با این ترفند های ساده خانگی مژه هایتان‌ را حالت دهید

راهکار‌های خانگی زیبایی گاهی آنقدر مشهور می‌شوند که مقاومت در برابر وسوسه امتحان آن‌ها دشوار است. در اینجا با یک ترفند زیبایی مژه و البته نکات ایمنی آن آشنا شوید. مژه‌های پرپشت و بلند شاید این روز‌ها بیش از قبل به مسئله زیبایی چشم‌ها تبدیل شده باشد و همین به رونق کار آرایشگرانی که انواع تکنیک‌های کاشت، لیفت و لمینیت و … را در مورد مژه انجام می‌دهند منجر شده، اما از قدیم هم افرادی بودند که به زیباتر کردن مژه‌های خود اهمیت می‌دادند و از تکنیک‌هایی خانگی برای فر دادن و بلندتر کردن آن‌ها استفاده می‌کردند؛ یکی از این روش‌ها استفاده از قاشق است!

بیشتر بخوانید:  با رعایت این نکات بدون آرایش هم زیبا باش

زیبایی مژه
این راهکارهای خانگی باعث زیبایی مژه هایتان می‌شود.

گاردین در گزارشی به بررسی این موضوع پرداخته که آیا می‌توانید مژه‌های خود را با یک قاشق چایخوری فر کنید؟ پاسخ مثبت است! روش‌های مختلفی که برای زیباتر کردن مژه‌ها وجود دارد، اغلب گران‌قیمت هستند؛ مثلا انواع ریمل‌های حجم‌دهنده و فرکننده یا همانطور که اشاره شد کار‌های آرایشگاهی؛ اما این روش خانگی فقط با یک قاشق چای‌خوری و کمی گرما به مژه‌ها حالت می‌دهد.

بلندتر شدن مژه‌ها
ترفندهای خانگی برای بلندتر شدن مژه‌ها

روش کار این است که یک قاشق چای‌خوری بردارید و داخل لیوان آب گرم قرار دهید. بهتر است آب آنقدر داغ نباشد که نتوانید آن را میل کنید. هر چه آب گرم‌تر باشد، خطر سوختن پوست ظریف اطراف چشم بیشتر است. آن را خشک کنید و قسمت خمیده را روی مژه‌ها فشار دهید. کافی است به مدت ۱۰ ثانیه قاشق را به سمت بالا نگه دارید و رها کنید. در مقایسه، اگر از فر مژه معمولی روی چشم دیگر استفاده کنید، خواهید دید که دستگاه فر، مژه‌ها را بلندتر می‌کند، اما در پایان روز، مژه‌های قاشقی دوام بهتری داشته‌اند.

ممکن است در دوره‌هایی از زندگی علاقه بیشتری به فر کردن مژه‌ها نشان دهید و مرتب از قاشق گرم یا فر مژه استفاده کنید. این کار باعث بلند شدن مژه‌ها خواهد شد، اما آن‌ها را به مرور شکننده می‌کند. خوب است بدانید گرمای قاشق موثر است، اما اگر آن را امتحان کردید، حرارت را پایین نگه دارید و فقط گاهی از آن استفاده کنید تا مژه‌ها آسیب نبینند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا