طرز تهیه دلچسب ترین یخ در بهشت آلبالویی در خانه!

یخ در بهشت آلبالویی یک از خنک ترین نوشیدنی های خوشمزه در فصل گرما است که میان ایرانیان طرفداران زیادی دارد و ما در این مطلب طرز تهیه این نوشیدنی خوشمزه را برای شما آماده کرده ایم.

طرز تهیه دلچسب ترین یخ در بهشت آلبالویی

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی مخصوص فصل گرما

در تابستان هیچ چیزی به اندازه یک لیوان نوشیدنی خنک نمی چسبد. در فصل گرما که دمای هوا بالا می رود و به خاطر کم آبی و تعریق زیاد ،انسان احساس خستگی و آشفتگی می کند ، برای سالم ماندن و متعادل شدن دمای بدن نیاز است که به اندازه لازم مایعات و نوشیدنی مخصوص تابستان را مصرف کنید. در بین انواع نوشیدنی های فصل تابستان مانند اسکمو ها ،شربت سکنجبین،فالوده و غیره ، یخ در بهشت آلبالویی فوق العاده دلچسب است. همین حالا دست به کار شوید و در آخذین روزهای تابستان با خوردن این نوشیدنی مستقیم به بهشت بروید!

طرز تهیه دلچسب ترین یخ در بهشت آلبالویی

مواد لازم یخ در بهشت آلبالویی

  • آلبالو یک کیلو
  • شگر :200 گرم
  • آب لیموترش تازه : 2 ق غ
  • وانیل : 1/8 ق چ

طرز تهیه دلچسب ترین یخ در بهشت آلبالویی

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی

مرحله اول

برای تهیه یخ در بهشت آلبالویی، این نوشیدنی خوشمزه و خنک ابتدا باید آلبالو ها بشورید خوب تمیز کنید و هسته آن ها را جدا کنید سپی آلبالو های هسته گرفته شده را در ظرف مناسبی ترجیحا لعابی همراه با شکر و آب لیمو ترش بریزید.

مرحله دوم

سپس روی حرارت قرار بدهید ، شعله گاز را زیاد نکنید زیرا برای این کار نیاز است تا شکر به آرامی حل شود و به خورد مواد برود. سعی کنید مواد را هی هم بزنید تا شکر ها به طور کامل آب شوند و به ته ظرف نچسبند.

در ادامه حرارت شعله گاز را کم کنید و بگذارید تا 2 الی 3 دقیقه مواد بجوشند و کاملا با هم ترکیب شوند. پس از اینکه مواد با هم جوشید حرارت شعله گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا مواد درون ظرف خنک شود.

مرحله سوم

مواد را از یک صافی رد کنید و درون ظرف کم عمق ،فلزی بریزید. حال مواد را در فریزر قرار دهید و 3 الی 4 ساعت صبر کنید تا یخ بزنند.
حالا که مواد به خوبی یخ زده اند، آن را از فریزر خارج کنید و مواد را با هم مخلوط کنید و دوباره در فریزر قرار بدید تا یخ ببندد.
هنگام سرو آن را با قاشق بتراشید و در ظرف هایی که می خواهید در آن سرو کنید بریزید. می توانید برای تزئین از برگ نعنا و یا لیمو و آلبالو استفاده کنید.

طرز تهیه دلچسب ترین یخ در بهشت آلبالویی

نکات مهم برای تهیه یخ در بهشت آلبالویی

  • به جای آلبالو می توانید از آب آلبالو نیز استفاده کنید.
  • همچنین می توانید مقدار کمی گلاب به مواد اضفه کرده تا بیشتر یخ ببند.
  • بسیاری از افراد یخ نیز در این ترکیب استفاده می کنند.
  • طی زمان آماده کردن تا سرو یخ در بهشت، لیوان های سرو را در یخچال قرار دهید تا سرد شوند.
  • می توانید از پوست لیمو ترش نیز در این ترکیب استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا