روش های برخورد با شوهر قدرنشناس!

روش های برخورد با شوهر قدرنشناس!

اینکه چگونه با یک شوهر قدرنشناس رفتار کنیم، در بیشتر مواقع به شرایط و موقعیت ما بستگی دارد. سعی کنید بر رفتارهایتان کنترل داشته باشید. شما در همچین موقعیتی چگونه رفتار میکنید؟

در ادامه به بررسی برخورد های درست با شوهر قدرنشناس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید:

شوهر قدرنشناس
 

۱_در برخورد با شوهر قدرنشناس، حد و مرزی را تعیین کنید

اگر شریک ناسپاسی دارید، باید برای محافظت از خود مرزهایی تعیین کنید. شما نباید به او اجازه دهید که از شما سوء استفاده کند و خواسته های غیر منطقی داشته باشد.

اگر شریک زندگی شما از شما انتظار دارد که همه چیز را برای او انجام دهید، وقت آن است که محدودیت هایی را تعیین کنید. به او بگویید که می توانید در بعضی چیزها کمک کنید. اما نه در همه چیز. هنگامی که از شما خواسته می شود کاری را انجام دهید که فراتر از حد معقول است، از نه گفتن نترسید.

۲_در درک کردن شوهر قدرنشناس ، اول از خود مراقبت کنید

هنگام برخورد با یک شریک ناسپاس، مهم است که قبل از مراقبت از او، ابتدا نیازهای شما برآورده شود. روی خود تمرکز کنید و هر کاری که لازم است انجام دهید تا احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و دیگران (از جمله دوستان و خانواده) آن را دوست داشته باشند. اگر به نظر می رسد که شریک زندگی شما به نیازهای شما اهمیت نمی دهد. پس شخص دیگری را پیدا کنید که می خواهد تا حد امکان از شما حمایت کند و دوستش داشته باشد.

۳_زیاد به آنها توجه نکنید.

اگر آنها بدخلق هستند، سعی نکنید آنها را تشویق کنید. سعی نکنید با آنها استدلال کنید یا با انجام کارهای خوب برای آنها خوشحالشان کنید. هر چه بیشتر به آنها توجه کنید، بیشتر از شما می خواهند. آنها محبت، پول و زمان بیشتری را می خواهند که با آنها سپری شود. هر چه کمتر به آنها توجه کنید، کمتر از شما می خواهند. آنها از شما انتظار زیادی ندارند و اگر به آنچه می خواهند نرسند کمتر عصبانی خواهند شد.

۴_خودتان را ثابت کنید، اما خودتان را مجبور نکنید.

شریکی که سپاسگزار نیست ممکن است استرس یا اضطراب زیادی برای ابراز قدردانی احساس کند. آنها ممکن است احساس ناراحتی، ناامنی یا حتی ترس از شما داشته باشند. گاهی اوقات، عدم قدردانی شریک زندگی ناشی از شرایط یا پیشینه خانوادگی آنها است. شاید تربیت همسرتان به آنها آموخته باشد که نباید انتظار داشته باشند که اوضاع خوب پیش برود یا نباید از دیگران انتظار کمک داشته باشند.شوهر قدرنشناس

۵_سعی کنید آرام بمانید

اگر شریک زندگی شما ناسپاس است، عصبانی نشوید.در عوض، سعی کنید دیدگاه آنها را درک کنید و چرا ممکن است چنین احساسی داشته باشند. همچنین می توانید سعی کنید برای هر کاری که آنها برای شما انجام می دهند چقدر سپاسگزار هستید و به آنها بگویید چقدر برای شما اهمیت دارد.

۶_در حل مشکلات شریک زندگیتان زیاده روی نکنید

اگر ناسپاس هستند، از کمک به آنها برای حل مشکلات خود دست بردارید. شما قبلاً آنقدر به آنها کمک کرده اید که وقت آن رسیده است که مسئولیت های خود را به عنوان یک شریک یا حتی به عنوان یک دوست کنار بگذارید. رها کردن تنها راه ادامه دادن از این رابطه است تا بتوانید شخص بهتری را پیدا کنید که از کاری که برای او انجام می‌دهید و تلاشی که برای انجام کارها برای هر دوی شما انجام می‌دهید قدردانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا