مراحل اصولی و درست پاک کردن آرایش صورت!

مراحل اصولی و درست پاک کردن آرایش صورت!

پاک کردن آرایش به صورت اصولی بسیار در زیبایی صورت شما تاثیرگذارخواهد بود. و باید مراحل آن را به درستی انجام دهید . تا پوستتان از هر گونه آلودگی و مواد آرایشی پاک شود.

در ادامه به بررسی مراحل پاک کردن آرایش خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید:پاک کردن آرایش

اولین نکته مهم که باید بدانید:

آخرین چیزی که باید در نظر داشته باشید، این است که ناحیۀ چشمِ فوق‌العاده ظریف شما، نیاز به توجه ملایمی دارد. ما فکر می‌کنیم روغن نارگیل، بهترین پاک‌کنندۀ آرایش چشم برای محافظت و حفظ پوست لطیف اطراف چشمان است. مهم نیست از چه چیزی استفاده می‌کنید، حتماً از یک لمس نرم اضافی استفاده کنید و از مالیدن چشم خودداری کنید. هنگامی که چشمان شما تمیز و بدون آرایش شد، کرم دور چشم ضد پیری را هم می‌توانید بزنید.

مراحل انجام پاک کردن صورت:

دستان خود را بشویید

قبل از پاک کردن آرایش، بهتر است دست‌های خود را کاملاً بشویید تا از انتقال باکتری از انگشتان به صورت جلوگیری کنید. از صابون و آب گرم استفاده کنید، سپس دستان خود را خشک کنید.پاک کردن آرایش

آرایش چشم را پاک کنید.

با این دسته از محصولات آرایش چشم، مانند خط چشم، ریمل ضد آب، و سایه چشم، پاک کردن محصولات زیبایی، می‌توانند چالش‌برانگیز باشند. برای پاک کردن آرایش چشم، از آب میسلار یا یک پاک کننده روی دستمال یا پارچۀ پاک کننده استفاده کنید. به آرامی، محصول را روی پوست حساس ناحیۀ چشم خود بمالید تا از تحریک آن جلوگیری کنید.

آرایش صورت را بشویید.

در مرحله بعد، روغن پاک کننده، پاک کننده یا آب میسلار را روی یک پد پنبه‌ای بمالید و آرایش صورت خود را با حرکات آرام و دایره‌ای پاک کنید. فقط، در مراحل پاک کردن آرایش صورت، از استفاده از توپ‌های پنبه‌ای دوری کنید – گردهای پنبه‌ای قابل استفادۀ مجدد یا پدهای پنبه‌ای یک‌بار مصرف برای پاک کردن آرایش، چربی و کثیفی بدون باقی ماندن الیاف یا مواد ناخواسته روی پوست شما طراحی شده‌اند.پاک کردن آرایش صورت

صورت خود را ارزیابی کنید.

صورت خود را در آینه، با دقت بررسی کنید. اطراف چشم‌ها، خط رویش مو و خط فک‌تان را بررسی کنید تا وجود مواد آرایشی سرسخت یا باقی‌ماندۀ آن را ببینید.

یک پاکسازی مضاعف انجام دهید.

پس از استفاده از محصولات پاک‌کننده آرایش، صورت خود را بشویید. تمیز کردن به تعدادِ دوبار، روشی عالی برای از بین بردن ذرات کثیفی، مواد آرایشی باقی‌مانده، روغن یا آلودگی ذرات از روی صورت است.

پوست خود را مرطوب کنید.

در نهایت، از کرم مرطوب کننده یا تونر و سرم آب‌رسان استفاده کنید تا به تامین رطوبت طبیعی پوست شما کمک کند. فراموش نکنید که همۀ آن را با یک مرطوب کنندۀ مغذی و غنی از مواد مغذی محفوظ کنید. آب‌رسانی با یک مرطوب کنندۀ آبرسان هم، به پوست صورت، به حفظ انعطاف‌پذیری و نرمی آن کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا