بدترین ترکیب رنگ در دکوراسیون خانه کدام ها هستند؟

بدترین ترکیب رنگ در دکوراسیون خانه کدام ها هستند؟

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل، از جمله مهم‌ترین و چالش‌برانگیزترین بخش‌های طراحی خانه است. در حالی که یک رنگ به تنهایی می‌تواند فضایی زیبا و جذاب خلق کند، ترکیب نامناسب رنگ‌ها می‌تواند زیبایی فضا را به طور کامل از بین ببرد و حس ناخوشایندی را به وجود آورد.

طراحان داخلی با تجربه، بر اساس علم روانشناسی رنگ‌ها و اصول زیبایی‌شناسی، ترکیب رنگ‌های نامناسبی را که باید از آن‌ها در دکوراسیون داخلی خودداری کرد، شناسایی کرده‌اند. در ادامه به برخی از این ترکیب‌های نامناسب اشاره می‌کنیم:

صورتی و مشکی

برخی از رنگ‌ها می‌توانند در کنار هم بیش از حد افراطی به نظر برسند، به خصوص در صورتی که از هر دو آنها به صورت آزادانه استفاده شود. یکی از این جفت رنگ ها، مشکی و صورتی هستند. قرار گرفتن دو رنگ صورتی و مشکی در کنار یکدیگر تضاد تلخی ایجاد کرده و به کار بردن همزمان این دو رنگ در فضای داخلی ایده آل نیست. به جای این ترکیب رنگ، توصیه می کنیم رنگ صورتی را در کنار رنگ های خنثی مانند خاکستری، زغالی، کرم و حتی شکلاتی به کار ببرید. می توانید با قرار دادن بسیاری از رنگ ها در کنار رنگ صورتی، جذابیت بصری فوق العاده ای ایجاد کنید. از جمله این رنگ ها می توان به سفید، آبی و سبز اشاره کرد.

نارنجی و زرد

نارنجی و زرد دو رنگ پاییزی فوق العاده هستند که هر کدام به تنهایی در ایجاد یک فضای آرامش بخش عالی عمل می کنند. اما زمانی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند، فضا را بیش از حد درخشان و متلاطم کرده و جذابیت بصری آن را از بین می برند. برای ایجاد یک فضای آرامش بخش، توصیه می کنیم رنگ نارنجی را با قهوه‌ای پررنگ، آبی تیره یا سبز تیره ست کنید. از دیگر رنگ هایی که بخوبی با نارنجی هماهنگ می شوند، می توان به رنگ های کرم، بژ و سبز اشاره کرد.بدترین ترکیب رنگ در دکوراسیون

بنفش و نارنجی

تناژ رنگ ها در انتخاب آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال دو رنگ نارنجی و بنفش برای طراحی پیراهن تیم های ورزشی عالی هستند، اما نباید در طراحی داخلی در کنار یکدیگر به کار بروند. اگر می خواهید این دو رنگ را در کنار یکدیگر به کار ببرید، توصیه می کنیم به سراغ تناژهای روشن و طبیعی بنفش مانند اسطوخودوسی، بادمجانی و یاسی بروید. اسطوخودوسی یک رنگ فوق العاده آرامش بخش است که با بسیاری از رنگ ها مانند سبز، سفید و صورتی ست می شود.بدترین ترکیب رنگ در دکوراسیون

سبز و قرمز

ترکیب دو رنگ سبز و قرمز یک ترکیب رنگ کلاسیک در ایام کریسمس هستند. با این حال، این ترکیب به غیر از ایام جشن کریسمس، نمی تواند بخشی از طراحی داخلی منزل ما را شامل شود. به جای این ترکیب، بهتر است رنگ قرمز را با رنگ های خنثی مانند خاکستری زغالی ترکیب کنید. این رنگ روشنی و جنب و جوش قرمز را متعادل کرده و به ایجاد یک فضای داخلی آرامش بخش کمک می کند. اگر به ترکیب رنگ قرمز و سبز علاقه دارید، می توانید سبز ملایم را با قرمز زنگ زده ترکیب کنید. این ترکیب رنگ فضا را از حس و حال جشن کریسمس دور کرده و جذابیت بصری فوق العاده ای در فضا ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا