طرز تهیه پنکیک خانگی ساده/ بهترین پنکیک صبحانه را بپزید!

پنکیک ساده خانگی شما را میهمان یک صبحانه کامل و خوشمزه می کند که با صرف کمی سلیقی در کسری از ثانیه می توانید آن را آماده کنید.

طرز تهیه پنکیک خانگی

طرز تهیه پنکیک ساده

پنکیک یکی از شیرینی های خیلی محبوب در دنیا است که در دسته کیک ها طبقه‌بندی می شود که هم به عنوان میان وعده و هم دسر استفاده می شود و می توان آن را در وعده صبحانه و عصرانه نیز تهیه و سرو کرد. شما می توانید این دسر خوشمزه را همراه با انواع مربا سرو کنید. پنکیک دارای طرز تهیه های گوناگونی چه در ایران و چه در جای جای دنیا است.

مواد لازم میزان لازم
شکریک قاشق غذاخوری
نمک1/4 قاشق چایخوری
بکینگ پودر1 قاشق چای خوری
وانیلنوک قاشق چای خوری
تخم مرغیک عدد
روغن مایعیک قاشق غذاخوری
شیریک لیوان
آرد سفیدیک و نیم پیمانه
کیوی، موز ،توت فرنگیبرای تزیین

طرز تهیه پنکیک خانگی

طرز تهیه پنکیک خوشمزه در خانه

مرحله اول

برای تهیه پنکیک عالی برای صبحانه و یا عصرانه ابتدا در ظرف مناسبی یک عدد تخم مرغ را بشکنید سپس با کمک یک چنگال و یا همزن دستی شروع به هم زدن بکنید تا تخم مرغ باز شود.

مرحله دوم

پس از حل کردن تخم مرغ زمان آن رسیده که مواد پنکیک را که شامل (شکر، نمک، وانیل) می شود را به تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید تا در تخم مرغ حل شود.

مرحله سوم

یک لیوان شیر را به تخم مرغ اضافه کرده و هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند.

مرحله چهارم

وقتی مواد اولیه شکل یکنواختی به خود گرفت آرد حدود دو بار الک کنید و به مواد پنکیک اضافه کنید. دلیل الک کردن آرد این است که سبک‌تر شود و هنگام هم زدن گلوله گلوله نشود.

طرز تهیه پنکیک خانگی

مرحله پنجم

بعد از ترکیب آرد با مواد پنکیک باید بکینگ پودر را به مواد نیز اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله ششم

روغن مایع را به مواد اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله هفتم

بعد از افزودن روغن مایع هنگامی که پنکیکبه غلظت مناسب رسید. مایه را باید حدود 10 دقیقه در دمای محیط نگه دارید تا بکینگ پودر تاثیر خود را روی مایه بگذارد.

طرز تهیه پنکیک خانگی

مرحله هشتم

هم اکنون باید با کمک یک ملاقه یا قیف شروع به ریختن مایع پنکیک در تابه کنید.مایع را به صورتی بریزید که فرم گرد و صافی به خود بگیرد.

مرحله نهم

دو طرف پنکیک را به خوبی سرخ کنید. حواستان باشد پنکیک خیلی سریع به پخت می رسد پس سعی کنید پنکیک ها را نسوزانید.

مرحله دهم

پس از پخت تمامی مواد پنکیک های شما حاضر است می توانید با کمک شکلات ، کیوی، موز، توت فرنگی و هرچیزی دیگری که در اختیار دارید مانند عسل ، مربا و کره آن را تزیین و سرو کنید.

طرز تهیه پنکیک خانگی

نکات مهم در تهیه پنکیک

  • غلظت مایع پنکیک باید طوری باشد که وقتی با ملاقه مقداری از مایع را برداشته و در ارتفاع 20 سانتی متری از ظرف شروع به ریختن آن داخل ظرف می کنیم حالت کشسانی خود را حفظ کند و به اصطلاح مایه بریده بریده نشود.
  • حرارت شعله گاز در میزان کیفیت پنکیک شما تاثیر گذار است و برای اینکه به میزان شعله مورد نظر دست پیدا کنید ابتدا چند نمونه پنکیک خیلی کوچک را تست بگیرید تا میزان شعله را پیدا کنید ولی به طور کلی باید شعله ملایم رو به کم باشد.
  • تابه ای که برای تهیه پنکیک استفاده می کنید باید کفی ضخیمی داشته باشد تا از حرارت زیاد به پنکیک جلوگیری کند.
  • استفاده از شیر در پنکیک اختیاری است و شما اگر مزه شیر را دوست ندارید می توانید به جای آن از یک لیوان آب استفاده کنید ولی توصیه می شود که از شیر استفاده شود که هم باعث خوشمزه تر شدن پنکیک می شود و هم بافت پنکیک را نرم می کند و از خشک شدن سریع آن جلوگیری می کند.
  • فقط برای بار اول تابه را چرب کنید و برای بارهای دیگر نیز نیست وگرنه پنکیک چربی خواهید داشت.
  • برای طعم دهی بیشتر به پنکیک می توانید نصف پیمانه شیر و نصف پیمانه آب پرتقال استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا