سس های خوشمزه فلافل را اینجوری درست کن!

 

«فلافل جنوب طعمش به سسیه که داره! باور نداری؟امتحان کن!»

امضای شهرهای جنوبی پای فلافل ثبت شده است و آن را نمی‌توان به هیچ شکلی خدشه‌دار کرد! پس باید آن را به همان سبک و سیاق هم میل کرد تا ارزش‌های این غذای خوشمزه و جذاب حفظ شود.

اگر تا به امروز فلافل را با سس مایونز یا سس کچاپ می‌خوردید همین امروز از کرده‌ی خودتان پشیمان شوید و این چند خط را خوب حفظ کنید و سس‌های اصیل را آماده کرده و با اولین فلافل نوش جان کنید تا متوجه بشوید تفاوت از زمین تا آسمان است!

خب! دو مدل سس برایتان داریم که هر دو شما را از هر سس دیگری بی نیاز می‌کند. در هر دوی این سس‌ها پودر انبه پایه اصلی است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پس در قدم اول برای خوردن یک فلافل اصیل باید پودر انبه آماده کنید. پودر انبه را همه‌ی ادویه‌فروشی‌ها و عطاری‌ها دارند. این ادویه از انبه تازه و نارس درست می‌شود.

سس اول:

ماده غذایی  و مقدار
سرکه
نصف پیمانه

آب
نصف پیمانه

پودر انبه
یک قاشق غذاخوری

نمک و فلفل
به میزان لازم

شکر
نصف قاشق غذاخوری

تمام مواد را با هم خوب مخلوط کرد. یک سس زرد رنگ خواهید داشت که رنگش را از انبه گرفته است. روی گاز بگذارید و با حرارت ملایم حدود 10 دقیقه اجازه بدهید بماند. سس شما حاضر است و می‌توانید توی یخچال بگذارید. شکر برای این در سس استفاده می‌شود که طعم تند و تیز آن را تعدیل کند.

سس دوم:

ماده غذایی و مقدار
سس مایونز
یک و نیم قاشق غذاخوری

پودر انبه
دو قاشق چایخوری

شکر
یک قاشق چایخوری

فلفل
به مقدار لازم

تمام مواد را خوب با هم مخلوط کنید. این سس نیاز به حرارت ندارد و به محض اینکه مخلوط شد آماده است فقط برای اینکه مواد خوب در هم ادغام شوند و مزه‌ها به خورد هم برود مدتی در یخچال بگذارید. اگر با طعم تند و ترش مشکلی ندارید می‌توانید شکر را حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا