ترفندهایی برای بهتر کردن فضای خانه

 

میز‌های ناهارخوری، میز قهوه خوری و قفسه‌های کتاب همگی فرصت ایی برای خلق زیبایی با استفاده از اکسسوری‌ها یا لوازم جانبی و وسایل هستند. برای مثال، همانند گیاهان درون گلدان وجود کتاب نیز به فضا گرما، زندگی و شخصیت می‌بخشد. دکور کوچک یک راه عالی برای ایجاد رنگ و متریال متضاد است.

برخلاف طراحی داخلی می‌توان از یک فرایند کوتاه‌تر با استفاده از تکنیک‌های خاص برای ارتقای هر فضا به زیباترین محل ممکن استفاده کرد راز‌هایی که از آن برای بهتر جلوه دادن خانه و القای احساسی بهتر به بیننده استفاده می‌شود.

در ادامه به ۵ ترفند برای بهتر جلوه دادن فضای خانه خواهیم پردازیم:


۱- بهم ریختگی را برطرف نمایید

ساده‌ترین راه برای اینکه خانه تان شیک و تمیز به نظر برسد حذف هر چیزی است که در حال حاضر فضای شما را به هم ریخته است. درهم و برهمی دید کلی فضا را از بین می‌برد و باعث می‌شود احساس طاقت فرسایی به فرد دست دهد. مطمئنا این احساس آن چیزی نیست که هنگام فروش خانه خود می‌خواهید در طرف مقابل ایجاد شود.

اگر درهم و برهمی بیش از حد وجود داشته باشد همه خریداران بالقوه متوجه به هم ریختگی آن خواهند شد و بالعکس زمانی که درهم و برهمی و آشفتگی برطرف شود خریداران می‌توانند فضا را ببینند و در ذهن خود تصور کنند که چگونه می‌توان آنجا زندگی کرد.

برطرف کردن بی نظمی می‌تواند کاری دلهره آور به نظر برسد، اما تکنیک‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند آن را به کارآمدترین روش ممکن انجام دهید مانند روش جابجایی. سعی کنید سطوح و فضای کف خانه را پاک کنید تا کل فضا قابل رویت شود.

۲- نور طبیعی

نور طبیعی همواره امتیازی برای نمایش خانه قلمداد می‌شود. پرده‌ها را کنار بزنید و بگذارید نور طبیعی از پنجره وارد خانه شده و فضا را به نمایش بگذارد. هر رنگ و بافتی در خانه شما با نورپردازی خوب ارتقا می‌یابد و این چیزی است که همه با ورود به خانه تان متوجه آن خواهند شد. نور طبیعی به بیننده کمک می‌کند تا این احساس را داشته باشد که آن ملک قابل سکونت است.

۳- نقاط کانونی خود را بشناسید

اگر می‌خواهید خانه تان را بفروشید مهم است که بدانید دارایی شما چیست. نقطه فروش خانه شما کجاست آیا یک شومینه زیباست یا یک مبل منحنی با طراحی مدرن یا دیوار‌های زیبا. هر یک از این موارد می‌توانند به نقطه کانونی خانه تان تبدیل شوند.

۴- اکسسوری‌ها

ایجاد نقاط مرکزی و رنگارنگ روی سطوح اهمیت دارند. میز‌های ناهارخوری، میز قهوه خوری و قفسه‌های کتاب همگی فرصت ایی برای خلق زیبایی با استفاده از اکسسوری‌ها یا لوازم جانبی و وسایل هستند. برای مثال، همانند گیاهان درون گلدان وجود کتاب نیز به فضا گرما، زندگی و شخصیت می‌بخشد. دکور کوچک یک راه عالی برای ایجاد رنگ و متریال متضاد است. بسته به استایل شخصی تان ممکن است بخواهید از وسایل مختلفی برای تزئین فضا استفاده کنید. برای مثال، اگر سلیقه تان بیش‌تر سبک بوهمی یا کولی وار است به فرش‌ها و بالش‌های رنگارنگ و کاربرد آن فکر کنید.

۵- کاری کنید که بیننده با تماشای خانه‌تان آنجا را مانند خانه خود احساس کند

در نهایت و احتمالا مهم‌تر از هر نکته دیگری شما باید فضای خانه تان را به گونه طراحی کنید که بیننده احساس کند آنجا خانه خود اوست. برای ایجاد حس زندگی در خانه یک بازی شطرنج را روی میز قهوه خوری اضافه کنید یا یک پازل را تا حدی روی میز ناهارخوری کنار هم قرار دهید. نکته کلیدی برای خریدنی ساختن خانه تان حذف تمام آثار زندگی نیست بله اصلاح تمام عناصر به منظور ارتقای تجربه زندگی به منظور ایجاد فضایی آرام‌تر و هدفمندتر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا