با این 6 ترفند لباساتو خوشبو کن!/ جلوگیری از بدبوشدن لباس بعد شست و شو

راهکار برای جلوگیری از بدبو شدن لباس‌ها بعد از شست‌وشو

اگر لباس‌های شما با بوی کپک از ماشین لباسشویی بیرون می‌آیند یا اصلا بویی ندارند ممکن است تعجب کنید که چگونه می‌توانید به آن رایحه‌ای تازه بخشید. خوشبختانه، چند راه وجود دارد که می‌توانید بوی لباس خود را تقویت کنید.

جلوگیری از بدبوشدن لباس بعد شست و شو

راه‌های زیادی برای تقویت رایحه خوب و تازه لباس‌ها پس از شستشو وجود دارد که در این مطلب به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

جلوگیری از بدبوشدن لباس بعد شست و شو

۱ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

اولین قدم برای شستشوی لباس‌هایی که بوی خوبی دارند ماشین لباسشویی تمیز است. اگر متوجه شده‌اید که لباس‌هایتان مانند گذشته تازه نیستند ممکن است ماشین لباسشویی‌تان نیاز به تمیز کردن داشته باشد. معمولا توصیه می‌شود ماشین لباسشویی خود را حداقل یک بار در ماه یا هر ۳۰ دور تمیز کنید تا از تجمع خاک و مواد شوینده در آن جلوگیری کنید.

جلوگیری از بدبوشدن لباس بعد شست و شو

۲ماشین لباسشویی را انباشته از لباس نکنید

در حالی که شما تمایل دارید تعداد بیشتری از لباس‌هایتان را برای صرفه جویی در انرژی، آب و زمان به صورت یکجا بشویید با این وجود، واقعیت آن است که هرگز نباید لباس‌های بیش از حد ظرفیت تحمل ماشین لباسشویی را در آن قرار دهید بلکه باید فضایی را برای تکان خوردن لباس‌ها درون آن باقی بگذارید. لباس‌ها را درون ماشین لباسشویی فشار ندهید و چند سانتی بالای دستگاه را خالی بگذارید.

جلوگیری از بدبوشدن لباس بعد شست و شو
Young woman takes laundry out of the washing machine

۳اجازه ندهید لباس‌ها به صورت خیس در ماشین لباسشویی رها شوند

لباس‌های خیس که برای مدت زمان طولانی در ماشین لباسشویی رها شده‌اند اگر به موقع بیرون آورده نشوند می‌توانند بوی کپک زدگی پیدا کنند. لباس‌های تازه شسته شده خود را فورا به خشک کن منتقل کنید تا از بوی کپک جلوگیری کنید.

جلوگیری از بدبوشدن لباس بعد شست و شو

۴از نرم‌کننده پارچه استفاده کنید

استفاده از نرم کننده پارچه راهی عالی برای خوشبو کردن لباس‌هایتان است. مواد موجود در نرم کننده‌ها بر روی الیاف پارچه رسوب می‌کنند تا به مقابله با چین و چروک‌ها، کاهش استاتیک و افزودن حس نرمی هنگام لمس لباس و بخشیدن رایحه‌ای تازه به لباس‌هایتان کمک کنند.

جلوگیری از بدبوشدن لباس بعد شست و شو

۵خشک کردن لباس در بیرون از خانه

به جای قرار دادن لباس‌ها در خشک کن یا آویزان کردن آن در محیط داخل خانه سعی کنید لباس‌ها را در فضای بیرون از خانه خشک کنید. خشک کردن لباس‌ها در فضای باز (احتمالا در یک روز صاف و بدون دود یا آلاینده‌های باقی مانده در هوا) به لباس‌ها بوی تازه‌ای می‌بخشد.

جلوگیری از بدبوشدن لباس بعد شست و شو

۶لکه‌ها را سریعا برطرف کنید

برطرف کردن لکه‌هایی مانند عرق که بوهای ماندگاری را برجای می‌گذارند می‌تواند به بوی بهتر لباس‌های شسته شده شما بعد از تمیز کردن کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا