مادرها با این کارها دوست داشتنی تر می شوند!

اگرچه بسیاری از ما فکر می کنیم که خانواده های نقاط مختلف دنیا با هم فرق می کنند و هر کدام راه های ارتباطی متفاوتی دارند، اما مقایسه والدین خود با دوستانمان اجتناب ناپذیر است. وقتی این کار را انجام می‌دهیم، متوجه می‌شویم که تفاوت چندانی با هم نداریم، مخصوصاً عادت های مشابه مادران در ارتباط خود با فرزندانشان. وقتی بزرگ می‌شویم، متوجه می‌شویم که جزئیاتی که در دوران کودکی ما را آزار می‌دادند، در واقع چقدر ارزشمند بودند. در ادامه برخی از عادت های مشابه مادران را که کاربران شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند را مرور می کنیم. اگرچه گاهی اوقات این رفتارها، باعث ناراحتی فرزندانشان می شود، اما در حقیقت آنها تنها به عشقی که درونشان می جوشد پاسخ می دهند.

– قبل از اینکه غذا واقعا آماده شود فریاد می زند: «شام آماده است»

– هر سال در روز تولدم و روزهای منتهی به تولدم، مادرم لحظه به لحظه کارهایی که دقیقاً در آن دقایق انجام می‌داد را تعریف می کند. به عنوان مثال، در ساعت ۱۳:۲۴ روز تولد ۲۵ سالگی من گفت: «۲۵ سال پیش همین موقع داشتم یک تکه نان تست می خوردم که یک باره دردم شروع شد و نانی که در دهانم بود را تف کردم.»

– وقتی از او می‌پرسم برای تولدش یا هر مناسبت دیگری چه می‌خواهد، می‌گوید: «اوه، الکی پول هاتو برای من خرج نکن!»
– به خانه‌ام که می‌آید، یک لحظه نمی نشیند تا به من اجازه دهد یک لیوان چای برایش درست کنم؛ خودش بلند می شود و یک کاری برای انجام دادن پیدا می کند، وسایل را جابجا و مرتب می کند. اگرچه این کارش از سر لطف است، اما بعدا که تنها می شوم و دنبال چیزی می گردم که جابجا کرده، واقعا عذاب آور است.
– اگر به او بگویم کمی احساس بیماری می کنم، با کیسه داروهایش ظاهر می شود.

– قبل از مسافرت، همه لوازم برقی به غیر از یخچال را از برق می کشد.
– از من می پرسد که آیا چیزی می خواهم و وقتی می گویم: «نه، متشکرم»، او لیست مواد غذایی مورد نیاز من را خودش می نویسد.
– فقط با انگشت اشاره، تایپ می کند.

– هر بار که به خانه مادرم می روم، با کیسه های بزرگ پر از ظرف های غذایی که در هرکدام چیزی گذاشته است به خانه بر می گردم.
– اگر جواب تلفن یا پیامش را ۵ دقیقه دیرتر بدهم، مطمئن می شود که من مرده ام.
– این جمله را بارها شنیدم: «این نامه برای تو اومده، اشتباهی بازش کردم و خوندم.»

– حالت های چهره مادرم در جمع یک دنیا حرف دارد. او حالت خاصی دارد که یعنی: «دیگه داری عصبانیم می کنی و اگر ادامه بدی، عواقب بدی دارد!»
– اگر احساس کند مدت هاست با او تماس نگرفته ام، از من دلخور و برایم نگران می شود، اما به این نتیجه نمی رسد که خودش زنگ بزند.
– می توانید یک تکه جواهر گرانقیمت از او بگیرید و هیچ وقت برنگردانید، اما اگر فراموش کنید یکی از ظرف های نگهداری غذا در یخچال را برگردانید، تا آخر عمر یادآوری می کند.

مادر شما چه کاری انجام می داد که در کودکی شما را آزار می داد، اما اکنون باعث می شود با علاقه به او فکر کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا