خانم های میگرنی چه عطری بزنند که سردرد نگیرند؟

خانم های میگرنی چه عطری بزنند که سردرد نگیرند؟

هنگام استشمام بوی عطر، ذرات تشکیل دهنده آن وارد بینی شده و سپس به سینوس ها و مجراهای عصبی راه پیدا می‌کنند. ذرات عطر می‌توانند روی کانال های بویایی اثر بگذارند و حملات میگرنی و حساسیت ها را افزایش دهند. البته این به این معنا نیست که افراد میگرنی نباید از عطر ها استفاده کنند بلکه، صرفا به کار بردن برخی از رایحه های تند و شدید توصیه نمی‌شود. عطرهای زیادی وجود دارند که مناسب افراد میگرنی هستند و  رایحه ملایم دارند که باید آن ها را بشناسید تا از حساسیت های احتمالی جلوگیری کنید.هنگام استشمام بوی عطر، ذرات تشکیل دهنده آن وارد بینی شده و سپس به سینوس ها و مجراهای عصبی راه پیدا می‌کنند. ذرات عطر می‌توانند روی کانال های بویایی اثر بگذارند و حملات میگرنی و حساسیت ها را افزایش دهند. البته این به این معنا نیست که افراد میگرنی نباید از عطر ها استفاده کنند بلکه، صرفا به کار بردن برخی از رایحه های تند و شدید توصیه نمی‌شود. عطرهای زیادی وجود دارند که مناسب افراد میگرنی هستند و  رایحه ملایم دارند که باید آن ها را بشناسید تا از حساسیت های احتمالی جلوگیری کنید.

در ادامه این مطلب سعی کرده‌ایم به شما در انتخاب عطر با رایحه ملایم و مورد نظر شما کمک کنیم:

  کلوین کلایت بیوتی

یکی از ادوپرفیوم های مناسب سردرد، کلوین کلایت بیوتی است. این عطر عضو خانواده هایی با بوی گلی است و طبعی گرم و ترکیب با لطافت و ظریفی برای یک خانم باوقار بسیار مناسب است. نخستین نت این عطر با رایحه گل ختی است و نت میانی آن گل یاس است که با رایحه سدر در نت پایانی تمام می‌شود.

  ورساچه برایت کریستال

این عطر در گروه بویایی گلی میوه‌ای قرار دارد و دارای رایحه خنک و لطیف و ملایم است. شروع نت آن با ترکیب انار، آب و یوزو است و در نت میانی با رایحه گل مگنولیا و نیلوفرآبی ادامه می‌یابد و روایح مشک، چوب ماهون و کهربا در نت پایانی این عطر هستند.

  لالیک لامور

در این عطر خنک زنانه رایحه‌های رز، بهارنارنج و ترنج در نت نخستین قرار دارند و نت میانی ترکیبی از گادنیای یاسمنی، یاس و گل مریم است. این عطر با ترکیب رایحه چوب صندل سفید، سدر و مشک به پایان می‌رسد. این عطر رایحه بسیار هوس‌انگیز با بوی گلی دارد و ماندگاری زیاد این عطر آن را خاص تر کرده است. بوی گلی این عطر به هیچ عنوان باعث حساسیت های میگرنی نمی شود.

  ویکتوریا سکرت بامبشل

این رایحه با غلظت ادوپرفیوم است و عضو خانواده گلی و میوه‌ای است که مانع سردرد می‌شود وباعث ایجاد یک حس عالی می‌شود. این عطر طبعی خنک داشته و انتخابی شیک برای بانوان است و مناسب مصلرف روزانه است و بویی ملایم دارد. نت اولیه این عطر از رایحه های گریپ فروت، پرتقال، توت فرتگی و اناناس تشکیل شده است. رایحه میانی آن شامل گل های یاس، ارکیده، گل صدتومانی، گل برف و دانه های قرمز است که بوی شیرین این عطر را به وجود می‌آورد. بوی مشک در کنار بوی چوب و خزه درخت بلوط نت پایانی  و ملایم این عطر را تشکیل میدهند.

  ایو سن لوران مون پاریس

این عطر ادوپرفیومی معتدل است که حس آزادی و قدرت را القاء می‌کند. دارای ترکیب میوه‌ای و گلی بوده که بسیار مست کننده است. وجود رایحه گلی و میوه‌ای باعث شده که این عطر بهترین انتخاب برای افراد میگرنی است. نت شروع کننده آن ترکیب روایح ترنج، پرتقال، توت فرنگی، نارنگی، تمشک، گلابی و ترکیب کالون است. و نت میانی آن با بوی یاس، شکوفه‌پرتقال، گل تاتوره و گل صد تومانی به مشام می‌رسد. پایان بخش این عطر را روایح وانیل، مشک، خزه درخت بلوط، نعناع هندی و سدر است.

انتخاب یک عطر مناسب برای افراد میگرنی باید بادقت و حوصله باشد. این افراد نمی‌توانند از هر عطری استفاده کنند و یک عطر بابوی ملایم مانع از شدید شدن درد میگرن می‌شود. عطر های گفته شده در این مطلب گزینه های خوبی برای افراد میگرنی به حساب می‌آیند و مناسب تمام سلیقه ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا