها را میان انگشتان بگیرید و کوتاه کنید. در این روش به راحتی برش دادن موها را می‌بینید و نیازی به آینه ندارید. این مدل بعد از کوتاه شدن به این صورت است که موها از جلوی سر کوتاه هستند و هر چه به پشت سر می‌رسد موها بلند تر است.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش
روش چهارم: کوتاه کردن مو با دم اسبی در کنار سر

روش چهارم: کوتاه کردن مو با دم اسبی در کنار سر

این روش یک سبک مدرن و جسورانه از کوتاهی مو را ایجاد می‌کند. این روش یک حالت نامتقارن را به وجود می‌آورد؛ مو را می‌توانید سمت چپ یا سمت راست سر دم اسبی کنید. این بسته به انتخاب و خواست شما است. فقط بدانید که مو را در هر سمت که ببندید آن سمت در نهایت پس از کوتاه کردن موها کوتاهتر از سمت دیگر می‌شود.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه به ساده ترین روش

روش پنجم: کوتاه کردن مو با دم اسبی در پایین پشت سر

در این روش هم، باید موها را کاملا جمع کنید و در بالای گردن محکم ببندید. سپس اگر موها را پایین نگه دارید و صاف بچینید موهایتان صاف و یک اندازه کوتاه خواهد شد ولی اگر دم اسبی را بالا بیاورید و اریب بچینید مدل دیگری به وجود می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا