حقایقی جالب در مورد ناف

آیا می دانستید گاهی به قدری آلودگی درون ناف جمع می شود که بعضی آن را با سرطان پوست اشتباه می گیرند؟ یا اینکه برخلاف باور رایج، همه ی پستانداران ناف ندارند؟ ناف یک جزء لاینفک بدن انسان است. اغلب مورد غفلت قرار می گیرد، با این حال، مانند یک خال مادرزادی است که ریشه هایمان را به ما یادآوری می کند.

۱- بعضی از ما ناف نداریم

یکی از مدل های ویکتوریا سکرت به نام کارولینا کارکووا نافی ندارد. گرچه اغلب ما ناف داریم، اما یک نقص نادر به نام «فتق ناف» هست که می تواند باعث شود نافی نداشته باشید. در این حالت، روده های کودک به دیواره ی روده ای فشار وارد می کنند و در نتیجه، پزشکان مجبور می شوند با جراحی ناف را بردارند.

۲- بعضی پستانداران ناف ندارند

گرچه علم زیست شناسی می گوید همه ی پستانداران ناف دارند، اما طبیعت گاهی ساز مخالف می زند. بعضی پستانداران مانند کانگوروها و پلاتیپوس ها ناف ندارند.

۳- اما دلفین ها دارند

دلیلش این است که دلفین ها گرچه موجوداتی آبزی هستند، اما پستاندار محسوب می شوند.

۴- اولین جای زخم بدن ما محسوب می شود

ناف در حقیقت یک اِسکار یا جای زخم است. چرا که زمانی شکل می گیرد که بند ناف که جنین در رحم مادر از طریق آن تغذیه می شود، پس از تولد بریده می شود.

۵- ناف هر کسی منحصر به فرد است

باکتری های درون ناف ما به قدری از نظر گونه مختلف اند که ترکیب آن در هر کسی متفاوت است. نزدیک به ۲،۴۰۰ گونه ی مختلف از باکتری درون ناف ما کشف شده است. حتی یک بار در ناف شخصی باکتریومی یافت شد که تنها در خاک ژاپن وجود دارد، در حالی که آن شخص هرگز به ژاپن سفر نکرده بود.

۶- ناف اغلب افراد در ابتدا بیرون زده است

اغلب کودکان در ابتدا نافی بیرون زده دارند که معمولاً با بالا رفتن سن شکلی تو رفته پیدا می کند. تنها ۱۰ درصد افراد در دوران بزرگسالی کماکان ناف بیرون زده دارند.

۷- گاهی ناف زنان در دوران بارداری از حالت تو رفته به شکل بیرون زده درمی آید

در دوران بارداری که شکم بزرگ تر می شود ممکن است ناف تو رفته ی مادر به شکل بیرون زده درآید. در اغلب موارد، بعد از زایمان، ناف مادر به حالت قبلی خود بازمی گردد.

۸- ناف عمودی جذابیت بیشتری دارد

تحقیقات نشان داده ناف T شکل یا عمودی کوچک از جذابیت بیشتری در چشم دیگران برخوردار است و ناف بیرون زده جذابیت کمتری دارد.

۹- عمل زیبایی سینه را می توان از طریق ناف انجام داد

شکاف لازم برای انجام بسیاری از جراحی ها از جمله عمل افزایش حجم سینه از طریق ناف انجام می شود. این کار برای پنهان کردن جای جراحی صورت می گیرد.

۱۰- زمان بهبودی پیرسینگ ناف بسیار طولانی است

پیرسینگ ناف شاید زیبا به نظر برسد اما پیش از انجامش باید بدانید که مدت زیادی طول می کشد تا زخم آن خوب شود. این امر به طور متوسط ۶ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد. و اگر به خوبی از آن مراقبت نشود می تواند باعث عفونت هایی جدی شود.

۱۱- پرزهای درون ناف مشمئز کننده اند

ناف اگر به طور مرتب تمیز نشود، پرزهایی درون آن جمع می شود که ترکیبی مشمئز کننده از الیاف لباس، مو و سلول های مرده ی پوست هستند. از آنجایی که مردان موی بیشتری دور ناف خود دارند، پرز بیشتری درون ناف آن ها جمع می شود.

۱۲- عجیب ترین سرگرمی دنیا: جمع آوری پرز ناف

حتماً بسیار عجیب به نظر می رسد اما جمع آوری پرز ناف واقعاً یک سرگرمی است. گراهام بیکر که اهل استرالیا است بزرگ ترین کلکسیون پرز ناف را دارد که این رکورد را در سال ۲۰۰۰ در کتاب گینس به نام خود ثبت کرده است.

حتی هنرمندی آمریکایی به نام ریچل بتی کیس وجود دارد که با پرز ناف، خرس های کوچک درست می کند.

۱۳- هزیکزم: مدیتیشن با خیره شدن به ناف

هزیکزم (Hesychasm) مدیتیشن به وسیله ی ناف بود که برای آرام کردن روح از آن استفاده می شد. راهبان مسیحی یونانی کوه آتوس در یونان از این روش برای تفکر و تعمق در عظمت خداوند استفاده می کردند.

۱۴- تحریک آمیز است

ناف یکی از بخش های تحریک آمیز بدن محسوب می شود. روانشناسان می گویند از دیدگاه مردان ناف و ناحیه ی اطراف آن در زنان می تواند بسیار جذاب باشد، چرا که بر قسمت کمر و انحناهای بدن آن ها تأکید دارد و یادآور زیبایی و قدرت باروری بدن زنان است. تنها دیدن قسمت ناف در زنان می تواند مردان را به لحاظ جنسی تحریک کند.

۱۵- زمانی بسیار بحث برانگیز بود

در دهه ی ۱۹۶۰، نمایش ناف زنان در تلویزیون آمریکا ممنوع بود. در آن زمان باربارا ایدن، بازیگر زن سریال کمدی محبوب I Dream of Jeannie مجبور بود لباس هایی به تن کند که نافش را بپوشاند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا