بدون اتو موهاتو توی خونه فر و کرلی کن!

9 بهترین ترفند برای فر کردن موها، بدون استفاده از وسایل گرمازای آرایشی!

فر کردن موها به آن زیبایی خاصی می بخشد. اما حالت دادن مو با وسایل گرما زا می تواند در بلند مدت به موها آسیب جدی وارد کند. بسیار از متخصصان در حوزه سلامت مو معتقدند که گرم کردن و خنک کردن مداوم موها، آنها را ضعیف و سبب شکسته شدن انها می شود.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

البته با این مقدمه ناگوار برای استفاده کنندگان وسایل گرمازای آرایشی، یک خبر خوب برای آنها داریم. محدود کردن و کاهش ابزارهای آرایش مورد علاقه تان به این معنا نیست که نمی توانید موهایی زیبا داشته باشید. برای کسانی که عاشق فر و موج هستند، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند بدون برداشتن اتو فرکننده، سشوار و ….موهای موج دار و فر خیره‌کننده داشته باشند. همانطور که اشاره شد در ادامه با تکنیک‌های فر کردن بدون گرما، آشنا خواهیم شد.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

فر کردن موها بدون حرارت دادن با استفاده از کمربند حوله حمام

راز بیدار شدن با فرهای عالی ممکن است با یک وسیله غیرمنتظره امکان پذیر باشد. بله با کمربند لباس حمام شما! TikTok پر از ویدیوهای افرادی است که این ترفند را امتحان می کنند. بری هارمون این ترفند را در سال 2020 به اشتراک گذاشت و ویدیوی او بیش از 1.2 میلیون بازدید داشت.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

ایده و یا ترفند موجدار کردن موها با کمربند حوله این است که کمربند را از حوله بردارید و آن را روی سر خود قرار دهید، به طوری که دو طرف آن به صورت مساوی از هر طرف به پایین آویزان باشد. سپس بخش‌هایی از موهای مرطوب را در اطراف کمربند بپیچانید و در پایین آن را با همان کمربند ببندید.صبح روز بعد که از خواب بیدار شدید، به آرامی کمربند را بردارید و هر طرف را باز کنید تا فرهای زیبا داشته باشید.

این یک روش عالی برای دادن موج های بزرگ به موهاست. البته برخی از متخصصین حوزه سلامت مو معتقدند که بهتر است کمربند حوله را درست بعد از خشک شدن و حالت گرفتن موها، از آن جدا کنید.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

موهای خود را با جوراب هایتان حالت دهید

یکی دیگر از ترندهای فر کردن مو که TikTok را طوفانی کرده است، فر کردن با جوراب است. این روش شبیه کمربند حوله است. شما می‌توانید از چند جوراب استفاده کنید و فرهای کوچک‌تر و مشخص‌تری ایجاد کنید، همانطور که توسط Allure اشاره شده است.در این روش باید با موهای مرطوب شروع کنید (اگر موها  از قبل خشک شده اند، بر روی موها مقدار کمی آب اسپری کنید.) موها را به چند قسمت تقسیم کنید و یک جوراب به هر کدام بچسبانید.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

موهای اطراف جوراب را ضربدری کنید و سپس در پایین آن را با کش محکم کنید. حدود دو ساعت جوراب‌هایتان را بگذارید بر روی موها بماند تا موج‌های ملایم ایجاد شود، یا اگر می‌خواهید حالت فر بیشتری داشته باشید، یک شب. فقط به آرامی جوراب ها را بردارید و انگشتان خود را از بین فرها عبور دهید تا از هم جدا شوند. جوراب ها راهی آسان و ارزان برای فر کردن موهایتان بدون گرما هستند.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

 فر کردن موها بدون حرارت دادن با استفاده از غلتک های مو

رول‌های مو ده‌ها سال است که وجود دارند و با کمی صبر و حوصله می‌توانید با آن‌ها به فرهای زیبا و درخشان برسید. غلتک‌ها گزینه‌ای عالی هستند، چه بخواهید امواج کوچک یا فرهای مشخص‌تری داشته باشید. این رول ها یک جایگزین ایمن تر و سالم تر برای حالت دادن به مو است و برای همه انواع مو کار می کند. اگر می‌خواهید با آن‌ها بخوابید، از غلتک‌های نوار چسب بپرهیزید، زیرا  با گیر کردن مو به انتهای آن هم اسباب ناراحتی برای خودتان می شود و هم موهایتان آسیب می بیند.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

اگر فرصت کمی برای فر کردن موهایتان دارید، یعنی فقط چند ساعت باقی مانده که در یک محفل مهم شرکت کنید، غلتک ها گزینه خوبی هستند. مجله زیبایی L’Oréal توصیه می‌کند که اجازه دهید موهایتان در هوای آزاد کمی خشک شوند. یعنی رطوبت آن را کاملا از بین نبرید. در مرحله بعد، باید بخش هایی به ضخامت یک اینچ ایجاد کنید و آنها را دور هر غلتک بپیچید.

از افزودن بیش از حد مو به غلتک خودداری کنید.باید احساس امنیت داشته باشید. بزرگ‌ترین مشکل فر کردن با این غلتک ها این است که خانم ها گاهی فراموش می کنند که باید موها را تا انتها به دور غلتک بچرخانند. این مسئله باعث می شود که موها بعدا ًظاهر قلاب ماهی پیدا کنند. بنابراین مطمئن شوید که تمام موها را تا انتها دور غلتک می‌چرخانید. وقتی موهایتان خشک شد و فرها خوب شدند، به آرامی هر غلتک را بردارید.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

پیچاندن موها با هم

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد فر در موهایتان، پیچاندن موها با هم برای یک شب است. برای این کار موهای مرطوبتان را به همدیگر بپیچانید. این کار به جای ایجاد فر، امواج ساحلی ایجاد می کند. این تکنیکی است که به نظر می رسد کیت هادسون بازیگر آن را دوست دارد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که این سبک فر کردن هم می تواند باعث شکستگی موهایتان شود. لذا تلاش کنید بسیار کم از این روش برا موج دار کردن موهایتان استفاده کنید.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

استفاده از یک تی شرت قدیمی برای فر کردن موها بدون حرارت دادن

یکی دیگر از روش های مورد علاقه برای فرهای بدون گرما در TikTok این است که یک تی شرت قدیمی را به شکل حلقه مانند بپیچید و سپس موهای خود را دور آن بپیچید. با چسباندن انتهای آن با یک کش مو، یک شکل هاله ایجاد کنید. تی شرت را بالای سرتان قرار دهید و موها را درون حلقه تی شرت قرار داده و انتهای آن را زیر حلقه پیراهن بکشید. پس از مدت زمان کوتاه می توانید موهای موج دار زیبایی تحویل بگیرید.

ترفندهای فر کردن موها بدون اتو

استفاده از هدبند برای فر کردن موها بدون حرارت دادن

این روش از یک هدبند ساده استفاده می کند و فقط چند دقیقه قبل از خواب انجام می شود. این روش برای موهای صاف عالی است. یک محصول مرطوب کننده را روی موهای مرطوب برس بزنید و سپس موهای خود را طبق معمول باز کنید. باید یک هدبند را بگیرید و آن را روی سر خود “مانند تاج” ببندید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا