رنگ مو زنان و پیغامی که به مردان می دهد

تحقیقی نشان داد محبوب ترین ترکیب رنگ چشم و مو در زنان برای مردان، موهای قهوه با چشمان آبی رنگ است. با این حال، این امر برای هر کسی متفاوت است و رنگ موهای زنان می تواند چیزهای زیادی درباره ی شخصیت آن ها به دیگران، به ویژه به مردان بگوید. جالب است که حتی ممکن است مردان زمانی که می خواهند تصمیم بگیرند خواهان زنی هستند یا نه، اول به موهای او نگاه کنند.

در ادامه می خواهیم ببینیم رنگ موی خانم ها چه پیامی درباره ی شخصیت آن ها به مردان می دهد و در هر مورد نظر برخی کاربران مرد نیز را می خوانیم.

۱- مردان زنان مو طلایی را ماجراجو می دانند

برخلاف تصور رایج، مردان زیادی به موی طلایی در خانم ها علاقه ندارند. به احتمال زیاد دلیلش این است که آن ها تصور می کنند این رنگ حالتی غیر طبیعی به آن ها می دهد، به استثنای مواقعی که رنگ طبیعی موهای یک زن طلایی باشد که امری بسیار نادر است (تنها ۲ درصد از جمعیت دنیا مو طلایی هستند). زنان مو طلایی به چشم مردان ماجراجو هستند.

«رنگ موهای روشن به تمام ظاهر روشنی بیشتری می دهند، بخصوص در نور طبیعی. ما مردها هم به طور کلی موجوداتی بصری هستیم.»
«صحبت کردن با زن های مو طولایی برای من راحت تر است. نمی دانم چرا، ولی به طور کلی با زن های بلوند و چشم آبی راحت تر کنار می آیم تا زن های چشم و مو قهوه ای.»
«فکر می کنم به خاطر این است که بیشتر بازیگرها و خواننده های زیبا بلوند هستند.»
«از آنجایی که در بیشتر نقاط دنیا تعداد بلوندها بسیار کمتر از غیر بلوندها است، مردها زنان مو طلایی را جذاب تر می دانند.»

۲- زنان مو قهوه ای رک و صریح به نظر می رسند

قهوه ای، خرمایی و دیگر طیف های رنگ قهوه ای در میان محبوب ترین رنگ موها در زنان برای مردان قرار دارند. زنان مو قهوه ای شاید به این دلیل برای مردان جذاب اند که این تصور را در ذهن آن ها به وجود می آورند که ترسی از ابراز عقیده ی خود ندارند. زنان مو قهوه ای صادق و روراست به نظر می رسند اما در عین حال، قهوه ای رنگ بسیار طبیعی ای نیز هست.

«خیلی پیش می آید که از زن های مو قهوه ای خوشم بیاید. مطمئن نیستم که چرا، ولی شاید برای این باشد که موهای خودم هم قهوه ای است.»
«من رابطه عاشقانه با زن هایی با هر رنگ مو را تجربه کرده ام، ولی زن های مو قهوه ای را ترجیح می دهم چون رنگ های تیره را دوست دارم. هر چه تیره تر بهتر.»
«شاید برای این باشد که مادر خودم هم مو قهوه ای است، برای همین فکر می کنم زن قابل اعتماد مو قهوه ای است.»

۳- مردان زنان مو قرمز را سرکش می دانند

گرچه رنگ موی قرمز طرفدار زیادی در میان زنان ندارد، اما مردان شیفته ی زنان مو قرمز با رنگ پوستی که ترکیب خوبی با آن داشته باشد، هستند. قرمز نادرترین رنگ موی طبیعی است و معمولاً زنانی هم که موهای خود را به رنگ قرمز درمی آورند، شخصیت خود را سرکش و برونگرا نشان می دهند.

«من عاشق زن های مو قرمزم. نمی دانم چرا، ولی مادرم می گفت اولین پرستارم (پرستار بچه) وقتی ۲ ساله بودم مو قرمز بود.»
«من هم زن های مو قرمز را ترجیح می دهم. بخصوص وقتی که قرمز روشن باشد، آنطوری که زیر نور خورشید می درخشد، فوق العاده است.»
«بیشتر مو قرمزهایی که می شناسم خیلی گستاخ اند. ولی شاید این فقط تجربه ی من بوده باشد.»

۴- زنان مو مشکی روشنفکر به نظر می رسند

بعضی مردان زنان مو مشکی را جذاب ترین می دانند. رنگ سیاه خالی از هر رنگی است، به همین دلیل زنان مو مشکی ممکن است زنانی با طرز فکر متفاوت به نظر برسند که از تجربه های جدید استقبال می کنند و می توانند در هر مسأله ای چیزی ورای آنچه دیگران می بینند را ببینند.

«من خودم بلوند و چشم آبی هستم ولی بیشتر جذب زن های مو مشکی می شوم. می گویند تفاوت ها آدم ها را جذب یکدیگر می کند. دست کم در مورد من که صدق می کند.»
«من شیفته ی ترکیب موی مشکی با پوست روشنم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا