مدل موی چتری که توسط سلبریتی ها باب شد!

یک باور غلط وجود دارد که اگر موی چتری می‌خواهیم، یا باید موی صافی داشته باشیم و یا موهایمان را صاف کنیم!

اگر شما هم جزو آن دسته از علاقه‌مندان مدل موی چتری هستید که موهای مجعد و فر دارید، با استفاده مکرر از اتو و سشوار به فرهای زیبایتان آسیب نزدید. چتری‌های مجعد این روزها طرفداران زیادی دارد. می‌توانید فرهای ریز و درشت موهایتان را روی پیشانی بریزید و از داشتن یک مدل موی ترندی و جذاب لذت ببرید. ‌البته آن‌ها که موی فر دارند به خوبی می‌دانند که طول واقعی موهایشان خیلی بیشتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. پس برای کوتاه‌کردن چتری‌هایتان هم به این نکته دقت کنید و طولی را درنظر بگیرید که وقتی فرها پدیدار می‌شوند، چتری‌هایتان بیش از حد کوتاه نباشد! ‌

مدل موی چتری کوتاه برای چه کسانی مناسب است؟

هرچند این مدل مو ممکن است برای عده زیادی به نظر مدل موی رویایی برسد اما این مدل موی چتری برای هر چهره‌ای مناسب نیست. اگر صورت بیضی و یا کشیده‌ای دارید این مدل مو برای شما مناسب است. موی چتری به صورت‌های کشیده کمک می‌کند تا پهن‌تر و طول صورتشان کوتاه‌تر به نظر برسد.

اگر چهره گردی دارید و دوست دارید چتری‌های کوتاهی داشته باشید، مدل موی چتری‌ شما باید باریک باشد و در کناره‌ها گرد شود.

این مدل مو معمولا برای صورت‌های قلبی شکل و یا مربعی مناسب نیست. اگر افرادی با این حالت صورت بخواهند موی چتری داشته باشند باید مدل مورد نظر خود را به دقت انتخاب کنند. برای صورت‌های مربعی و قلبی شکل چتری‌ها نباید خیلی کوتاه باشند و چتری‌های بلندتر انتخاب بهتری هستند.

چرا چتری‌های کوتاه؟

یکی از بهترین ویژگی‌های چتری‌های کوتاه این است که احتیاج به محصولات مراقبت از مو خاصی ندارند. اگر موی لختی دارید همیشه ظاهر شما مرتب، سشوار کشیده و خوب به نظر می‌رسد. می‌توانید از رنگ مو قانتزی و بولد استفاده کنید و این مدل مو را بیش از پیش بولد کنید. از طرف دیگر این مدل موی کوتاه به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌های زیبای چهره خود را بیشتر در معرض دید بگذارید و کاراکتر خاص خود را با این مدل مو بسازید.

مدل موی چتری و سلبریتی‌ها

‌همه ما چتری‌های کوتاه را با مدل موهای آدری هپیورن می‌شناسیم و به یاد می‌آوریم؛ اما این مدل در طول زمان توسط بازیگران و کاراکترهای زیادی در سریال‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. از ویژگی‌های اصلی موی چتری کوتاه هنگامی که با موی کوتاه همراه می‌شود، نشان دادن کامل و تاکید بر ویژگی‌های صورت و اکسسوری‌های مورد استفاده خصوصا گوشواره‌هاست.

آدری توتو در نقش امیلی

شخصیت امیلی پولن برای همه ما با همین موی چتری‌ کوتاه معنا شده است. چتری‌های که با ما اجازه می‌دهد شور و شوق و حالات چشمان امیلی را در این فیلم ببینیم. آدری توتو در این سریال باعث شد تا این مدل موی چتری به یکی از مولفه‌های کاراکترهای دخترانه، ظریف و رویاپرداز تبدیل شود.

اما واتسون

اما واتسون، ستاره فیلم‌های فانتزی هری‌پاتر، دیو و دلبر، زنان کوچک و … یکی دیگر از بازیگرانی بود که در کاور مجله ووگ با مدل موی چتری خود حاضر شد.

آنیا تیلور جوی در سریال گامبی وزیر

در اوایل سریال گامبی وزیر آنیا تیلور جوی با مدل موی چتری کوتاهی ظاهر شد. البته کاراکتری که از او در این سریال مشاهده می‌کنیم با آن‌چه که عادت داریم از دخترانی با چتری کوتاه ببینیم تفاوت دارد. آنیا در این سریال یک دختر رویاپرداز نیست بلکه کاراکتری سرد و قدرت طلب دارد. شاید بتوان گفت که این مولفه از دنیای فانتزی و رویاپردازانه دختران در این سریال تغییر معنی داده است. این بار چتری‌های نقش اول دختر کوتاه است تا بتوانیم شاهد نگاه و رفتار سرد و دنیای خاکستری او شویم. دختری که مانند نقش اول سریال امیلی از کودکی سختی گذر کرده اما در نقطه مقابل امیلی پولن قرار دارد.

اوسولا کوبورو

این بازیگر معروف اسپانیایی سریال مانی هیست از آنیا تیلور جوی هم گامی فراتر برمی‌دارد. او با مدل موهای چتری و کوتاه خود یک دزد باهوش است. دزدی که در هیچ یک از وجوه کاراکتر او نمی‌توان رویاپردازی‌های دخترانه را دید. توکیو برعکس الگوی کلیشه‌ای موهای کوتاه برای ما یعنی آدری هپبورن طبیعتی پرهیاهو و انفجاری دارد که باعث می‌شود به سرعت با افراد مختلف درگیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا