با این فنجان ها هوش خود را تست کنید!

پازل‌ها و بازی‌های فکری برای میزان هوش، دقت و توجه و در نهایت آزمایش مغز شما طراحی شده‌اند. این بازی های سرگرم کننده به شما این امکان را می دهد که خارج از چارچوب فکر کنید و در هر شرایط سختی روی پای خود بایستید. در تست هوش با فنجان 4 فنجان را می ببینید که هر کدام از آنها در انتهای یک لوله گذاشته شده‌اند. آنها به طور متفاوت و در موقعیت های مختلف قرار گرفته اند. این فنجان ها به ترتیب با شماره های 4، 5. 7 و 9 برچسب گذاری شده اند.

سوال تست هوش با فنجان: کدام فنجان اول پر می شود؟


توضیح سوال:

در زیر 4 فنجان قهوه آورده شده است، شما باید ببینید کدام فنجان قهوه ابتدا پر می شود. همانطور که می بینید فقط 1 گلدان اصلی بالای تمام مخازن وجود دارد، باید از آن موقعیت، ورود قهوه به لوله ها شروع شود. بنابراین، وظیفه شما این است که بگویید کدام یک از فنجانها، اول با قهوه پر می شود.

آیا میتوانید آن را بیابید؟

در اینجا راه حل این معما کمی دشوار به نظرمی شرد. در پائین مقاله هم تصویر پاسخ و هم جواب درست به همراه توضیح مناسب آمده است. آیا پاسخ صحیح را حدس زده اید یا خیر؟


پاسخ تست هوش با فنجان:

فنجان شماره 5 پاسخ صحیح است. اگر دقت کنید لوله هایی که به هر فنجان منتهی می شود به جز شماره 5 بسته شده است.

به همین آسانی. باید دقت می کردید به عکس. نیاز به هیج استفاده ای از فیزیک و ریاضیات و آمار و احتمالات نبود. این بازی های سرگرم کننده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا IQ آنها را آزمایش کنید و ببینید که آیا آنها به تنهایی قادر به یافتن پاسخ هستند یا خیر؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا