رویایی ترین دکوراسیون دنیا با 8 گیاه آپارتمانی صورتی

گیاه آپارتمانی صورتی برای داشتن یک دکوراسیون رویایی

صورتی یکی از آن رنگ هایی است که هیچگاه قدیمی نمی شود. این رنگ آرامش درونی، محبت و عشق را به ارمغان می آورد. در میان گیاهان آپارتمانی، گیاهانی زیبا و خیره کننده ای با برگ های صورتی وجود دارند که جذابیت فوق العاده ای دارند و به زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما کمک می کنند. در ادامه با معرفی زیباترین گیاهان آپارتمانی صورتی رنگ با ما همراه باشید:

1- کالادیوم صورتی

کالادیوم یکی از زیباترین گیاهان زینتی با برگ هایی نسبتا پهن است که  اغلب به رنگ صورتی کم رنگ، صورتی پررنگ و سفید دیده می شود. این گیاه هم در فضای بسته مانند منازل و ادارت و هم در فضای باز رشد می کند. از گیاه کالادیوم به نام های دیگری همچون فیل گوش یا بال فرشته ای نیز یاد می شود. این گیاه از خانواده گل های شیپوری می باشد و  بومی برزیل است.

2- گل سنگ صورتی

گل سنگ گیاهی با خال های زیبا و دوست داشتنی است که خال هایی با رنگ صورتی، بنفش، سفید و قرمز دارد. صورتی یکی از رایج ترین رنگ های این گیاه است که در سال های اخیر بیشتر برای تزئین تراریوم از آن استفاده می شود. گل سنگ برگ های روشن و لکه داری دارد که در ترکیب با دیگر گیاهان سبز رنگ یا خزه ها بسیار زیبا دیده می شود.

3- گربه کالیکو (Calico Kitten)

گربه کالیکو گیاهی با ساقه های بلند و رونده و برگ های قلبی شکل است که در سایه های سبز، صورتی و کرم دیده می شود. این گیاه معمولا در بهار شکوفا می شود و گل های سفید ریز تولید می کند. برگ های گیاه گربه کالیکو وقتی در معرض آفتاب شدید قرار می گیرند، رنگ برگ هایش بنفش تیره می شود.

4- فیلودندرون پرنسس صورتی

فیلودندرون پرنسس صورتی یکی از گیاهان زینتی فوق العاده زیبا و مقاوم است که با افزایش سن این گیاه می توانید شاهد برگ هایی با رنگ صورتی بیشتر و سبز کمتر باشد. این گیاه در طبیعت بوجود نیامده است، بلکه گونه ای جهش یافته با ابلقیت پایدار صورتی است.

5- فیتونیا صورتی

فیتونیا گیاهی زینتی از خانواده پاخرسیان است که با نام‌های پوست ماری، برگ نعنایی و گیاه موزاییکی نیز شناخته می شود. این گیاه زینتی دارای ساقه هایی کرک دار رونده و برگ‌هایی بدون کنگره و کرک به رنگ سبز، قرمز، نارنجی و صورتی با رگبرگ های سفید است.

6- کالاتیا رزی

کالاتیا رزی یکی از خوش رنگ ترین و محبوب ترین انواع گیاه کالاتیا است که برگ هایی بیضی شکل به رنگ سبز دارد و مرکز آن را رنگ صورتی بسیار خوش رنگی فرا گرفته است. این گیاه در ابتدا مینیاتوری است، اما نوع بالغ آن تا 50 سانتی متر نیز قد می کشد.

7- فیکوس الاستیکا یاقوتی

فیکوس الاستیکا یکی از گیاهان زیبای آپارتمانی است که برگ هایی پهن و چرمی شکل دارد و در برگ های آن ترکیبی از رنگ های یاقوتی، سبز و مشکی دیده می شود. این گیاه مقاوم متعلق به کشور هند و اندونزی می باشد و نگهداری از آن کار دشواری نیست.

8- آگلونما صورتی

آگلونما صورتی یا آگلونما پرستیژ گیاهی همیشه سبز از خانواده آراسه ها است. این گیاه شاخ و برگ متنوع و زیبایی دارد که در سایه های کرم، صورتی، قرمز و سبز پاشیده شده اند و بر روی ساقه های صورتی قرار دارند. آگلونما گیاهان موثر در تصفیه هوا است و قادر است اکثر آلاینده های رایج هوای داخل ساختمان از جمله بنزن و فرمالدئید را از بین ببرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا