بهترین لباس های مجلسی که خانم های چاق باید بپوشند

انتخاب مدل لباس مجلسی برای خانم های چاق و قد کوتاه ممکن است برای اغلب افراد چالش برانگیز باشد.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

پیدا کردن لباس مجلسی برای افراد چاق سخت است. زیرا صنعت مد و فشن هزینه‌های محدودی را برای آن‌ها در نظر گرفته است و طراحی‌هایی که می‌توان گزینه مورد نیاز خود را از بین آن‌ها انتخاب کرد بسیار کم تنوع است. این موضوع به این معناست که اگر قد کوتاهی دارید و وزن شما بالا است، باید به جزئیاتی که در طراحی و دوخت لباستان به‌کار گرفته شده، اهمیت بیشتری بدهید تا ظاهر زیبایی از خود را به نمایش بگذارید.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

لباس مجلسی برای خانم های چاق

خطوط و الگوهای عمودی

مهم نیست که قد بلند یا کوتاهی دارید و وزن شما بیشتر از حد نرمال است یا نه، در هر صورت استفاده از خطوط عمودی با عرض کم، به بلندتر و باریکتر دیده شدن اندام شما کمک می‌کند. بنابراین برای انتخاب لباس مجلسی برای افراد چاق توجه به خطوط و الگوهای عمودی بسیار مهم است.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

با پوشیدن لباس‌هایی که خطوط عمودی باریک دارن چشم مخاطبان خود را فریب می‌دهید. البته در هنگام انتخاب لباس‌های مجلسی و سایر لباس‌های روزمرۀ خود، به موضوع دقت داشته باشید که هر چقدر راه‌های عمودی به بلندتر دیده شدن شما کمک می‌کنند، در مقابل راه‌های افقی شما را قد کوتاه‌تر و چاق‌تر نشان می‌دهند.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

کفش‌های پاشنه بلند رنگ پا

هنگام انتخاب لباس مجلسی برای افراد چاق کفش پاشنه بلند را فراموش نکنید. بلندتر دیده شدن پاها به ظاهر قد بلند و باریک در افراد کمک می‌کند. اگر دنبال لباس مجلسی برای افراد قد کوتاه هستید، باید آن را با اکسسوری‌های مناسب ترکیب کنید. در این بخش، کفش‌های پاشنه بلند رنگ پا را فراموش نکنید.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

همه ما می‌دانیم که پوشیدن کفش پاشنه بلند نه‌تنها به زیباتر دیده شدن ظاهر خانم‌ها کمک می‌کند، بلکه قد آنها را بلندتر نشان می‌دهد و این موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که افراد قد کوتاه از کفش پاشنه بلند رنگ پا کمک بگیرند.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

هماهنگی رنگ شلوار و دامن با رنگ کفش

یکی از مشکلاتی که خانم‌های قد کوتاه دارند، ارتفاع کمتر پایین تنه نسبت به بالاتنه است. تکنیک‌های زیادی برای ایجاد این هماهنگی وجود دارد که یکی از آن‌ها ست کردن رنگ شلوار و دامن با رنگ کفش است. این موضوع سبب بلندتر دیده شدن پاها می‌شود و به عبارتی چشم مخاطب را فریب می‌دهد. بنابراین برای انتخاب لباس مجلسی برای افراد چاق توجه به هماهنگی رنگ شلوار و دامن با رنگ کفش مهم است.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

رعایت قانون یک سوم

تا بحال چیزی در مورد قانون یک سوم شنیده‌اید؟ اگر این موضوع را در دنیای فشن و مد نشنیده‌اید با ما همراه باشید تا یک مثال برای آن بزنیم که همه با آن آشنا هستیم. تصویری از برج ایفل را به ذهن خود بیاورید. قسمت پایه‌های برج ایفل کوتاه‌تر از قسمت بالایی آن هستند و به این ترتیب این برج بیشتر از واقعیت بلندتر به نظر می‌رسد. همین موضوع می‌تواند در دنیای فشن هم به‌کار گرفته شود.

برای مثال می‌توانید از شلوارهای فاق بلند کمک بگیرید. این انتخاب به بلندتر دیده شدن پاهایتان کمک می‌کند و در نتیجه چاقی آن‌ را می‌پوشاند. ترکیب شلوارهای فاق بلند با تاپ‌های کوتاه، جلوه بهتری خواهد داشت. البته این قاعده در رابطه با پوشیدن دامن هم قابل اجرا است. استفاده از کمربند را فراموش نکنید. با پوشیدن کت‌های اورسایز و بستن کمربند، به زیباتر دیده شدن اندام خود کمک می‌کنید.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

خطوط مورب و خطای دید

در کنار این که خطوط عمودی می‌توانند شما را قدبلندتر و لاغرتر نشان دهند، هنگام انتخاب لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه خطوط مورب را هم در اولویت قرار دهید. در واقع خطوط مورب با منحرف کردن چشم‌ها از پهنا و حجم واقعی بدن به باریک‌تر دیده شدن اندام کمک می‌کنند و شما را لاغرتر از آنچه که هستید نشان می‌دهد. اگر قصد دارید قسمت خاصی از بدن خود را لاغرتر نشان دهید، باید خطوط مورب در نزدیک آن قسمت باشند.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

به طور مثال اگر شانه‌های پهنی دارید و دوست دارید پهنای آن‌ها را کمتر نشان دهید، یقه‌های مورب بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. این مدل یقه تمرکز را به بخش میانی یقه منحرف می‌کند و توجه کمتری به عرض شانه‌ها می‌شود.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

الگوهای ساعت شنی

اگر دنبال لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه هستید، لباس‌های مدل A را انتخاب کنید. این مدل در قسمت کمر تنگ و در قسمت‌ باسن گشادتر است که باعث ایجاد ظاهری شبیه به ساعت شنی می‌شود. بدون شک لباس نمی‌تواند فرم بدن ما را تغییر دهد؛ اما با ایجاد خطای دید به داشتن ظاهر ایده‌آل کمک می‌کنند.

لباس مجلسی برای خانم های چاق

شناخت فرم بدن

آخرین و البته مهمترین موضوع در انتخاب لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه، این است که شناخت دقیقی از فرم بدن خود داشته باشند. مطمئن باشید افراد با فرم بدن‌های مختلف مانند ساعت شنی، سیب، گلابی، مستطیل و مثلث برعکس، باید آیتم‌های مناسب را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا