دستور تهیه ژله دورنگ قالبی تک نفره مخصوص شب یلدا

دستور تهیه ژله دو رنگ قالبی تک نفره مخصوص شب یلدا

ژله یک دسر فوق العاده راحت است که همیشه طرفداران زیادی داشته است و شما برای اعمال ایده های مختلف بر روی آن دستتان باز است. برای مثال می توانید برای شب یلدا از رنگ های مخصوص شب یلدا برای تهیه یک ژله دورنگ زیبا استفاده کنید. طرز تهیه آن ساده است و مناسب تمام سنین است. انواع مدل ژله برای شب یلدا وجود دارد که شما می توانید به سلیقه خودتان در آن تغییرات ایجاد کنید.دستور تهیه ژله دو رنگ قالبی تک نفره مخصوص شب یلدا

در ادامه این مطلب قصد داریم یک ژله دورنگ یلدایی را به شما آموزش دهیم:

مواد لازم جهت تهیه ژله دو رنگ قالبی:

ژله انار  1 بسته

ژله آلوئه ورا  1 بسته

ژله کیوی  1 بسته

بستنی وانیلی  2 عدد

شکلات چیپسی   به مقدار لازمژله دورنگ مناسب شب یلدا

مرحله اول

برای تهیه دسر دورنگ یلدایی خوشمزه ابتدا از 30 دقیقه قبل بستنی را در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم بستنی کاملا آب شود. در ادامه یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم و پودر انار را درون آن می ریزیم. حالا 1 لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم و روی حرارت بخار آب قرار داده و مدام هم می زنیم تا ذرات آن کاملا حل شود.  سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود و نیمی از بستنی را به آن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله کمی ژله را با بستنی وانیلی مخلوط می کنیم و لیوان یک بار مصرف را با مقداری روغن چرب می کنیم. آن را درون لیوان می ریزیم و درون یخچال قرار می دهیم تا نیم بند شود. حالا درون یک کاسه جداگانه پودر آلوورا را می ریزیم و نصف لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم.  آن را بنماری می کنیم تا ذرات آلوئه ورا کاملا حل شود و اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود.

مرحله سوم

در مرحله سوم از تهیه دسر دو رنگ، 4 قاشق غذاخوری بستنی وانیلی درون ژله آلوورا می ریزیم و مخلوط می کنیم تا بستنی با آن ترکیب شود. سپس لیوان های یک بار مصرف را از یخچال خارج می کنیم و ژله آلوورا را روی انار انار می ریزیم و مجددا لیوان های یک بار مصرف را درون یخچال قرار می دهیم و اجازه می دهیم  نیم بند شود. حالا درون یک کاسه مجزا پودر کیوی یا طالبی را می ریزیم و 1 لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

اجازه می دهیم ژله کیوی کاملا خنک شود. سپس نصف بستنی را به آن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا با بستنی ترکیب و یکدست شود. در ادامه ژله کیوی را روی  آلوورا می ریزیم و مجددا لیوان های یک بار مصرف را درون یخچال قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت 6 تا 8 ساعت درون یخچال بماند تا خودش را بگیرد. پس از گذشت این زمان لیوان ها را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله پنجم

در نهایت لیوان های یک بار مصرف را پاره می کنیم و ژله را بیرون می آوریم و شکلات چیپسی ها را روی دسر انار قرار می دهیم. می توانید این دسر خوشمزه را در شب یلدا برای عزیزانتان درست کنید.ژله دورنگ مناسب شب یلدا

این ژله دورنگ  یلدایی را می توانید در قالب های دیگه ای هم تهیه کنید که ما در اینجا ساده ترین روش را برای تهیه آن برای شما قرار داده ایم. این دسر زیبا به میز شما رنگ زیبایی می بخشد. امیدواریم آن را تهیه کنید و در مهمانی ها به بهترین شکل از مهمانانتان پذیرایی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا