راهنمای قدم به قدم رژگونه زدن براساس فرم صورت + عکس

یکی از لوازم آرایشی که موجب سرزنده تر شدن چهره می شود رژ گونه است اما طریقه استفاده از آن بر روی صورت تاثیر زیادی در زیبایی فرد خواهد داشت در این مطلب همراه ما شوید تا آموزش رژگونه زدن را بیاموزید.

راهنمای قدم به قدم رژگونه زدن براساس فرم صورت

آموزش رژ گونه زدن

در عکس زیر محل مناسب رژگونه برای صورت های بیضی ( اولین عکس سمت راست )، کشیده ( ردیف دوم سمت چپ )، قلبی ( ردیف دوم سمت راست )، مثلثی ( ردیف سوم سمت چپ ) و گرد ( ردیف سوم سمت راست ) نشان داده شده است.

راهنمای قدم به قدم رژگونه زدن براساس فرم صورت

نکات رژگونه زدن

  • برای چشم های قهوه ای، انواع رگه های قرمز جگری، اناری و گوجه ای مناسب اند اما رنگ های خنثی و انواع طیف های قهوه ای فروغ این چشم ها را از بین می برند.
  • رژگونه ای به رنگ بنفش مایل به ارغوانی، چشم های میشی را زیباتر می کند اما صورتی های مایل به نارنجی، رنگ این چشم ها را متمایل به خاکستری نشان می دهد.
  • برای خانم های چشم آبی، رژگونه هلویی یا صورتی یخی مناسب است و قهوه ای مایل به بادمجانی، درخشش چشم هایشان را کاهش می دهد.
  • تمام طیف های صورتی، رنگ سبز چشم ها را مشخص تر می کنند اما قهوه ای تیره، حالت مسحور کننده این چشم ها را می گیرد.

راهنمای قدم به قدم رژگونه زدن براساس فرم صورت

برای دوام بیشتر

برای دوام بیشتر رژگونه، باید ابتدا یک رژگونه کرمی سپس کمی پودر مات و در نهایت رژگونه پودری مورد نظرتان را روی گونه بزنید.

راهنمای قدم به قدم رژگونه زدن براساس فرم صورت

رژگونه و خطر ایجاد جوش

خانم ها باید رژگونه هایی با تاریخ مصرف و برچسب وزارت بهداشت بخرند و مراقب باشند این ماده آرایشی آلوده نشود. در ضمن برخی از این محصولات حاوی تار( نوعی مشتق نفتی) هستند که باعث ایجاد جوش می شود بنابراین نباید از آنها استفاده شود.

راهنمای قدم به قدم رژگونه زدن براساس فرم صورت

رژگونه و خطر ایجاد لک

تمام خانم ها، حتی آنهایی که تحت درمان لک هستند یا از کرم های لایه بردار یا روشن کننده استفاده می کنند نیز باید بدانند که با تیره تر کردن رنگ پایه پوست با رژگونه، جذب نور را بالا می برند و احتمال تشکیل لک در صورتشان بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا