باورتان می شود این وسایل خانه هم تاریخ انقضا داشته باشند

باورتان می شود این وسایل خانه هم تاریخ انقضا داشته باشند

روی بسیاری از وسایل مورد نیاز خانه تاریخ انقضا ذکر شده است. اما شاید فکر کنید که بعضی از وسایل را تا زمانی که خراب شوند و غیر قابل استفاده باشند، می توان استفاده کرد. این باور غلط است زیرا بسیاری از وسایل به طور روزانه و مداوم استفاده می‌شوند و همین مکرر استفاده کردن از آن ها می تواند تاریخ انقضای آن ها را کم کند و این وسایل باید پس از مدتی تعویض شوند.

د رادامه به بعضی از این وسایل اشاره کرده ایم با ما باشید:

حوله ها

حوله ها به دلیل این که همیشه در معرض رطوبت هستند و ممکن است به مدت زیاد خیس بمانند، یک محیط عالی برای رشد باکتری ها به حساب می‌آید. پس فقط زبر شدن و ازدست دادن قدرت جذب به معنی غیر قابل استفاده بودن آن ها نیست. زمانی که حس کردید که حولتان بو گرفته حتما آن را تعویض کنید.

بالشت ها

معمولا افراد روی بالشت های خاصی خواب راحت دارند و به آن بالشت عادت کرده‌اند و به همین علت خیلی کم پیش می‌آید که مایل به تعویض آن ها باشند. اگر از مرغوب ترین پارچه برای بالشت های خود استفاده کنید به مرور زمان فرسوده می‌شوند و میکروب های بیشتری را در خود جمع می‌کنند. و این آلودگی ها با پوستی که روی بالشت تماس مستقیم دارد، تاثیرات منفی دارد. پس بهتر است که هر چند وقت یکبار اقدام به تعویض بالشت ها کنید.

پستانک بچه ها

بچه ها بسیار حساس هستند و بدن آن ها نسبت به کوچک ترین آلودگی و میکروب واکنش شدید نشان می‌دهد. پس باید در امور بهداشتی بچه ها دقت زیادی به خرج دهیم. وسایلی که به طور مرتب با دهان در ارتباط هستند و مک زدنی هستند باید زود به زود تعویض شوند. حتی اگر در ظاهر سالم به نظر برسند طول عمرشان 2 تا 5 هفته است.

عطر و ادکلن

طول عمر مفید عطر ها 1 تا 3 سال است. عطر ها و ادکلن ها به دلیل داشتن مواد روغنی و الکل ها، ممکن است به دلیل ماندن طولانی مدت ماهیتشان عوض شود و با هم دیگر واکنش بدهند. در این صورت خاصیت خود را از دست می‌دهند. پس اگر به عطر و ادکلن علاقه زیادی ندارید، آن ها را در حجم کم تهیه کنید.

ادویه ها

ادویه ها که به ظاهر همیشه بافت سالم و خوشرنگ دارند، طول عمر مفیدشان 1 تا 3 سال است . اگر چه ممکن است ظاهرا خوب به نظر برسند اما ماهیت آن ها هنگام استفاده در غذا و وارد شدن به بدن مشخص می‌شود .و باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

کلام آخر

سعی کنید در مورد ماندگاری و طول عمر مناسب  وسایل  اطلاعاتی را کسب کنید. در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی روبرو شویم که حتی به فکرمان خطور نمی‌کند به چه دلیلی پیش آمده‌اند. در صورتی که وسایل بسته بندی شده بودند حتما نوشته های روی آن را مطالعه کنید و سعی کنید که زمانی کمتر از طول عمرشان را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا