جذاب ترین و بی نقص ترین خط فک متعلق به کدام سلبریتی است؟

یک مطالعه جدید به این نتیجه رسیده است که جیجی حدید، از چهره های معروف دنیای مدلینگ به احتمال زیاد بی نقص‌ترین خط فک را دارد. زیرا زاویه فک او از روبه‌رو ۱۴۱.۹ درجه است که بسیار نزدیک به بی نقص ترین رقم یعنی ۱۴۲ درجه است. این سوپرمدل ۲۸ ساله که با زین مالک، خواننده سابق گروه وان دایرکشن فرزندی دارد و چندین بار با لئوناردو دی کاپریو دیده شده است، از روبه‌رو زاویه فکی برابر ۱۴۱.۹ درجه دارد. به گفته محققان بی نقص ترین زاویه فک ۱۴۲ درجه است و خط فک جی جی حدید بسیار نزدیک به این رقم است.

جی جی حدید
جی جی حدید

هنگامی که چهره این مدل به ۳۲ جراح متخصص صورت و ۱۶ فرد عادی نشان داده شد، همگی موافق بودند که خط فک او نه زیادی شیبدار و نه خیلی صاف است.

بی نقص ترین خط فک متعلق به جی جی حدید است
بی نقص ترین خط فک متعلق به جی جی حدید است

بیشتر بخوانید: رابطه جی جی حدید و زین مالک دوباره شروع شد / عکسی که همه چیز را لو داد! + عکس

در همین حال کیت ماس، سوپرمدل ۴۹ ساله نیز از نظر ۷۶ درصد از کارشناسان و افراد غیرمتخصص زاویه فک جذاب و زیبایی دارد.

کیت ماس
کیت ماس

زاویه فک در جایی اندازه گیری می‌شود که قسمت عمودی فک که مستقما از گوش پایین می‌آید، تغییر زاویه می‌دهد تا شیب ملایم‌تری به سمت چانه پیدا کند. زاویه بزرگ‌تر عموما صاف تر و زنانه تر به نظر می‌رسد، در حالی که زاویه کوچک‌تر مردانه‌تر است؛ مثل فک مربعی برد پیت.

سلبریتی
سلبریتی با بی نقص ترین خط فک

از سوی دیگر، استلا مکسوِل، مدل ایرلندی-نیوزیلندی که پیش‌تر با مایلی سایرس، ستاره موسیقی پاپ و کریستین استوارت، بازیگر مشهور هالیوودی رابطه داشت، از نظر مطابقت قسمت عمودی فک با شیب پیشانی‌اش بالاترین رتبه را دریافت کرد. از نظر بسیاری، مکسول جذاب ترین نیمرخ را در میان زنان دارد.

جسیکا استَم 
جسیکا استَم

جسیکا استَم که به عنوان یکی از مدل های «صورت عروسکی» شناخته می‌شود نیز بر اساس این مطالعه بهترین نسبت فاصله بین خط فک را در مقایسه با فاصله میان صورتش دارد.

زاویه فک بی نقص سلبریتی ها
زاویه فک بی نقص سلبریتی ها

دکتر رابرت کلیمیت، از بخش جراحی دهان و فک و صورت بیمارستان دانشگاه گنت در بلژیک که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشت گفت: «حیرت انگیز است که تفاوت‌های نسبتا کوچک در زاویه فک زنان حقیقتا می‌تواند تاثیر زیادی بر دیدگاه افراد نسبت به جذابیت آنها داشته باشد.»

او گفت: «همه‌گیری کووید-۱۹ دیدارهای رودررو را به تماس‌های ویدئویی تبدیل کرد و باعث شد مردم بیش از پیش نسبت به ظاهر و چهره خود آگاه شوند. بنابراین جالب است که بدانیم چه زوایا و خطوط صورتی زیبا تلقی می‌شوند.» محققان یک نظرسنجی آنلاین انجام دادند و در آن از مردم خواستند تا به جنبه‌های مختلف خط فک ۵۳ زن مشهور و مدل رتبه بدهند.

امبر هرد
امبر هرد

امبر هرد هنرپیشه، از نظر ۹۵ درصد ارزیابی کنندگان به عنوان فردی با زاویه فک نه خیلی تند و نه خیلی صاف ارزیابی شد. پیش‌تر نیز محققان در مطالعه‌ای به این نتیجه رسیده بودند که امبر هرد زیباترین و بی نقص ترین چهره روی کره زمین را دارد.

بریژیت باردو
بریژیت باردو

شیب خط فک پایین بریژیت باردو فرانسوی و ایرینا شایک مدل روسی شریک سابق زندگی بردلی کوپر نیز از نظر ۸۰ درصد رای دهندگان جذاب بود. بر اساس این رتبه بندی‌ها این مطالعه نتیجه گرفت که خط فک بی‌نقص ۱۴۲ درجه از روبه‌رو و ۱۲۵.۵ درجه از نیمرخ است. نسبت فاصله عرض فک در مقایسه با فاصله عرض میان صورت ۰.۸۳ است. مطالعه حاضر روی صورت زنان به این نتیجه رسید که برخی از زنان برای دستیابی به خط فک بی‌نقص ممکن است جراحی انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا