شخصیت شناسی از نحوه نشستن

 

شاید باورتان نشود، اما زبان بدن شما، خیلی از حقایق درباره شخصیت و رفتار شما را بازگو می‌کند. نحوه نشستن شما می‌تواند شخصیت شما را برای دیگران بازگو کند.
آیا تا به حال می دانستید که حالت پاها هنگام نشستن چیزهایی زیادی درباره نیات و اسرار درونی شما بیان میکند؟ دفعه بعدی که در جمعی بودید به حالت نشستن دیگران دقت کنید تا یک چیزایی درباره شخصیت آنها دستگیرتان شود.


شکل اول: این گونه اشخاص تصور می‌ کنند نادیده گرفتن مشکلات باعث می شود خود مشکل به کلی رفع شود. متاسفانه این گونه افراد ترجیح می دهند وظایفشان را به دیگران محول کنند چون دوست ندارند خودشان را به زحمت بیندازند و یا وقت با ارزش خود را به راحتی هدر دهند. ارتباط با این شخصیت ها بسیار آسان است.

این افراد جالب، خلاق، جذاب هستند و کمی رفتار کودکانه دارند. انها معمولا قبل از حرف زدن فکر نمی‌ کنند و وقتی می فهمند چه چیزی گفته اند که خیلی دیر شده.

شکل دوم: این افراد رویاپردازانی هستند که قوه تخیل بالایی دارند. آنها پر از ایده های جدیدی هستند که در محیط کار یا محیط آموزشی برای آنها تحسین‌برانگیز است. این شخصیت ها روزمرگی را دوست ندارند و عاشق سفر و پیدا کردن دوست های جدید هستند. آنها هیچ مشکلی با از نو شروع کردن ندارند و هرگز وقتشان را با رابطه ای که خوشحالشان نمی کند یا کاری که انرژی مثبت را از آنها بگیرد هدر نمیدهند.

شکل سوم: در رابطه با این اشخاص آرامش حرف اول را می زند. انها هنگامی که تصمیم می گیرند خرید کنند روزها درباره آن فکر میکنند و در آخر از جای مناسبی خرید می‌ کنند چون می خواهند مناسب ترین و بی نقص ترین خرید را داشته باشند. این افراد در انتخاب لباس، کفش، عطر و مبل بسیار سخت گیر و نکته سنج هستند.

این شخصیت ها بی نظم هستند اما می دانند که در شرایط بی نظم و آشفته چگونه وظایف شان را انجام دهند. انها عمده قدرت تمرکز ندارند و ذهن آشفته ای دارند و این برای اطرافیان شان عمده لذت بخش نیست چون دوست ندارند مخاطب شان به حرف های انها توجهی نکند.

شکل چهارم: افرادی که با این حالت می نشینند از تاخیر بیزارند و دوست ندارند دیگران هم چنین ویژگی داشته باشند. این ویژگی شخصیتی را افرادی دارند که آرامش برایشان در درجه اول اهمیت قرار دارد. انها از درگیر شدن با دیگران بیزارند و هیچوقت دوست ندارند عواطف خود را در ظاهر بروز دهند. به عنوان مثال بوسیدن برای آن ها نشانه صمیمیت بیش از حد است.

انجام این کار در جمع برایشان ناخوشایند است. افرادی که به این حالت می نشینند در ابراز احساس مشکلی ندارند و در عین حال می توانند کمی هم خشن باشند. انها در مواجه شدن با مردم مشکلی ندارند. برای آن ها اجتماع شبیه به میدان جنگ است و در مقابل دشمنان محتاطانه عمل می‌ کنند.

خانه برای آنها مکان مقدسی است که می توانند درآن کاملا آزاد و رها باشند. این افراد انتقاد پذیر نیستند چون انتقاد را نوعی حمله به شخصیت خود می دانند و در مقابل آن از خود دفاع می‌ کنند.

شکل پنجم: این گونه افراد هیچ وقت عجله نمی کنند و معتقدند که هر چیزی به وقتش رخ می دهد. انها لجباز و سمج هستند و تا زمانی که به هدفشان نرسند کم نمی آورند. برای این اشخاص ظاهر بسیار مهم است و تمام سعی خود را برای این که ظاهر خوبی داشته باشند می کنند. این ویژگی ممکن است به دلیل کمبود اعتماد به نفس باشد. کسانی که به این حالت می نشینند معمولا هر انتقادی را نیز به سختی قبول می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا