بستنی توت فرنگی مرهمی برای روزهای گرم تابستان

برای اطلاع از طرز تهیه بستنی توت فرنگی با ما در ادامه همراه باشید.


طرز تهیه بستنی توت فرنگی

برای اطلاع از طرز تهیه بستنی توت فرنگی با ما در ادامه همراه باشید.

بستنی توت فرنگی یکی از انواع بستنی های بسیار خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است.

مواد لازم برای ۴ نفر

خامه صبحانه ۲ بسته

شکر ۱ قاشق غذاخوری

وانیل ۱ پنس

توت فرنگی ۴۰۰ گرم

دستور تهیه بستنی توت فرنگی

مرحله اول

ابتدا گلبرگ های توت فرنگی ها را جدا می کنیم، سپس آنها را به خوبی می شوییم و داخل آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان برود. در ادامه خامه صبحانه را به همراه شکر و وانیل داخل یک کاسه مناسب و جادار می ریزیم.

مرحله دوم
شکر را به سلیقه خود می توانید کم یا زیاد کنید. حالا مواد را با همزن برقی به خوبی می زنیم تا جایی که جای پره همزن روی خامه باقی بماند و خامه فرم بگیرد. پس از اینکه خامه فرم گرفت توت فرنگی ها را داخل مخلوط کن می ریزیم.

مرحله سوم

حالا چند پالس می زنیم تا توت فرنگی ها به طور کامل پوره شوند. حالا پوره توت فرنگی را به خامه فرم گرفته اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند. در ادامه کاسه حایو خامه و پوره توت فرنگی را داخل یخچال قرار می دهیم.

مرحله چهارم
حالا برای اینکه بستنی یخ نزند هر ۱ یا ۲ ساعت یکبار (بستگی به درجه فریزر دارد) آنرا از فریزر خارج می کنیم و با قاشق مخلوط می کنیم تا یخ نزند. حدودا پس از ۶ ساعت بستنی میوه ای و طبیعی ما اماده سرو است


یک ساعت بعد ظرف رو از فریزر بیرون بیارین و به مدت چند دقیقه با هم زن دستی خوب همش بزنین. می بینین که یخ زدگی های توی بستنی با هم زدن می شکنند. بعد از اینکه خوب هم زدین دوباره ظرف رو توی فریزر بذارین این کار رو ۲ تا ۳ بار تکرار کنین، این کار باعث میشه که بستنی خامه ای بدست بیارین. بعد از چند بار تکرار کردن این کار ظرف بستنی رو از فریزر خارج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا