با توجه به این علائم می فهمید که کسی از شما خوشش می آید یا نه؟

میل به دوست داشته شدن در همه ی ما وجود دارد، با این حال، همه ی ما در نشان دادن آن چندان خوب نیستیم. فهمیدن اینکه دوست یا همکارتان یا کسی که به او علاقه دارید از شما خوشش می آید یا نه، گاهی می تواند دشوار باشد. خوشبختانه نشانه های نه چندان واضحی وجود دارد که معلوم می کند دل کسی با شما هست یا نه.

۱- به صدای شما واکنش نشان می دهد

این نشانه ی بسیار مهم و قابل توجهی است. کارشناسان می گویند وقتی از کسی خوش مان می آید، تن صدایمان را بر حسب میزان جذابیتی که او برایمان دارد، تغییر می دهیم. مثلاً زن ها وقتی جذب کسی می شوند، اغلب از صدای زیرتر و غیریکنواختی استفاده می کنند. به علاوه، زنان مردان با صداهای بم تر را ترجیح می دهند و مردان اغلب جذب زنانی می شوند که صدای زیری دارند.

۲- درباره ی زندگی شخصی اش به شما اطلاعات جزئی می دهد

هر چه از کسی بیشتر خوش تان بیاید، اطلاعات شخصی تری درباره ی خودتان به او می دهید. فرد ممکن است حتی از عیب ها یا شکست های خود هم صحبت کند، اما به شکلی نسبتاً غیر جدی. به علاوه، او سعی می کند با پرسیدن از خودتان، مکالمه ادامه پیدا کند.

۳- ناز می کند

وقتی کسی که شروع به ناز کردن می کند، همه چیز ناگهان جالب تر می شود و شما تلاش تان را به دست آوردن چیزی که می خواهید دو چندان می کنید. دست نیافتنی به نظر رسیدن، دیگران را مشتاق تر می کند. اما به خاطر داشته باشید که این شیوه تنها زمانی جواب می دهد که هر دو طرف به یکدیگر علاقمند باشد، در غیراینصورت، تنها یک چیز یک طرفه خواهد بود.

۴- پاهای خود را رو به شما برمی گرداند

به زبان بدنش توجه کنید، به ویژه به دست ها و پاهایش. حالت قرارگیری بدن می تواند نشان دهد که فردی از شما خوشش می آید یا نه. اگر پا روی پا نمی اندازد، نشانه ی قوی ای است که به شما تمایل دارد. به علاوه، دقت کنید که آیا با شما تماس چشمی دارد یا خیر، یا کف دست هایش رو به بالا است یا نه؛ این ها نشان دهنده ی باز بودن زبان بدن هستند. این امر در مورد هم مردان صدق می کند و هم زنان.

۵- با صراحت می گوید که در رابطه عاطفی یا متأهل نیست

اگر در مکالمه تان با یکدیگر به شکلی یکباره و بی مقدمه معلوم کرد که در حال حاضر با کسی در رابطه عاطفی یا متأهل نیست، از کنار آن ساده نگذرید. به احتمال زیاد دلیلی پشت آن وجود دارد. بنابراین اگر می خواهید تمایل خودتان را به او نشان دهید، احتمالاً نوبت شما است که این کار را انجام دهید. او می خواهد دست یافتنی بود خود را به عنوان نشانه ای از تمایلش به شما نشان دهد.

۶- سر به سرتان می گذارد

این یکی از نشانه هایی است که می توانید حین مکالمه با او تشخیصش دهید. اگر شما را دست می اندازد، اما به شکلی شوخ طبعانه، ممکن است به شما علاقمند باشد، چون این کار روشی برای ابراز علاقه است. اگر شما هم به او احساس دارید، بیکار ننشینید. فقط حواس تان باشد که سر به سر گذاشتن برای شوخی کردن است، اما اگر او بابت چیزی شما را دست می اندازد که نسبت به آن حساس هستید، یک نشانه ی منفی تلقی می شود.

۷- با چیزی در اطرافش بازی می کند

باز هم توجه به زبان بدن را فراموش نکنید. وقتی کسی بی قرار است، با موها، لباس یا وسایلش بازی می کند. این امر می تواند نشانه ی مجذوب شدن هم باشد و می توانید آن را به راحتی در حرکات او تشخیص دهید.

۸- از رفتارتان تقلید می کند

آیا بعد از اینکه آرنج تان را روی میز گذاشتید متوجه شدید کسی که از او خوش تان می آید هم تنها چند لحظه بعد همین کار را کرد؟ احتمالاً می توانید به زودی ابراز علاقه را شروع کنید. از نظر علمی ثابت شده که آدم ها از کسانی که از آن ها خوش شان می آید تقلید می کنند، چه در حرکات و حالت بدن و چه در حرف زدن یا حتی علائق غذایی یا موسیقایی خود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا