بهترین و ارزان ترین روش پاکسازی پوست صورت که هر خانمی باید بداند

پاکسازی پوست صورت با بهترین روش های طبیعی و خانگی

آیا در معرض ایجاد آکنه هستید، یا دچار لکه های تیره روی پوست خود شده اید؟! اگر می خواهید بدانید که چگونه پوست تان را به سرعت و بطور طبیعی می توانید در یک هفته درمان کنید، بهتر است که ادامه مقاله را مطالعه کنید. در این مطلب به شما بهترین راهنمایی ها و ترفند ها را که برای بسیاری از زنان زیبا مورد استفاده قرار گرفته است آورده ایم.

بهترین و ارزان ترین روش پاکسازی پوست صورت

1.پاک سازی صورت با لیمو

روش اول: لیمو و خیار

لیمو را نصف کنید و آب آن را استخراج نمایید، سپس روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 10 تا 12 دقیقه با آب گرم شستشو دهید، بعد از آن خیار را برش دهید و رنده کنید و روی پوستتان اعمال کنید، تا باعث مرطوب شدن آن شود.
شما باید این کار را روزانه تکرار کنید.

بهترین و ارزان ترین روش پاکسازی پوست صورت

روش دوم: لیمو و عسل

آب لیمو را بگیرید و با 2 قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 17 تا 20 دقیقه با آب شستشو دهید.

روش سوم: لیمو و شکر

این ترکیب تاثیر بسیار زیادی در سم زدایی و لایه برداری پوست دارد، کافی است که فقط آب لیمو را با شکر به نسبت مساوی تقسیم کنید و بر روی پوست خود اعمال کنید و با انگشتان خود به صورت دایره ای ماساژ دهید و بعد از 10 تا 12 دقیقه آن را بشویید.
این درمان را یکبار در هفته تکرار کنید تا از داشتن پوستی درخشان و نرم و سالم لذت ببرید.

بهترین و ارزان ترین روش پاکسازی پوست صورت

2. سرکه سیب برای صاف شدن پوست

کافی است تا مقداری سرکه سیب را با آب ترکیب کنید و آن را روی پوست خود بمالید، این کار بهترین راه حل برای حذف سلول های مرده پوست و همچنین احیا و ترمیم پوست می باشد. به علاوه باید سرکه سیب ( حدود 2 قاشق چای خوری ) را با دو فنجان آب ترکیب کنید و برای جلوگیری از مشکلات پوست در طول روز بنوشید.

بهترین و ارزان ترین روش پاکسازی پوست صورت

3. نمک طعام مفید برای پوست

شما باید به سادگی چند قاشق چای خوری نمک را با روغن زیتون ترکیب کنید و آن را تا زمانی که یک ماسک نسبتا غلیظ به دست آورید، ادامه دهید و بعد مستقیماً روی پوست خود اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید. این بهترین راه حل برای حذف سلولهای مرده پوست و کمک به تمیزی و پاکیزگی پوست است.

بهترین و ارزان ترین روش پاکسازی پوست صورت

4. عسل برای پاکسازی پوست

روش اول: فقط عسل

باید مقداری از عسل را مستقیماً روی پوست خود اعمال کنید و اجازه دهید تا به صورت طبیعی خشک شود و بعد با آب شستشو دهید.
این روش ساده را یک بار در روز تکرار کنید.

روش دوم :عسل، آرد نخود و شیر

شما باید به مقدار یک به دو، عسل و شیر را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس یک قاشق چای خوری آرد نخود را به ترکیب اضافه کنید، به خوبی هم بزنید تا یک ماسک به دست آورید، سپس آن را به سراسر پوست صورت و گردن خود اعمال کنید، اجازه دهید تا 20 دقیقه بماند و با استفاده از آب ولرم شستشو دهید. فراموش نکنید که این کار را یکبار در هفته تکرار کنید.

روش سوم: عسل و دارچین

دارچین قادر به مهار رشد باکتری ها در پوست است و عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک قوی و طبیعی عمل می کند.
پس مخلوط عسل و دارچین یک راه حل موثر برای روشن شدن و پاک شدن پوست است.
به نسبت مساوی از عسل و دارچین را با یکدیگر ترکیب کنید و این خمیر را روی پوست خود بمالید و حدود 12 تا 15 دقیقه صبر کنید و در نهایت با آب ولرم شستشو دهید.

بهترین و ارزان ترین روش پاکسازی پوست صورت

جوش شیرین برای صاف شدن پوست

روش یک: جوش شیرین و آبلیمو یا آب

یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک قاشق چای خوری آبلیمو یا آب مخلوط کنید، تا خمیر خوب به دست آورید و آن را روی پوستی که قبلا تمیز کرده اید بمالید و بعد از چند دقیقه با آب گرم شستشو دهید و از یک حوله نرم استفاده کنید تا خشک شود.
این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

بهترین و ارزان ترین روش پاکسازی پوست صورت

روش دوم: جوش شیرین و عسل

یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و به آرامی روی پوست صورت خود به مدت چند دقیقه ماساژ دهید و در نهایت با آب معمولی یا آب سرد برای بسته شدن منافذ شستشو دهید.
این درمان یک بار در هفته تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا