راهکارهای مراقبت موهای نازک که باید بدانید!

راهکارهای مراقبت موهای نازک که باید بدانید!

مراقبت موهای نازک از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این موها بسیار آسیب پذیر هستند و نسبت به انواع موهای دیگر حساس تر هستند. پس باید با دقت از آن مراقبت کرد.

در ادامه چند راهکار برای مراقبت از موهای نازک برای شما قرار داده ایم. با ما همراه باشید:مراقبت موهای نازک

برای مراقبت موهای نازک، موها را مرتب کوتاه کنید:

چون موهای نازک مستعد موخوره هستند بنابراین کوتاه کردن آن‌ها به طور منظم و با فواصل کم به سلامت و زیبایی مو کمک می‌کند و گام مهمی در مراقبت از مو است. سعی کنید حداقل هر سه ماه یکبار این کار را انجام دهید اما حالت ایده‌آل برای موهای نازک هر ۶ تا ۸ هفته یکبار است.مراقبت موهای نازک

برای مراقبت موهای نازک، با موهای بسته بخوابید:

خوابیدن با موهای باز برای افرادی که موی بلند و نازک دارند توصیه نمی‌شود چون این کار باعث می‌شود موها گره بخورد و شانه زدن این موهای گره خورده نه تنها دردناک است بلکه به موها آسیب می‌زند. توصیه می‌کنیم قبل از خواب موها را شانه کنید و با حالتی شل به سمت بالا جمع کنید و آسوده بخوابید و صبح موهایی زیباتر و خوش‌حالت‌تر داشته باشید.

روبالشی ابریشم و ساتن تهیه کنید:

روبالشی نقش مهمی در زیبایی و سلامت پوست و مو دارد و اگر روبالشی خود را از جنس مناسب انتخاب کنید موهایی زیباتر و سالم‌تر خواهید داشت. این مساله برای افرادی که موی نازک دارند جدی‌تر است و شاید حتی با بستن مو هم صبح‌ها با حجم زیادی از گره در مو مواجه باشید اما اگر جنس روبالشی خود را مناسب انتخاب کنید این اتفاق نخواهد افتاد. روبالشی از جنس ابریشم و ساتن گره‌های بسیار کمتری را در مو نسبت به پنبه و الیاف دیگر ایجاد می‌کند.مراقبت موهای نازک

از ماسک مو استفاده کنید

اگر از ابزارهای حرارتی مو مثل اتو و فرکننده استفاده می‌کنید حتما قبل از آن سرم حفاظت کننده موبه کار ببرید. این سرم‌ها یک لایه محافظ روی مو ایجاد می‌کنند و مانع از آسیب دیدن مو بر اثر حرارت می‌شوند.

از شامپوی خشک استفاده کنید:

شامپوی خشک نوعی اسپری مو است که با خنثی کردن چربی مو آن را تروتازه و تمیز می‌کند و حجم از دست رفته را به آن برمی‌گرداند. هنوز استفاده از این وسیله در کشور ما چندان رایج نشده است ولی اگر موهای نازکی دارید می‌توانید برای تمیز کردن موها بدون شستشو از آن استفاده کنید. البته فراموش نکنید که شامپوی خشک نمی‌تواند جایگزین کاملی برای شامپوی معمولی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا