راهکارهایی برای خرید موادغذایی ارزان اما سالم

 

مواد غذایی به ویژه غذا‌های سالم گران هستند، اما در صورت رعایت یکسری راهکار می‌توان غذا‌های سالم را بدون صرف هزینه زیاد مصرف کرد.
یک متخصص دانشگاه آلاباما در بیرمنگام در این زمینه نکاتی را ارائه می‌دهد به گفته او تغذیه سالم نباید گران باشد. او به نکاتی می‌پدازد که بتوان با رعایت آن‌ها بودجه کمتری را صرف تغذیه سالم کرد.

به گزارش یو اس نیوز، امیلی دیویدسون، مدیر تندرستی کارکنان در دانشگاه آلاباما گفت: حفظ یک رژیم غذایی سالم تنها به آنچه می‌خورید مربوط نمی‌شود، بلکه به انتخاب‌های آگاهانه نیز مربوط می‌شود. کمی برنامه ریزی، خلاقیت و خرید هوشمندانه می‌تواند به مردم کمک کند تا از یک رژیم غذایی مغذی لذت ببرند، بدون اینکه پول زیادی صرف بگذارند.

برنامه ریزی غذایی

برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی کلیدی است. این باعث صرفه جویی در پول شما می‌شود چرا که در غیر این صورت ممکن است برای خرید‌های فوری مجبور به هزینه کردن بیشتر شوید. این کارشناس پیشنهاد کرد برای ترکیب میوه‌ها و سبزیجات تازه فصلی برنامه ریزی کنید.

چرا میوه‌های فصل؟

او در این باره توضیح داد: هنگام برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی، به دنبال آنچه در فصل است، باشید. توجه داشته باشید که برخی از میوه‌ها و سبزیجات در فصول مختلف گران‌تر هستند، زیرا همه محصولات در طول سال رشد نمی‌کنند. دریافت میوه‌ها و سبزیجات تازه در خارج از فصل گران است، زیرا به هزینه‌های سفر و حمل و نقل اضافی نیاز دارند.

این متخصص در ادامه با اشاره به این که بهتر است یک لیست خرید تهیه کنید، می‌گوید: خرید آنلاین و خرید خواربارفروشی نیز می‌تواند به صرفه جویی در هزینه کمک کند. دیویدسون گفت: قبل از رفتن به فروشگاه، اقلام مورد نیاز برای وعده‌های غذایی برنامه ریزی شده خود را فهرست کنید و به آن پایبند باشید. این به جلوگیری از خرید اقلام غیر ضروری که وسوسه انگیز به نظر می‌رسند کمک می‌کند.

تغییر در سبک استفاده از غذا

دیویدسون گفت که خرید انبوه اقلام اساسی ارزش پول را ارائه می‌دهد. برنج، لوبیا، جو و میوه‌ها و سبزیجات منجمد را به صورت عمده بخرید. به گفته این کارشناس، تغییر سبک استفاده از غذا‌های باقیمانده به افزایش بودجه و کاهش ضایعات مواد غذایی کمک می‌کند. به عنوان مثال، مردم می‌توانند از باقیمانده مرغ سوخاری در ساندویچ، سالاد یا پاستا روز بعد استفاده کنند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی منابع مفیدی برای الهام گرفتن از دستور العمل‌ها هستند.

سرمایه گذاری روی روغن زیتون

دیویدسون گفت: برخی از غذا‌ها مانند روغن زیتون ارزش سرمایه گذاری برای یک رژیم غذایی سالم را دارند. در واقع برای برخی مواد افزودنی و غذایی سالم هزینه کردن ارزش دارد. او توصیه کرد به دنبال روغن‌های «پرس سرد» با حداقل فرآوری باشید. این روغن‌ها برخلاف روغن‌های ارزان‌قیمتی که باعث التهاب می‌شوند، طعم بهتری دارند و حاوی پلی‌فنول‌های بیشتری، ویتامین E و اسید‌های چرب مختلف هستند که برای سلامتی مفید هستند. همچنین شکلات تلخ با بیش از ۵۰ درصد کاکائو را انتخاب کنید، زیرا سرشار از فلاونوئید‌ها و پلی فنول‌ها است که مواد مغذی برای سلامت قلب هستند.

2 دیدگاه

  1. خیلی مغاله خ بی هست متصوصآ دی ماه
    واقعا عالی بود
    بو تشکر از عوامل سایت خوب و جذاب نی نی بان
    باز هم از این دسته مطالب بگذارئییید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا