ترفندهای جوان تر شدن/ 8 راه ساده که شما را کم سن تر نشان می دهد!

ترفندهای جوان تر شدن و کم سن تر دیده شدن همیشه برای همه جذاب بوده و هست. برای بسیاری مان این موقعیت پیش آمده؛ برای مراسمی حسابی به خود رسیده ایم و بهترین لباس هایمان را به تن کرده ایم اما تصویر درون آینه شباهتی به خودمان نداشته یا حتی پیرتر از سن واقعی مان به نظر رسیده ایم.

ترفندهای جوان تر شدن
با چند ترفند و راهکار ساده می توانید خودتان را جوان تر نشان دهید

ترفندهای جوان تر شدن/ 8 راه ساده که شما را کم سن تر نشان می دهد!

گاهی با چند ترفند و راهکار ساده می توانید خودتان را جوان تر نشان دهید فقط  کافی است اشتباهات استایلی نداشته باشید و درست لباس بپوشید. در ادامه از ترفندهایی خواهیم گفت که به ظاهر ما طراوت و شادابی می بخشند و سن مان را کمتر نشان می دهند.

ترفندهای جوان تر شدن
گوشواره های سنگین می توانند باعث کش آمدن لاله های گوش شوند و سن را بالاتر نشان دهند.

۱- از گوشواره های سنگین دوری کنید

از میان رفتن کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست می تواند باعث شود پوست سفتی و استحکام خود را از دست دهد، موضوعی که شامل پوست لاله های گوش هم می شود. هنگام انتخاب گوشواره این موضوع را در نظر داشته باشید، چرا که گوشواره های سنگین می توانند باعث کش آمدن لاله های گوش شوند و سن را بالاتر نشان دهند.

ترفندهای جوان تر شدن
در گذشته استفاده از زیورآلات ست امری رایج بود، اما این شیوه مدت ها است که منسوخ شده ست

۲- از زیور آلات ست استفاده نکنید

در گذشته استفاده از زیورآلات ست امری رایج بود، اما این شیوه مدت ها است که منسوخ شده ست. کارشناسان توصیه می کنند از استفاده از زیورآلات ست یعنی حالتی که گوشواره ها و گردنبند یکسان هستند خودداری کنید. برای خانم های زیر ۴۰ سال، این کار ممکن است روشی برای اشاره به مُد دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی باشد. اما برای زنان بالای ۴۰ سال ممکن است کاری از مُد افتاده به نظر برسد. به جای این کار، زیورآلات مختلف را طبق مُد روز با یکدیگر ترکیب کنید.

ترفندهای جوان تر شدن
این مدل همچنین می تواند چهره را بسیار جدی کند و سن را بالاتر نشان دهد.

۳- موهایتان را به عقب، سفت جمع نکنید

عقب زدن موها می تواند ظاهر بسیار شیکی به شما دهد. با این حال، سفت جمع کردن موها در این حالت باعث ایجاد تأکید بر روی ویژگی های برجسته ی چهره یا برخی بی تناسبی ها در چهره شود. این مدل همچنین می تواند چهره را بسیار جدی کند و سن را بالاتر نشان دهد.

اما عقب زدن موها به شکل شل و آزاد و به گونه ای که چند تار مو هم در اطراف صورت وجود داشته، ویژگی های چهره ها را بهبود می بخشد و استایل غیر رسمی تر و جوانانه تری به شما می دهد.

ترفندهای جوان تر شدن
ابروهای نازک و کمانی می توانند چهره را خشک و تا حدی پیر کنند

۴- ابروهایتان را مُد روز درست کنید

گرچه فرم ابروها امری کاملاً سلیقه ای است اما ابروهای نازک و کمانی می توانند چهره را خشک و تا حدی پیر کنند، چون خطوط چهره را برجسته می کنند و باعث می شوند آرایش تان سنگین به نظر برسد. برعکس، ابروهای ضخیم و خوش فرمی که قوس اندکی دارند چهره را قاب می کنند، ظاهر را بهبود می بخشند و می توانند سن را کمتر نشان دهند.

ترفندهای جوان تر شدن
رنگ های تیره‌تر و تندتر، مثل شرابی و مشکی، خشن ترند و می توانند سن مان را بالاتر نشان دهند.

۵- در انتخاب رنگ ها دقت کنید

عوامل زیادی بر روی برداشت ما از ظاهر یک فرد اثر می گذارد که یکی از آن ها رنگ هایی است که در ظاهر خود به کار می گیریم. به طور کلی، رنگ های روشن‌تر و ملایم تر مثل صورتی کمرنگ، سبز نعنایی و آبی روشن می توانند ظاهری آرام و لطیف به شما ببخشد. برعکس، رنگ های تیره‌تر و تندتر، مثل شرابی و مشکی، خشن ترند و می توانند سن مان را بالاتر نشان دهند.

ترفندهای جوان تر شدن
کرم پودرهای سنگین، چهره را کدر و غیر طبیعی می کنند.

۶- از کرم پودرهای سنگین و رژگونه های تیره دوری کنید

کرم پودرهای سنگین، چهره را کدر و غیر طبیعی می کنند. به علاوه، به جای پنهان کردن چین و چروک ها و خطوط چهره ها، آن ها را برجسته می کنند. این مسئله در مورد رژگونه های تیره هم صدق می کند؛ در صورت استفاده ی زیاد، روی خطوط و چین و چروک های صورت ایجاد تأکید می کنند.

برای داشتن یک ظاهر جوان از کرم پودرهای سبکی استفاده کنید که به پوست اجازه ی نفس کشیدن می دهند و ظاهر طبیعی تری دارند. هنگام زدن رژگونه، با مضایقه این کار را انجام دهید و از رنگ های ملایمی استفاده کنید که مکمل رنگ طبیعی پوست تان هستند. صورتی معمولاً بهترین انتخاب است.

ترفندهای جوان تر شدن
زیورآلات طلایی رنگ معمولاً رسمی ترند و سنین بالاتر را تداعی می کنند.

۷- از زیورآلات طلایی رنگ یا درشت استفاده نکنید

زیورآلات طلایی رنگ معمولاً رسمی ترند و سنین بالاتر را تداعی می کنند. همچنین اگر زیورآلات درشت باشند و همه ی تکه های آن نیز باهم استفاده شوند، کمی زیاده روی و زرق و برق بیش از اندازه خواهند بود. زیورآلات نقره ای کمتر در چشم هستند و سبک امروزی تر و جوانانه تری دارند.

ترفندهای جوان تر شدن
فرق وسط باعث برجسته شدن خطوط چهره می شود، ظاهر خشن تری می دهد و سن را بیشتر نشان می دهد.

۸- فرق موها هم تأثیر دارد

فرق وسط باعث برجسته شدن خطوط چهره می شود، ظاهر خشن تری می دهد و سن را بیشتر نشان می دهد. اما فرق کج خطوط پیشانی را تعدیل می کند و بهترین ویژگی های چهره را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا