ماجرای واقعی بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

علی صبوری، بازیگر و کمدین مشهور از بستری شدن خود در بیمارستان روانی خبر داده است. همچنین وکیل صبوری نیز ضمن ارائه ی توضیحاتی در خصوص وضعیت جدید پرونده ی شکایت از این بازیگر پس از ماجرای درگیری او در یک بیمارستان در سال ۱۴۰۰، اعلام کرده با توجه به شرایط فعلی صبوری اجرای حکم زندان او فعلاً متوقف شده است.

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

صبوری روز جمعه در یک استوری اینستاگرامی نوشت:

به خاطر فشارای روانی که روم بود و هست، به خاطر ناحقی‌ ها و نامردی‌ ها، بهم حمله های عصبی عجیبی دست می‌ داد. دکتر دستور داد مدتی بستری باشم (یک ماه). ۲۵ روزش مونده. واسه سلامتی من و هر کی که مریضه و مشکلی داره دعا کنید. از گفتنش خجالت نمی‌ کشم، دنبال ترحم هم نیستم ولی خواستم بگم بد روزگاریه، بد!!!! سی و یک سالگیم چه جوری شروع شد.

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

خبر بستری شدن علی صبوری در بیمارستان بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت. پس از آن صبوری با انتشار استوری دیگری از وضعیت خود گفت.

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

همچنین حسین شاهرخی، وکیل علی صبوری در گفتگویی با خبرگزاری تسنیم توضیحاتی درباره ی وضعیت جدید پرونده ی شکایت از این بازیگر ارائه کرده است.

شاهرخی دراین خصوص اظهار کرد: در اواخر اسفند سال ۱۴۰۰ درپی بروز علایم بیماری قلبی، موکلم علی صبوری به بیمارستان رجایی تهران مراجعه می‌کند اما به دلیل بی‌توجهی پزشک کشیک و نهایتاً فشار عصبی وارده بر وی، بین این فرد (علی صبوری) و مامور پلیس و همچنین پزشک کشیک درگیری به وجود می‌آید.

 

وی افزود: پس از تشکیل پرونده و اعلام جرم توسط پزشک کشیک و مامور پلیس، موکل بنده آقای علی صبوری به تحمل دو فقره حبس ۴ ماهه (در مجموع ۸ ماه) محکوم می‌شود.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه مامور پلیس در روند رسیدگی به این پرونده از شکایت خود صرف نظر کرد و رضایت داد، گفت: در واقع پلیس اعلام کرد هدف از شکایت حفظ شان ماموران پلیس حین انجام وظیفه و متوجه شدن خطای فرد خاطی بوده و اکنون که متهم (علی صبوری) اعلام پشیمانی می‌کند، می‌تواند رضایت دهد که در نهایت امین شاکرمی (مامور پلیس) اقدام به رضایت دادن در این پرونده کرد.

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

وکیل علی صبوری گفت: اما متاسفانه شاکی دیگر پرونده که از پزشکان بیمارستان محل نزاع و درگیری هستند؛ راضی به رضایت دادن نشدند و درخواست مبلغی برای رضایت کردند که از عهده پرداخت موکل من خارج است.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه به دلیل بیماری وی از قاضی درخواست کردیم تا موکلم به زندان نرود، گفت: قاضی ابراهیمی دادیار اجرای دادسرای فرهنگ و رسانه با عنایت به ماده ۵۰۲ قانون آئین دادرسی کیفری اعلام کرد که اجرای مجازات حبس متوقف و این فرد (علی صبوری) فعلاً به زندان نرود.

شاهرخی در تشریح ماده ۵۰۲ قانون آیین دادرسی کیفری گفت: این ماده می‌گوید که هرگاه محکومٌ علیه به بیماری جسمی یا روانی مبتلا باشد و اجرای مجازات موجب تشدید بیماری یا تأخیر در بهبودی وی شود، قاضی اجرای احکام کیفری با کسب نظر پزشکی قانونی تا زمان بهبودی، اجرای مجازات را به تعویق می‌اندازد.

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

بیوگرافی علی صبوری

علی صبوری متولد سال ۱۳۷۱ در مشهد، دانشجوی اخراجی رشته هوشبری است.

به گفته ی خودش در دبیرستان تجربی خواند و دوست داشت پزشک شود و تصور می کرد می تواند هنر را در کنارش نیز ادامه دهد.

اما به جای پزشکی، در رشته هوشبری قبول شد و در آخرین ترم از دانشگاه اخراج شد. او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «می خواستم یک نمایش روی صحنه ببرم و با وجود هماهنگی با اساتید دانشگاه بخاطر عدم حضور در کلاس صفر گرفتم و اخراج شدم.»

در سال ۹۵ بعد از انتشار یک ویدئوی طنز انتقادی در اینستاگرام درباره ی عدم برگزاری کنسرت در مشهد به فکر ساخت کلیپ های کوتاه طنز افتاد. او تا پیش از آن دنبال کنندگان بسیار کمی داشت، اما وقتی این ویدئو با استقبال کاربران مواجه شد، تصمیم گرفت این کار را ادامه دهد و اینگونه شد که رفته رفته به یکی از چهره های کمدی اینستاگرام بدل شد.

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

در سال ۹۶ در مسابقه «خنداننده شو» برنامه «خندوانه» شرکت کرد و گرچه از رسیدن به فینال باز ماند اما شهرت بسیار زیادی کسب کرد، به طوری که شرکت در این مسابقه تعداد دنبال کنندگان اینستاگرامش را از ۴۰۰ هزار نفر به یک میلیون نفر رساند.

صبوری ساخت کلیپ های طنز را ادامه داد تا اینکه در سال ۹۹ توانست با سریال تلویزیونی طنز «آخر خط» برای نخستین بار بازیگری حرفه ای را تجربه کند.

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

البته او در سال ۹۵ در فیلم «سقف دودی» پوران درخشنده هم نقش آفرینی کوتاهی کرده بود اما در تدوین نهایی سکانس های او حذف شده بود.

بعد از آن بار دیگر در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در دو سریال تلویزیونی طنز به نام های «بوتیمار» و «خداداد» حضور یافت.

ماجرای بستری شدن علی صبوری در بیمارستان روانی چیست؟

بعد از آغاز فعالیت صبوری در تلویزیون، حضور او در اینستاگرام کمرنگ شد. او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «مدتی از اینستاگرام دور شدم چون برای ورود به تلویزیون یک تعهد حرفه ای ۱۰ ساله دادم که همه کارهایم تا ده سال آینده با اجازه مدیران سازمان باشد. این تعهد را یک روند حرفه ای می دانم چرا که امروز فیلم و سریال زیادی در فضای مجازی ساخته می شود که اغلب آنها هنرپیشه هایی هستند که در تلویزیون رشد کردند و این طبیعی است که مدیران بخواهند هنرپنیشه های خود را صرفا برای تلویزیون استفاده کنند.»

صبوری علاوه بر بازیگری، به عنوان دستیار صحنه و جانشین تولید سینما و تلویزیون نیز فعالیت کرده است.

2 دیدگاه

  1. آقای صبوری عزیز خیلی دوستتون داریم و از درگاه خداوند مهربان بهترین ها رو براتون آرزو می کنیم خداوند بهتون آرامش بده زندگی خیلی خیلی سخته و آدم با بی عدالتی های زیادی رو به رو میشه حق با شماست
    روزگاری پر از شادی و سلامتی برای شما عزیز آرزو دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا