بدترین اشتباه در کشیدن خط چشم/ با این ترفندها خط چشم حرفه ای بکش!

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که هنگام کشیدن خط چشم، دستتان تکان میخورد و خط کج می کشید. گرچه اکثر افراد دوست دارند آرایش ساده‌ای داشته باشند و خط چشم باریکی بر روی خط مژه بکشند، با این حال باید ترفندهایی را بلد باشید تا خط چشم را به بهترین نحو بکشید. شاید فکر کنید که خط چشم کشیدن کار سختی است اما با این تکنیک های طلایی می توانید زیباترین خط چشم را به راحتی بکشید.

اشتباهات خط چشم کشیدن
خط چشم کشیدن به مهارت خیلی زیادی نیاز دارد

اشتباهات رایج در کشیدن خط چشم

خط چشم کشیدن به مهارت خیلی زیادی نیاز دارد، خانم هایی که از مهارت کافی برخوردار نیستند و اصول کشیدن درست خط چشم را نمی دانند با اشتباهاتی که در کشیدن خط چشم دارند باعث می شوند که زیبایی چشم های خود را از دست بدهند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا چند اشتباه رایج در کشیدن خط چشم را بررسی کنیم تا شما بتوانید با انجام ندادن این اشتباهات یک خط چشم زیبا و بی نقص بکشید.

ترفندهای خط چشم کشیدن
اشتباهاتی که در کشیدن خط چشم دارند باعث می شوند که زیبایی چشم های خود را از دست بدهند.

نگاه کردن به آیینه به صورت مستقیم

اگر همیشه موقع کشیدن خط چشم مستقیما به آینه نگاه کنید ، خط چشم شما یک خط صاف و مستقیم نمی شود بنابراین هنگام کشیدن خط چشم باید گاهی به پایین نیز خیره شوید.

ترفندهای خط چشم کشیدن
بعضی از خانم ها هنگام کشیدن خط چشم پوست کنار چشم خود را می کشند ، این کار باعث  می شود خط چشمتان کج و بدفرم شود.

کشیدن پوست کنار چشم

بعضی از خانم ها هنگام کشیدن خط چشم پوست کنار چشم خود را می کشند ، این کار باعث  می شود خط چشمتان کج و بدفرم شود. برای کشیدن یک خط چشم صاف کمی سر خود را به پایین خم کنید و به آینه نگاه کنید.

اشتباهات خط چشم کشیدن
اگر برای کشیدن خط چشم از مداد استفاده می کنید باید نوک مدادتان تیز باشد

تیز نبودن نوک مداد

اگر برای کشیدن خط چشم از مداد استفاده می کنید باید نوک مدادتان تیز باشد زیرا کند و کوتاه بودن نوک مدادتان باعث می شود خط چشمتان کج شود و زیبا نباشد. تراشیدن مداد، سبب برطرف شدن آلودگی ها و باکتری های نوک آن و انتقال نیافتن این آلودگی ها به چشمتان می شود.

اشتباهات خط چشم کشیدن
مداد چشم قدیمی و سفت به چشم های شما آسیب می رساند

استفاده از مداد چشم خشک و سفت

مداد چشم قدیمی و سفت به چشم های شما آسیب می رساند و اگر از این مداد چشم استفاده کنید، خط چشم شما صاف نمی شود. همیشه از مداد چشم‌های نرم و چرب استفاده کنید که خط چشم شما زیبا و جذاب شود.

اشتباهات خط چشم کشیدن
بهتر است زیر چشم خود خط چشم نکشید چون که این کار باعث می شود چشم هایتان ریز و کوچک به نظر برسد

کشیدن خط چشم برای پلک پایین

بهتر است زیر چشم خود خط چشم نکشید چون که این کار باعث می شود چشم هایتان ریز و کوچک به نظر برسد . برای زیبا شدن چشمانتان فقط کافی است کمی هاله دودی رنگ در گوشه خارجی چشم ایجاد کنید.

اشتباهات خط چشم کشیدن
خط چشم، فرم و تناسب چشم های شما را بهتر می کند. برای کشیدن خط چشم فرم چشم ها و مژه های خود  را هم در نظر بگیرید

از خط چشم در بخش بیرونی چشم  استفاده نمی کنید.

خط چشم، فرم و تناسب چشم های شما را بهتر می کند. برای کشیدن خط چشم فرم چشم ها و مژه های خود  را هم در نظر بگیرید و لازم نیست برای هر یک از چشم ها خط چشم کاملا یکسانی بکشید زیرا پلک ها شبیه هم نیستند و گاهی لازم است آرایش یک پلک را به صورت دیگری انجام دهید تا پلک ها شبیه یکدیگر شوند. برای کشیدن خط چشم می توانید کمی از خط طبیعی چشم ها فاصله بگیرید و لازم نیست حتما خط مژه های خود را دنبال کنید.

اشتباهات خط چشم کشیدن
برای اینکه چشم های شما طبیعی تر به نظر برسند و خطوط ناهموار نرم تر شوند ، بهتر است دور خط چشم را با یک قلم موی زاویه دار کوچک سیاه کنید

سیاه نکردن دور خط چشم هایتان

برای اینکه چشم های شما طبیعی تر به نظر برسند و خطوط ناهموار نرم تر شوند ، بهتر است دور خط چشم را با یک قلم موی زاویه دار کوچک سیاه کنید و بهتر است برای سیاه کردن از دستتان استفاده نکنید زیرا نمی توانید بر روند آرایش کنترل زیادی داشته باشید.

اشتباهات خط چشم کشیدن
برای آرایش چشم از یک مداد تیز یا قلم موی نازک و زاویه دار استفاده کنید

از قلم های کوچک و زواویه دار استفاده نمی کنید.

برای آرایش چشم از یک مداد تیز یا قلم موی نازک و زاویه دار استفاده کنید و برس خط چشم را در نزدیکی مژه ها قرار دهید.

ترفندهای خط چشم کشیدن
برای اینکه چشمان شما بخاطر خط چشم سیاه نشوند بهتر است برای آرایش چشم های خود از پودر فیکس کننده و یک خط چشم ضد آب استفاده کنید.

استفاده از خط چشم ضد آب

برای اینکه چشمان شما بخاطر خط چشم سیاه نشوند بهتر است برای آرایش چشم های خود از پودر فیکس کننده و یک خط چشم ضد آب استفاده کنید. برای اینکه کرم ها خط چشم شما را به حالت تعلیق در نیاورند از پوشاننده زیر چشم شفاف استفاده کنید.

ترفندهای خط چشم کشیدن
افراد مبتدی نباید برای خط چشم کشیدن از خط چشمی که ماندگاری طولانی مدت دارد و خیلی زود خشک می شوند ، استفاده کنند

استفاده از خط چشم های نامناسب

افراد مبتدی نباید برای خط چشم کشیدن از خط چشمی که ماندگاری طولانی مدت دارد و خیلی زود خشک می شوند ، استفاده کنند زیرا پاک کردن این خط چشم بسیار سخت است. این افراد بهتر است از مدادهای مشکی ضدآب به جای خط چشم مایع استفاده کنند زیرا با مداد راحت تر می توانند خط چشم بکشند.

ترفندهای خط چشم کشیدن
زمانی که بعد از کشیدن خط چشم به مژه‌هایتان ریمل می‌زنید، ضربه ریمل بر روی مژه‌ها، باعث پاک شدن خط چشم نواحی نزدیک به پلک و مژه می‌شود.

ریمل زدن بعد از کشیدن خط چشم

زمانی که بعد از کشیدن خط چشم به مژه‌هایتان ریمل می‌زنید، ضربه ریمل بر روی مژه‌ها، باعث پاک شدن خط چشم نواحی نزدیک به پلک و مژه می‌شود. بهتر است قبل از این کار، ریمل و فر مژه خود را بزنید تا خطر چشم شما پاک نشود.

اشتباهات خط چشم کشیدن
بهترین رنگ برای خط چشم رنگ های مشکی، دودی و تیره است.

رنگ نامناسبی را انتخاب می کنید.

بهترین رنگ برای خط چشم رنگ های مشکی، دودی و تیره است. از رنگ های مایل به قرمز زمانی که چشم هایتان خسته، پف کرده یا قرمز است، استفاده نکنید. رنگ های دارای تناژ آبی رنگ چشم ها را روشن‌تر نشان می دهد اما رنگ تیره و خاکستری سبب می شوند رنگ چشم ها طبیعی تر به نظر برسند.

اشتباهات خط چشم کشیدن
برای داخل پلک پایین از مداد چشم سفید رنگ یا بژ استفاده کنید

استفاده نکردن از مداد چشم سفید در داخل چشم

برای داخل پلک پایین از مداد چشم سفید رنگ یا بژ استفاده کنید ، این کار باعث می شود چشم هایی جذاب تر و درشت تر داشته باشید. برای جلوگیری از حساسیت و تحریک شدن چشم ها از یک مداد نرم و با کیفیت برای این کار استفاده کنید.

اشتباهات خط چشم کشیدن
کشیدن خط اشکی چشم یا واترلاین یکی از تریکی‌ترین ترفندهای مهم آرایشی است.

استفاده از خط چشم مشکی بر روی خط اشکی چشم

کشیدن خط اشکی چشم یا واترلاین یکی از تریکی‌ترین ترفندهای مهم آرایشی است. این روشی برای جلوه دادن بیشتر به چشم‌هاست اما تنها در صورتی که بخوهید از سایه‌های رنگی استفاده استراتژیک کنید. اغلب کشین خط چشم روی واترلاین، چشم‌ها را کوچک‌تر می‌کند.

در عوض از رنگ‌های ملایم‌تری مانند برنزه، خاکستری و خاکستری مایل به قهوه‌ای استفاده کنید. این کمک می‌کند که چشم‌ها بدون آنکه کوچک‌تر به نظر برسند، زیباتر جلوه کنند.

برای اینکه بتوانید یک خط چشم صاف و مستقیم بکشید، از ترفندهای کشیدن خط چشم و سایه استفاده کنید. شما می توانید برای خط چشم کشیدن در گوشه چشم ها از یک نوار چسب کاغذی یا یک کارت ویزیت استفاده کنید.

ترفندهای خط چشم کشیدن
برای داشتن یک خط چشم نازک و مرتب، بدون هیچ حرکت اضافه ای خط را در پشت پلک بکشید.

کشیدن پلک ها به سمت بالا

بعضی ها عادت دارند در هنگام کشیدن خط چشم، پلک خود را با انگشتان دست بالا نگه می دارند، اما نتیجه این کار، ترسیم خط ضخیم و بی نظم می شود. برای داشتن یک خط چشم نازک و مرتب، بدون هیچ حرکت اضافه ای خط را در پشت پلک بکشید.

استفاده از خط چشم مایع برای زیر چشم

در صورت استفاده ازخط چشم های مایع برای زیر چشم ، خط چشم در زیر پلک پخش می شود پس بهتر است از خط چشم مایع برای بالای چشم و از مداد برای زیر چشم استفاده کنید.

اشتباهات خط چشم کشیدن
بهتر است برای آرایش چشم‌ها از حرکات کوتاه اما متعدد استفاده کنید

تلاش برای کشیدن خط چشم با یک حرکت

یک چشم زیبا با یک حرکت آرایش نمی‌شود. از این رو، بهتر است برای آرایش چشم‌ها از حرکات کوتاه اما متعدد استفاده کنید تا میزان اشتباهات به حداقل برسد و خط چشمتان تیره و زشت نشود.

ترفندهای خط چشم کشیدن
یکی از دلایلی که باعث می شود خط چشم زیبا نباشد، ضخامت بی مورد یا بالا و پایین شدن دنباله خط چشم است

دنباله خط چشم را درست نمی کشید

یکی از دلایلی که باعث می شود خط چشم زیبا نباشد، ضخامت بی مورد یا بالا و پایین شدن دنباله خط چشم است . دنباله خط چشم باید تیز، تمیز و صاف باشد. برای کشیدن خط چشم دنباله دار با چشمان باز در آینه نگاه کنید و پلک ها را کامل ببینید.

سپس خط چشم را در گوشه بیرونی مژه های پایینی در زاویه 45 درجه قرار دهید. نقطه ای را در دورترین قسمتی که می خواهید دنباله خط چشم ادامه داشته باشد، بکشید. سپس آن نقطه را به گوشه بیرونی چشم متصل نمایید و این خط را تا میانه خط مژه ها ادامه دهید.

اشتباهات خط چشم کشیدن
یکی ازعوامل زیبایی و جذابیت چشم ها متقارن بودن خط چشم هاست

نامتقارن بودن دنباله خط چشم ها

یکی ازعوامل زیبایی و جذابیت چشم ها متقارن بودن خط چشم هاست. اگر در این کار مهارت لازم را ندارید تنها راه این است که زیاد تمرین کنید تا نمونه مناسب را پیدا کنید.

ترفندهای خط چشم کشیدن
اگر ترفندهای کشیدن خط چشم را بلد باشید، چه از خط چشم مایع استفاده کنید یا مداد یا خط چشم ماژیکی، می‌توانید زیباترین آرایش چشم را انجام بدهید.

کلام آخر

اگر ترفندهای کشیدن خط چشم را بلد باشید، چه از خط چشم مایع استفاده کنید یا مداد یا خط چشم ماژیکی، می‌توانید زیباترین آرایش چشم را انجام بدهید. پس برای کشیدن خط چشم دقت کافی داشته باشید تا بتوانید چشمانی زیبا و جذاب داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا