زیبایی و جوانسازی پوست با یوگای صورت/تمرین یوگای صورت در خانه

یوگای صورت تکنیکی است که پوست شما را جوان می کند، با تنش را از بین می برد و اخیرا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. حرکاتی که با یوگا صورت روی پوست خود انجام می دهید، گردش خون را فعال می کند و چین و چروک روی پوست را کاهش می دهد یا از بین می برد. همچنین به کاهش سیاهی و تیرگی زیر چشم کمک می کند. اگرچه بسته به سن و نوع پوست متفاوت است، اما با یوگای معمولی صورت، چین و چروک به مرور زمان به وضوح کاهش می یابد.

یوگای صورت با حرکت دادن تمام لایه های پوست، گردش خون را تسریع می کند. بنابراین، اجازه می دهد تا اکسیژن بیشتری به سلول های پوست برسد. در حین انجام یوگای صورت، می توانید گردش خون را با کار با گروه مختلف ماهیچه های صورت افزایش دهید. بعد از دو یا چهار ماه، می توانید نتایج یوگای صورت را که به مدت 15 یا 20 دقیقه در روز، پنج یا شش روز در هفته انجام می دهید، مشاهده کنید. در یوگای صورت، بهتر است حرکات مختلفی در هر ناحیه از صورت انجام شود.

جزئیات مهم را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

دور چشم

ناحیه چشم به دلیل حساس بودن به عنوان سخت ترین ناحیه برای ریکاوری شناخته می شود. از آنجایی که عضلات این ناحیه ضعیف هستند، باید تمرینات را حداقل به مدت شش ماه به طور منظم انجام دهید. برای خطوط گوشه چشم، با چشمان کاملا باز انگشت شست خود را روی گوشه چشم، روی خطوط قرار دهید، به جلو نگاه کنید و این کار را به طور منظم صبح و عصر انجام دهید.

یوگای صورت نیز روشی موثر برای عدم وجود چین و چروک در وسط دو ابروی شماست. انگشت وسط دست چپ را به آرامی در وسط ابرو فشار دهید. به آرامی قسمت بالای پیشانی خود را در راستای انگشت وسط دست دیگر خود فشار دهید و با حرکت به سمت بالا به سمت ریشه مو ماساژ دهید. این حرکت که با استفاده از هر دو دست انجام می دهید، باید بین ابروهای شما به سمت بالا ادامه یابد.

گردن و زیر گونه

افتادگی گردن و پایین گونه برای بسیاری از ما مشکلی جدی است. در حین انجام یوگای صورت، باید ویژه به این ناحیه تاکید کنید. چطور؟ یک قاشق یا یک مداد بین لب های خود قرار دهید. چانه خود را با لب پایین به جلو بیاورید و به بالا نگاه کنید. احساس خواهید کرد که کل ناحیه تحتانی کشیده شده و عضلات در حال کار هستند. وقتی عضله کشیده می شود، می بینید که ناحیه ای که روی آن کار می کنید کوتاه شده و افتادگی قسمت پایین گونه سفت می شود.

گونه ها

با گذشت زمان، گونه های ما نیز آویزان می شوند. اگر در فواصل طولانی برای گونه ها لبخند بزرگی بزنید و این حرکت را بارها تکرار کنید، به مرور زمان تفاوت را می بینید. سپس گونه های خود را مانند بادکنک با هوا پر کنید. 10 ثانیه نگه دارید، استراحت کنید و همین حرکت را پنج بار تکرار کنید.

استفاده از ابزار ماساژ صورت

یوگای صورت عموما با حرکات صورت و دست انجام می شود، اما استفاده از ابزار کمکی نیز لذت بخش است. سنگ گوا شا یک ابزار ماساژ است که برای افزایش تنش و گردش خون و همچنین فرم دادن به صورت استفاده می شود. شما به راحتی می توانید یوگای صورت خود را با سنگ های گوا شا ساخته شده از سنگ های طبیعی مانند آمتیست و کوارتز صورتی انجام دهید.

سرم های پوستی

استفاده از سرم در مراقبت از پوست یکی از ضروریات ماست. انجام یوگای صورت بعد از ترکیب سرم با پوستمان موثرتر خواهد بود. می توانید یوگای صورت خود را با استفاده از محصولاتی که اثر مرطوب کنندگی قوی دارند و از تولید کلاژن در پوست حمایت می کنند، کامل کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا