اگر این 10 نشانه را دارید شما فردی بالغ هستید

۱- کنترل احساسات تان را در دست دارید

فرد بالغ به راحتی از دست کسی عصبانی نمی شود و به جای آن، احساسات خود را فوراً کنترل می کند. اگر شخصیت بالغی داشته باشید احتمال اینکه کنترل احساسات خود را از دست دهید و واکنش مخربی داشته باشید کمتر است.

۲- مسئولیت خودتان و اعمال تان را بر عهده می گیرید

ما هر روز تصمیمات و انتخاب هایی در زندگی خود داریم که تمامی آن ها با عواقبی همراه اند. یک فرد بالغ مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرد. شما زمانی بالغ محسوب می شوید که همیشه مراقب خودتان، شادی تان و چیزهایی که به واسطه ی تصمیمات و انتخاب هایتان در مسیرتان قرار می گیرند، باشید.

۳- قدردان داشته هایتان هستید

یکی دیگر از خصوصیات افراد بالغ این است که به جای گله و شکایت از نداشته های خود، قدر داشته هایشان را می دانند. اگر فرد بالغی باشید داشته هایتان را دست کم نمی گیرید، چون می دانید که همه اینقدر خوش شانس نیستند.

۴- خودتان را همانگونه که هستید می پذیرید

پدیرفتن خود به همان شکل که هستیم کار ساده ای نیست، به ویژه زمانی که دیگران مدام به شما بگویند که باید تغییر کنید. اما اگر شخصیت بالغی داشته باشید، خودتان را همانگونه که هستید می پذیرید و احساس اعتماد به نفس می کنید. شما با خودتان راحت هستید، احساس حقارت نمی کنید و دل تان نمی خواهید برای راضی کردن دیگران کسی باشید که نیستید.

۵- می دانید که چقدر نمی دانید

هیچ کسی همه چیزدان نیست، اما برای آنکه بفهمیم چیزهای زیادی وجود دارد که ما آن ها را نمی دانیم، باید به بلوغ رسیده باشیم. یک فرد بالغ غرور را کنار می گذارد و مشتاق یادگیری است، حتی از کسی که از خود کوچک تر باشد.

۶- به فکر دیگران هستید و ملاحظه ی آن ها را می کنید

داشتن حس همدلی بخشی از یک شخصیت بالغ است. شما فکر دیگران را هم می کنید، نه اینکه همیشه خواست خودتان را در اولویت قرار دهید. شما از خودگذشتگی به خاطر دیگران را بر تلاش برای محقق کردن خواسته های خود ارجح می دانید. وقتی کسی به موفقیت و دستاوردی می رسد، به جای حسادت، خوشحال می شوید.

۷- متواضع و فروتن هستید

فرد بالغ اجازه نمی دهد هیچ موفقیتی او را مغرور کند. او در هر شرایطی با دیگران منصفانه و محترمانه رفتار می کند. و نیازی هم نمی بیند که دستاوردهایش را به رخ دیگران بکشد.

۸- از خود انعطاف نشان می دهید

همیشه همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود اما اگر فرد بالغی باشید می توانید خودتان را با شرایط وفق دهید و واکنش به موقع داشته باشید. لجبازی، انعطاف ناپذیری، کج خلقی و سرزنش کردن دیگران، رفتارهایی هستند که تنها از آدم های غیربالغ سر می زنند.

۹- ذهن بازی دارید و دیگران را قضاوت نمی کنید

شما از اینکه از زاویه ی تازه ای به دنیا نگاه کنید استقبال می کنید و می توانید خودتان را جای دیگران بگذارید. به جای برچسب زدن به کسانی که با شما متفاوت اند، دوست دارید تلاش کنید متوجه شوید آن ها چه پیشینه ای دارند و فاصله ای که میان تان وجود دارد را از میان ببرید.

۱۰- می دانید که همیشه جای رشد و پیشرفت هست

وقتی فرد بالغی باشید هرگز به خود مغرور نمی شوید و فکر نمی کنید که دیگر بی عیب و نقص هستید یا دیگر برای رشد و پیشرفت پیر شده اید. شما اعتقاد دارید که همیشه جایی برای بهبود و ترقی هست. زندگی یعنی آموختن و شما می توانید همیشه برای تبدیل شدن به نسخه ی بهتری از خودتان تلاش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا