علت ماسیدن کرم پودر روی صورت/ راز پوست صورت مخملی و صاف

حتما و قطعا و صددرصد کسانی را دیده‎‌اید که کرم‌پودر روی صورتشان به طرز بدی ماسیده است! یا شاید هم برای خودتان پیش آمده باشد. به هرحال با این اتفاق آشنایی دارید!‌ شاید کرم‌پودر گران‌قیمتی خریده باشید و به نظر خودتان باید بهترین پوست را از آن تحویل بگیرید ولی خلاف آن را دیده‌اید! پس علت چیست؟!

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

کرم‌پودر یکی از اجزای اصلی آرایش یک خانم است. برای اینکه کرم‌پودر روی صورتتان به اصطلاح خوب بخوابد و جلوه‌ی بدی نداشته باشد باید یکسری نکات ریز را رعایت کنید.

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

کرم پودر را صحیح نمی‌زنید

کرم پودر را از مرکز صورت به سمت اطراف پخش کنید. با پد، قلم مو یا هر وسیله‌ای که در دسترس دارید کرم را خیلی خوب به همه‌ی قسمت‌های صورت بزنید. چند لایه‌ای کرم نزنید که ضخیم بشود و روی هم ماسیده شود.

قسمت‌های زیر چشم را با کانسیلر بپوشانید. کانسیلرها برای پوست نازک زیرچشم مناسب هستند و مقادیری هم ضدآفتاب مناسب چشم دارند.

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

کرم پودر مناسب پوستتان را انتخاب نمی‌کنید

بنا به نوع پوستتان کرم پودر بخرید. هر کرمی مناسب هر نوع پوستی نیست و انتخاب اشتباه هم باعث آرایش بدفرم و هم آسیب دیدن پوستتان می‌شود. کرم‌پودرهای خیلی قوی را کنار بگذارید. شما قرار نیست نقش سینمایی بازی کنید و زیر پروژکتورها باشید!

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

قبل از زدن کرم پودر پرایمر نمی‌زنید

پرایمر یا زیرساز آرایش باعث می‌شود منافذ باز پوست بسته شود و کرم پودر بهتر روی آن بخوابد. پرایمرها از مواد مغذی لازم برای پوست تشکیل شده‌اند و علاوه بر تامین کردن رطوبت مناسب برای پوست، چین و چروک‌ها را هم تاحدی پوشش می‌دهند.

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

سطح پوستتان را تمیز نمی‌کنید

قبل از شروع به آرایش حتما صورت‌تان را با ژل شستشو و تونر تمیز کنید. آلودگی‌ها باعث می‌شوند لایه‌ای روی پوستتان ایجاد شود که مانع از پخش کرم پودر به صورت مناسب روی پوست می‌شود.

این مرحله را حتما در انتهای روز هم انجام بدهید. پوست شما حداقل روزی دو بار نیاز به تنفس دارد. استفاده از ژل یا فوم شستشو و تونر که لایه‌های زیرین پوست را تمیز می‌کند جدی بگیرید.

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

از آبرسان استفاده نمی‌کنید

اگر پوست شما رطوبت کافی نداشته باشد کرم پودر روی آن به صورت تکه تکه می‌شود. پس حتما یک مرطوب کننده مناسب با نوع پوستتان داشته باشید. البته آبرسانی و رسیدگی به پوست نباید فقط به زمان آرایش محدود بشود. سعی کنید یک روتین پوستی داشته باشید که همواره پوست شما در معرض رطوبت موردنیازش قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا