با این راهکارها طول عمر لباستو بیشتر کن!

ترفندهایی که ماندگاری لباس‌ها را بیشتر می‌کنند!

مد و زیبایی علاوه بر آسیب رساندن به محیط زیست، ذهنیت یکبار مصرف بودن را نیز در بین مصرف کنندگان ایجاد کرده است. برای کاهش هزینه ها و کمک به محیط زیست بهتر است به دنبال ترفندهایی برای افزایش عمر لباس های مان باشیم. ترفندهایی که کمک می کنند بیشتر از لباس هایمان استفاده کنیم.

ترفندهای افزایش طول عمر لباس

آن ها هیچ ابایی ندارند که فقط یک یا دو بار لباس را بپوشند، با این استدلال که به هر حال این لباس ها ارزان هستند. آن ها متوجه نمی شوند که وقتی اقلام ارزان قیمت و در عین حال بد ساخته شده را انتخاب می کنند، در اصل به خود ضربه می زنند و باعث شکست خود می شوند. اما اگر چنین چیزی نمی خواهید به افزایش طول عمر لباس ها دقت توجه کنید. شما باید از آن ها مراقبت کنید تا بتوانید سال ها از پولی که روی لباس ها سرمایه گذاری کرده اید، لذت ببرید.

ترفندهای افزایش طول عمر لباس

نکات کاربردی برای افزایش عمر لباس

اگر می خواهید به افزایش طول عمر لباس بیافزاید، قبل از شستشو بیشتر فکر کنید

در شستن لباس هایتان عجله نکنید، مگر این که لباس‌ ها لکه‌دار یا به شدت کثیف باشد. حتما نباید بعد از یک بار پوشیدن آن‌ها را بشویید. شستن لباس ها اغلب می تواند یکپارچگی الیاف پارچه را تضعیف کند. همچنین عمر آن ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. حتی خشکشویی مکرر نیز به دلیل مواد شیمیایی استفاده شده در این فرآیند می تواند به الیاف لباس آسیب برساند. پس از درآوردن لباس‌هایتان به جای انداختن آن‌ها در ماشین لباس‌شویی، کمی آن ها را روی طناب پهن کنید تا در هوای آزاد بماند.

ترفندهای افزایش طول عمر لباس

برای افزایش طول عمر لباس از آویز مناسب استفاده کنید

انتخاب چوب کار اهمیت دارد. وقتی از نوع مناسب آویز استفاده می کنید، لباس های شما می توانند ظاهر عالی خود را حفظ کنند. در مقابل، استفاده از چوب کار اشتباه می تواند آن ها را خراب کند. برای کت و شلوارهای رسمی، آویزهایی با شانه های پهن انتخاب کنید. تا درزهای شانه به طور ایمن در جای خود قرار گیرند.

برای جلوگیری از فرورفتگی ناحیه شانه، از چوب کارهای های مخملی منحنی استفاده کنید. همچنین برای تی شرت، بلوز و پیراهن های دکمه دار نیز از همین چوب کار ها مناسب است. برای آویزان کردن تاپ ها ممکن است بخواهید از چوب کارهای دارای بریدگی برای نگه داشتن بند ها در جای خود کار بگیرید.

ترفندهای افزایش طول عمر لباس

به دستورالعمل های مراقبتی لباس توجه کنید

شاید بهترین منبع اطلاعات در مورد این که چگونه می توانید کیفیت لباس های خود را حفظ کنید، برچسب مراقبتی روی بسته آن ها باشد. آن ها را به دقت بخوانید و دستورالعمل آن را دنبال کنید. زیرا بهترین روش‌های شستن، خشک کردن و اتو کردن هر کدام را واضح شرح داده است.

ترفندهای افزایش طول عمر لباس

بدانید چه زمانی باید لباس ها را تا بزنید یا آن ها آویزان کنید

فقط به این دلیل که کمد و چوب لباسی کافی برای آویزان کردن لباس ها دارید، به این معنی نیست که باید تمام لباس های خود را آویزان کنید. همچنین تا کردن آن ها نیز نباید تنها گزینه شما باشد. اگر می خواهید کیفیت و زیبایی لباس خود را برای مدت طولانی حفظ کنید، باید بدانید که کدام نوع لباس و پارچه برای تا کردن و کدام برای آویزان کردن مناسب است.

به عنوان یک قانون کلی، برای جلوگیری از چروک شدن، همیشه باید بلوز، لباس، شلوار رسمی را آویزان کنید. همین کار را برای لباس هایی که با پارچه های کتانی، پارچه های ابریشمی و دیگر پارچه های روان ساخته شده اند نیز انجام دهید. از طرف دیگر، باید ژاکت‌های ضخیم و شلوار جین سنگین را تا بزنید تا شکل خود را حفظ کرده و از کشیده شدن آن ها جلوگیری کنید.

ترفندهای افزایش طول عمر لباس

از شستشو با سفید کننده خودداری کنید

در حالی که سفید کننده روی لکه های سرسخت خوب عمل می کند. اما برای الیاف و مواد آن مناسب نیست. استفاده طولانی مدت از این ماده شیمیایی می تواند به پارچه و کیفیت لباس های شما به خصوص لباس های رنگی آسیب برساند.

 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا