بهترین روش درمان منافذ باز پوست/ با این ترفندها از شر منافذ باز پوستی راحت شو!

قبل از استفاده از هر یک از روش‌ها یا مواد خانگی، لازم است پوست خود را تمیز کنید و از هرگونه حساسیت یا واکنش ناخواسته جلوگیری کنید.

بهترین روش درمان منافذ باز پوست

درمان منافذ باز پوست

درمان منافذ باز پوست از جمله کارهایی است که افراد به‌خصوص خانم‌ها برای آن تلاش بسیار و همچنین هزینه زیادی می‌کنند. ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم این منافذ باز را در خانه و با مواد خانگی از بین ببرید. درمان منافذ باز پوست با مواد خانگی می‌تواند مفید باشد. در ادامه، چند راهکار خانگی را برای درمان منافذ باز پوست ذکر می‌کنم:

بهترین روش درمان منافذ باز پوست

بخور دادن صورت راهی برای درمان منافذ باز پوست

با گذاشتن صورت خود مقابل یک ظرف حاوی آب داغ و پوشیدن حوله روی سر، بخار آب را به‌صورت خود بدهید. این کار باز کردن منافذ پوست را تسهیل می‌کند.

بهترین روش درمان منافذ باز پوست

اسکراب طبیعی راهی برای درمان منافذ باز پوست

از اسکراب‌های طبیعی مانند مخلوطی از قهوه، شکر، عسل و روغن‌زیتون استفاده کنید. این اسکراب را به‌آرامی در حرکت‌های دایره‌ای به ناحیه موردنظر ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید. این روش به ازبین‌بردن سلول‌های مرده و تمیزکردن منافذ پوست کمک می‌کند.

بهترین روش درمان منافذ باز پوست

ماسک گلیسیرین و روغن نارگیل راهی برای درمان منافذ باز پوست

مخلوطی از گلیسیرین و روغن نارگیل را روی پوست خود بمالید و به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه روی پوست نگه دارید. سپس آن را با آب گرم بشویید. این ماسک می‌تواند منافذ باز را تمیز کرده و پوست را نرم و لطیف کند.

بهترین روش درمان منافذ باز پوست

عصاره آلوئه‌ورا راهی برای درمان منافذ باز پوست

عصاره آلوئه‌ورا را مستقیماً روی پوست موردنظر بمالید و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید. سپس با آب گرم بشویید. آلوئه‌ورا خاصیت ضدالتهابی و آنتی‌باکتریال دارد که می‌تواند به درمان منافذ باز و کنترل ترشحات چربی پوست کمک کند.

ماسک طبیعی انگور

پوره انگور را روی پوست خود بمالید و به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب گرم بشویید. انگور حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که می‌تواند به تقویت پوست و بهبود منافذ باز کمک کند.

بهترین روش درمان منافذ باز پوست

ماسک گلاب و آرد جو

مخلوطی از گلاب و آرد جو را روی پوست خود بمالید و به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه روی پوست نگه دارید. سپس با آب گرم بشویید. این ماسک می‌تواند منافذ پوست را تمیز و پوست را نرم و لطیف کند.

بهترین روش درمان منافذ باز پوست

استفاده از آب گلاب برای تمیزی پوست

با پنبه‌ای به‌آرامی آب گلاب را روی پوست خود بمالید و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید. سپس با آب گرم بشویید. آب گلاب خاصیت ضدعفونی‌کننده و ضدالتهابی دارد که می‌تواند منافذ پوست را تمیز و پوست را نرم و صاف کند.
درصورتی‌که مشکل پوستی شدیدتر از منافذ باز است، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا بهترین راهکارها و درمان‌ها را برای شما تعیین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا