با این روش ها به زندگی حس مثبت بدهید

 

بسیاری از ما زمان، انرژی و پول زیادی را صرف تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود می‌کنیم. ما تلاش می‌کنیم تا بار‌های منفی گذشته را رها کنیم، طرز تفکر خود را تغییر دهیم، زندگی عاطفی خود را متحول کنیم، رفتار متفاوتی داشته باشیم، یا شیوه‌های تعامل خود را با دیگران تغییر دهیم. برای دستیابی به این اهداف، ما به دنبال روان درمانی، مربیگری سبک‌زندگی، کتاب، سمینار، پادکست و موارد دیگر هستیم.

رشد شخصی اغلب می‌تواند مانند تجربه‌ای باشد که شناسایی و پذیرش آن دشوار است. اغلب هیچ معیار واضح یا ملموسی وجود ندارد که آیا ما در حال تغییر زندگی خود به روش‌های واقعی و معنادار هستیم یا خیر. آن را با آمادگی جسمانی مقایسه کنید، جایی که بهبود در سلامتی شما می‌تواند به طور عینی اندازه گیری شود. به عنوان مثال، تغییرات در وزن بدن، قدرت عضلانی، درصد چربی بدن، کلسترول، ضربان قلب، و بسیاری از پارامتر‌های مهم دیگر.

با این حال، داشتن نشانه‌های واضح و مشخص از تغییر مثبت زندگی می‌تواند ارزشی اساسی در سفر خودسازی شما داشته باشد. نشانه‌های تغییر مثبت می‌تواند الهام‌بخش باشد و انگیزه بیشتری برای ادامه دادن برای ساختن بهترین نسخه از خودتان باشد. در نهایت، دیدن این نشانه‌ها می‌تواند با امیدوار کردن شما به فردی که می‌خواهید باشید، ایجاد احساس غرور و موفقیت، تقویت اعتماد به نفس و احساس کنترل بر زندگی‌تان، تأثیر مثبتی بر رشد شخصی شما داشته باشد.

۱. تفکر

شاید اولین چیزی که متوجه می‌شوید تفاوت در کیفیت و کمیت تفکر شما باشد. افکار شما مثبت تر، دلگرم کننده‌تر خواهند شد. شما یک تغییر بزرگ از نیمه خالی لیوان به نیمه پر لیوان و از یک مکان تاریک به مکان روشن‌تر را مشاهده می‌کنید.

علاوه بر این، ممکن است متوجه شوید که ذهن شما شفاف‌تر شده است. شما همچنین تمایل به وسواس و نشخوار فکری کمتری دارید. با این تغییر کمتر شک و نگرانی و امید و خوش بینی بیشتری احساس می‌کنید.

۲. احساسات

تغییر قدرتمند دیگری که متوجه آن خواهید شد، ظرفیت احساسات شماست. تغییر مثبت زندگی با خود تغییری از احساسات عمدتا منفی (مانند آسیب، غم، ترس، ناامیدی، گناه، شرم) به زندگی شما به سمت احساسات عمدتا مثبت (مانند شادی، شادی، هیجان، رضایت) می‌آورد.

۳. فیزیولوژی

تغییرات مثبت در زندگی شما در رفتار‌های عصبی نیز خودش را به حد کافی نشان خواهد داد. در حالی که پیش از این، ممکن است در حالت دائمی فعال شدن سیستم عصبی سمپاتیک (به عنوان مثال، اضطراب، استرس) بوده باشید، اکنون احساس آرامش و آرامش فیزیولوژیکی بیشتری دارید. این علائم فیزیکی شامل ضربان قلب پایین تر، تنفس عمیق‌تر و یکنواخت تر، عضلات شل شده و عدم افزایش آدرنالین است.

۴. زبان بدن

هنگامی که در موقعیت بدی از زندگی خود قرار می‌گیرید، بدن شما در برابر تهدیداتی که در زندگی خود احساس می‌کنید با زبانی از محافظت صحبت می‌کند. این زبان بدن بسته با چشم‌های برگردانده، اخم کردن، بدن برگشته، بالاتنه قوز کرده و دست‌ها و پا‌ها روی هم بیان می‌شود. با تغییر مثبت زندگی، آن تهدیدات درک شده کاهش می‌یابد؛ بنابراین به بدن شما اجازه می‌دهد تا با زبان پذیرا بودن و بدون گارد گرفتن صحبت کند. شما می‌توانید در چشمان مردم نگاه کنید، لبخند بزنید، با مردم روبرو شوید، بدن خود را باز کنید و سرزندگی خود را ابراز کنید.

۵. دیگران چگونه به شما پاسخ می‌دهند

به نوبه خود، وقتی مردم حالت تدافعی شما را احساس می‌کنند، از ترس نادیده گرفته شدن یا سرزنش شدن به شما نزدیک نمی‌شوند. به این ترتیب، آن‌ها فاصله خود را از شما حفظ می‌کنند. اما وقتی پیام‌هایی مبنی بر صراحت رفتاری خود می‌فرستید که ناشی از تغییرات مثبت زندگی است، آن‌ها می‌خواهند با شما ارتباط برقرار کنند.

۶. کیفیت روابط شما

بسیاری از چیز‌هایی که افراد را در شرایطی که در موقعیت خوبی در زندگی خود قرار ندارند ناراضی می‌کند، احساس قطع ارتباط و تنهایی است. آن‌ها اغلب فاقد دوستان و روابط نزدیک هستند. علاوه بر این، روابطی که آن‌ها دارند رضایت بخش نیست، زیرا ارتباط عاطفی کمی وجود دارد.

وقتی تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد می‌کنید، همه علائم بالا شما را از آسیب‌پذیری عاطفی رها می‌کنند، از افراد در زندگی خود استقبال می‌کنید. آن‌ها به نوبه خود احساس امنیت و راحتی می‌کنند تا این احساسات را متقابل بیان کنند و به شما این امکان را می‌دهند که روابطی با بالاترین کیفیت برقرار کنید. پس سعی کنید تغییرات مثبت در زندگی خود را با تمرینات و شیوه‌های بیان شده به دیگران ابراز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا