با ۳ مرحله ساده، شکل و فرم صورت خود را مشخص کنید!

 با ۳ مرحله ساده، شکل و فرم صورت خود را مشخص کنید!

تشخیص درست شکل و فرم صورت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری شما ایفا می کند. شما با شناخت درست فرم صورتتان میتوانید مدل موی مناسب ، فرم مناسب عینک آفتابی ، مدل ابروی هماهنگ با فرم صورت ، انتخاب لبای درست و حتی کانتورینگ و آرایش مناسب خودتان را تشخیص دهید.

ویژگیهای بارز انواع شکل و فرم صورت:

از آنجا که مرزبندی دقیقی بین انواع فرم صورت وجود ندارد ، صورت شما ممکن است در روش های مختلف در دو فرم مختلف قرار بگیرد مثلا اگر صورت شما هم فرم بیضی داشت و هم فرم قلبی می توانید هنگام انتخاب مدل مو یا مدل ابرو هر دو فرم را در نظر داشته باشید.

فرم کلی صورت میتواند به شکل های زیر باشد :

دایره

– بیضی

– مربع

– مستطیل

– قلبی

– مثلث

ویژگی های کلی:

تشخیص فرم صورت راحت تر از چیزی است که تصورش را می کنید. به طور کلی شما باید اندازه چهار بخش از صورت یعنی عرض پیشانی ، عرض گونه ها ، عرض فک و طول صورت را مشخص کنید و سپس پهن ترین قسمت صورت را پیدا کنید.

_ اگر عرض گونه شما بیشترین عدد بود احتمالا صورت دایره ای دارد ، اگر پیشانی شما بیشترین عدد بود احتمالا صورت بیضی دارید.

_ داشتن فک برجسته از خصوصیات صورت های مربعی و مستطیلی است.

_چانه برجسته از خصوصیات صورت قلبی شکل ست.

_ در اخر باید به طول صورت دقت کنید ، کوتاه ترین صورت ها دایره ای شکل و بلندترین صورت ها بیضی شکل هستند.

روش تشخیص فرم صورت بیضی:

اگر صورتی کشیده دارید ولی ناحیه پیشانی تا فک کمی باریکتر می شود احتمالا صورت بیضی دارید. صورت بیضی را میتوانید با باریک شدن مخروطی آن تشخیص دهید. طول صورت بیضی معمولا 1.5 برابر عرض آن است. بخش پایینی صورت نسبت به بخش بالایی صورت بلند تر دیده می شود. فک و چانه در صورت های بیضی گرد است.

روش تشخیص فرم صورت گرد:

صورت گرد ، کوتاه است و عریض ترین استخوان گونه را دارند و فاصله بین گونه ها در آن ها زیاد است و پیشانی فک گرد دارند. صورت گرد دارای طول و عرض تقریبا برابر است. استخوان گونه معمولا حالت برجسته ندارد. از نظر بصری فرم صورت دایره ای شکل است و هیچ زاویه یا لبه اصلی در این صورت ها دیده نمی شود.شکل و فرم صورت

روش تشخیص فرم صورت قلبی:

صورت های قلبی پیشانی عریض و فک باریک دارند یعنی ناحیه پیشانی عریض تر است و همینطور که به سمت پایین صورت حرکت میکنید ، باریکتر می شود. استخوان پیشانی باید پهن تر از استخوان گونه باشد و چانه باید باریکترین قسمت صورت باشد. این شکل صورت معمولا چانه هایی نوک تیز دارند و پیشانی شان بلند و پهن است. در صورت قلبی شکل پیشانی پهن ترین قسمت صورت محسوب می شود.

تشخیص فرم صورت لوزی یا الماس:

باریک بودن پیشانی ویژگی اصلی صورت الماس است. چانه می تواند باریک و تیز باشد به همین دلیل ممکن است با فرم صورت قلبی اشتباه گرفته شود. عریض ترین بخش صورت لوزی ، گونه ها است.  در صورت های لوزی پیشانی و فک باریکتر از گونه است. اگر صورتی کشیده دارید و استخوان گونه پهن ترین قسمت صورت شما است و با حرکت به سمت پیشانی و چانه باریکتر می شو ، صورت لوزی دارید.

تشخیص فرم صورت کشیده:

صورت های کشیده علاوه بر این که طول بلندی دارند قسمت فک و پیشانی در ان ها گرد است و معمولا عرض استخوان گونه با عرض فک برابر است .شکل و فرم صورت

تشخیص فرم صورت مربعی:

ملاک اصلی در تشخیص صورت مربعی فک کاملا زاویه دار است. صورت های مربعی معمولا استخوان گونه هایشان عرضی بیشتر یا برابر با پیشانی دارد . پیشانی عریض است. پیشانی ، گونه ها و فک عرض تقریبا برابری دارند . استخوان فک در قسمت گوش زاویه دار است ، شیب گونه ها تا چانه ملایم است . چانه به جای گرد یا نوک تیز بودن به نسبت پهن است. مانند صورت های گرد ، طول و عرض صورت مربعی تقریبا برابر است ولی فکر پهن تر و برجسته تر دیده می شود.شکل و فرم صورت

تشخیص فرم صورت مستطیلی:

اگر تمام ویژگی های صورت مربعی را دارید ، فکتان در قسمت گوشت تیز و زاویه دار است ولی طول صورتتان بیشتر است یعنی صورت شما فرم مستطیلی دارد. صورت های مستطیلی معمولا پیشانی بلندی دارند.شکل و فرم صورت

تشخیص فرم صورت مثلثی :

فک زاویه داری که در صورت مربعی دیده می شود میتواند از ویژگی های صورت مثلثی هم باشد ولی در این صورت ها استخوان پیشانی و گونه ها به میزان قابل توجهی باریک تر از استخوان فک است.شکل و فرم صورت

تشخیص شکل و فرم صورت با اندازه گیری دقیق:

۱_پهن ترین قسمت پیشانی را از خط رویش موها به صورت عرضی اندازه بزنید ، معمولا این قسمت در وسط فاصله بین ابروها و خط بالای پیشانی قرار دارد. فاصله را باید دقیقا از خط رویش موها بگیرید.

۲_ برجسته ترین قسمت استخوان گونه را با انگشت پیدا کنید ، این نقطه معمولا در زیر گوشه بیرونی چشم است. فاصله بین این دو نقطه را اندازه بزنید. از آنجا که انحنای بینی می تواند روی اندازه گیری شما تاثیر بگذارد بهتر است متر را کمی با فاصله از صورت بگیرید.

۳_متر را در گوشه فک و زیر گوش قرار دهید و انتهای دیگر آن را تا نوک چانه بیاورید و نتیجه اندازه گیری هر دو طرف را ثبت کنید و با هم جمع بزنید. یا اندازه یک طرف را گرفته در 2 ضرب کنید تا عرض چانه بدست آید.

۴_برای مشخص نمودن طول صورت ، فاصله بین چانه تا مرکز پیشانی محل رویش موها را اندازه بگیرید.

۵_ بزرگترین عدد را شناسایی کرده و دورش خط بکشید.

_اگر طول و عرض صورت شما هم اندازه باشد صورت گرد یا مربعی دارید ولی صورت مربعی فک بزرگتر و زاویه دار تر دارد.

_ اگر طول صورت بیشتر از عرض آن است صورت کشیده ، بیضی یا مستطیلی دارید.

_اگر اندازه ها از پیشانی تا فک کوچکتر شود صورتی قلبی شکل یا بیضی دارید ولی اگر اندازه گیری ها از بالا تا پایین مشابه باشد صورتتان مربعی یا مستطیلی است.

_اگر صورت از پیشانی تا خط فک پهن تر می شود صورت شما مثلثی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا