این ۶ نشانه می‌گوید هنوز عشق سابقتان را فراموش نکرده اید!

۱. احساس می‌کنید بر افکارتان کنترلی ندارید

دیدن یک عکس قدیمی از شما و کسی که قبلا با او در رابطه بودید می‌تواند دریچه‌ای از خاطرات را باز کند، حتی اگر به طور کامل از جدایی بهبود یافته باشید.

اما اگر در حال نشخوار فکری باشید، برای شروع به فکر کردن در مورد رابطه پایان‌یافته خود نیازی به عکس ندارید. افکار از ناکجاآباد بیرون می‌آیند و نیازی نیست که یک اتفاق بیرونی آغازگر آن‌ها باشد.

 

۲. تمام وقت‌های آزادتان با فکر کردن به شریک زندگی سابق پر می‌شود

اگر وقتی از خواب بیدار می‌شوید اولین چیزی که به آن فکر می‌کنید پارتنر سابقتان است یا وقتی که می‌خواهید به محل کار بروید، دعوایی که با او داشتید را در یک چرخه مدام در ذهن مرور می‌کنید، ممکن است در حال نشخوار فکری باشید.

اساسا وقتی در هر زمان خالی که دارید و ذهنتان نیازی به مشغول بودن به چیز خاصی ندارد، فکرتان به سمت شریک زندگی سابقتان می‌رود به این معنی است که در حال نشخوار فکری هستید.

 

۳. مدام شبکه‌های اجتماعی او را چک می‌کنید

جستجوی وسواس‌گونه و بی‌اختیار به‌روز‌رسانی‌های زندگی پارتنر سابقتان در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و فیس بوک نشانه دیگری از نشخوار فکری است.

 

۴. دلتان می‌خواهد تصادفی او را ببینید

احتمالا مدام فعالیت‌هایی را انجام می‌دهید که شما را یاد رابطه قبلی‌تان می‌اندازد. ممکن است به امید دیدن او مسیر خاصی را برای پیاده روی انتخاب کنید یا به رستورانی بروید که با هم می‌رفتید تا اتفاقی او را ببینید.

 

۵. دوستانتان به شما یادآوری می‌کنند که چقدر زیاد در مورد او صحبت می‌کنید

اگر هر روز و تمام روز به پارتنر سابقتان فکر می‌کنید احتمالا بیشتر از آنچه فکر می‌کنید درباره او حرف می‌زنید. در این صورت خانواده و دوستانتان ممکن است به شما بگویند که در حال نشخوار فکری هستید.

 

۶. پارتنر بالقوه یا فعلی خود را با شریک زندگی سابقتان مقایسه می‌کنید

همه مقایسه‌ها بد نیستند. شاید شما و پارتنر سابقتان ارزش‌های مشترکی نداشتید و به خاطر داشتن این نکات هنگام شروع دوباره یک رابطه خوب است. با این حال اگر نشخوار فکری داشته باشید اعمال یا ویژگی‌هایی را مقایسه می‌کنید که واقعا اهمیتی ندارند. این موضوع می‌تواند جلوی شما را برای دیدن شخص جدید بگیرد.

چگونه نشخوار فکری را متوقف کنیم؟

نشخوار فکری با اضطراب و افسردگی مرتبط است؛ و همانطور که پیش‌تر گفتیم هرچه بیشتر به پارتنر سابقتان فکر کنید، کمتر احتمال دارد که بتوانید آن پیوند دلبستگی را قطع کنید.

 

اگر متوجه شدید که در حال نشخوار فکری هستید، اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از تکرار تجربیات یا افکار منفی خود انجام دهید.

 

یک سرگرمی انتخاب کنید

هدفی را دنبال کنید که احساس می‌کنید هیچ وقت برای رسیدن به آن وقت نداشته‌اید و زمانی را برای رسیدن به آن اختصاص دهید. این می‌تواند به بزرگیِ برگشتن به دانشگاه یا به کوچکیِ یادگرفتن آشپزی باشد؛ نمونه‌هایی از حواس پرستی که بهتر است هدفمند باشند.

 

زمانی را برای نشخوار فکری کنار بگذارید

یکی از راه‌های کنار آمدن با نشخوار فکری این است که برای آن وقت بگذارید. یک تایمر را روی ۱۰ یا ۱۵ دقیقه تنظیم کنید و در آن زمان بدون احساس گناه در مورد شریک زندگی سابق خود فکر کنید. می‌توانید در این زمان کمی بنویسید یا روی چند سؤال در رابطه با این رابطه فکر کنید، اما وقتی تایمر خاموش شد، کارتان باید تمام شود. این کار به شما این امکان را می‌دهد که فضایی را برای احساسات خود نگه دارید، اما اجازه ندهید آن‌ها شما را از پا دربیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا