صبحانه افراد رژیمی چگونه باید باشد؟

صبحانه مهم ترین وعده غذایی در طول روز است، اگر قصد لاغری دارید خوردن صبحانه خوب و مناسب کمک زیادی به شما خواهد کرد.

صبحانه وعده اصلی
صبحانه وعده اصلی

باید نبایدهای مهم صبحانه افرادی که در دوره رژیم لاغری هستند

صبحانه می تواند مهم ترین وعده غذایی در طول روز باشد؛ مخصوصا زمانی که صحبت از کاهش وزن به میان می آید. در این قسمت از نمناک قصد داریم ترفند هایی را برای صبحانه به شما معرفی کنیم که می تواند به لاغر شدن تان کمک کند. در واقع اگر شما در صبحانه وعده های غذایی مناسب و سالم بخورید، می‌ توانید اشتهای تان را در طول روز کنترل کرده و از پرخوری جلوگیری کنید.

صبحانه مفصل بخورید

مطالعات اثبات کرده اند که صبحانه باید پرکالری باشد. در واقع کالری آن باید دو برابر شام تان باشد. اگر صبحانه به اندازه کافی به شما انرژی ندهد، در طول روز گرسنه می شوید و زیاد غذا می خورید.

فیبر
فیبر

به دنبال منبع سالم چربی و فیبر بگردید

اگر می خواهید که مصرف چربی را کاهش دهید، مواد خوراکی را انتخاب کنید که چربی های سالم دارند و کالری بدن شما را هم در حد متعادل نگه می دارند. روغن های سالم گیاهی و همچنین فیبر کافی باعث می شود که لاغر بمانید و وزن خود را کنترل کنید.

هرگز صبحانه را نادیده نگیرید

نادیده گرفتن وعده صبحانه خطر ابتلا به اضافه وزن و چاقی را بالاتر می‌ برد؛ پس هرگز به سادگی از کنار آن نگذرید.

تخم مرغ بخورید

تخم مرغ کالری کمی دارد؛ اما سرشار از پروتئین و مواد مغذی ضروری می باشد. مطالعات نشان می دهند که مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه به کاهش وزن کمک می‌ کند و پروتئین موجود در آن هم برای نیاز روزانه بدن کافی است.

پروتئین بالا به بدن تان برسانید

طبق بررسی های انجام شده؛ مصرف پروتئین به صورت روزانه مخصوصاً در وعده صبحانه، از اضافه وزن جلوگیری می کند و انرژی کافی را هم در طول روز به شما می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا