نحوه صحیح استفاده از توالت فرنگی که نمیدانستید!

نحوه صحیح استفاده از توالت فرنگی که نمیدانستید!

همانطور که میدانید توالت فرنگی برای افراد خاص بسیار مناسب است. اما آیا تاکنون از آن به درستی استفاده کرده اید؟ در این مقاله قصد داریم روش صحیح استفاده از توالت فرنگی را بررسی کنیم.

با ما همراه باشید:

تحقیقات نشان داده، حالت اسکوات (تصویر بالا) یکی از بهترین روش ها برای استفاده از توالت فرنگی است. از آنجایی که در این حالت، زانوها خمیده هستند، کانال مقعدی در حالت صاف قرار می گیرد. با این کار بدن فشار کمتری برای تخلیه ی مدفوع متحمل می شود.توالت فرنگی

پژوهش ها می گوید استفاده از توالت فرنگی در حالت نشسته (تصویر بالا)، تخلیه ی روده ها را بسیار دشوارتر از حالت اسکوات می کند. اگر پاها به اندازه ی کافی خم نشوند، کانال مقعدی هم به مقدار کافی صاف نمی شود و درنتیجه ی به تلاش بیشتری برای تخلیه ی مدفوع نیاز پیدا خواهید کرد.

چقدر باید از توالت استفاده کرد؟

همه ی ما مدت زمان مشخصی را در دستشویی سپری می کنیم. برخی افراد سعی می کنند این کار را به سرعت انجام دهند، اما برخی هم می توانند تا یک ساعت در دستشویی بمانند.

نشستن طولانی مدت روی توالت فرنگی می تواند فشار زیادی به بدن وارد کند. این امر می تواند باعث وارد شدن فشار به مقعد شود و درنتیجه ابتلا به هموروئید شود. هنگام استفاده از دستشویی از انجام کارهایی مانند کار با گوشی که باعث پرت شدن حواس و طولانی تر شدن مدت نشستن می شود، خودداری کنید.

نحوه ی صحیح استفاده از سیفون توالت فرنگی

تنها یک راه صحیح برای استفاده از سیفون توالت فرنگی وجود دارد. در حقیقت، سیفون را حتماً باید بعد از بستن درپوش توالت فرنگی زد. درغیراینصورت میکروب های درون توالت فرنگی با فشار آب به هوا پرتاب می شوند و تمام سطوح دستشویی را آلوده می کنند. این میکروب ها می توانند ناقل بیماری های عفونی باشند. با بستن درپوش توالت فرنگی پیش از زدن سیفون، میکروب های کمتری در محیط پخش می شود.

نحوه ی تمیز کردن

این تصور اشتباه است که تنها با زدن سیفون، توالت فرنگی با فشار آب تمیز می شود. کارشناسان توصیه می کنند توالت فرنگی خود را به طور مرتب با مواد شیمیایی تمیز کنید.

تنها به تمیز کردن کاسه اکتفا نکنید و حتماً حلقه ی نشیمنگاه آن را هم تمیز کنید. اگر زمان کافی برای این کار نداشتید، برای پا کردن حلقه از دستمال های مخصوص استفاده کنید. با این حال، نظافت کامل را فراموش نکنید.

– برای تمیز کردن توالت فرنگی، به یک جفت دستکش لاستیکی، چند دستمال، ماده ی تمیزکننده و یک سطل آب گرم نیاز دارید.

– ماده ی تمیزکننده را درون سطل پر از آب بریزید و آن را با آب مخلوط کنید.

– دستمال را اندکی به مخلوط درون سطل آغشته کنید، آب اضافه اش را بگیرید و به هر دو طرف درپوش بکشید.

– بعد از آن، هر دو طرف حلقه ی توالت فرنگی را به همین روش تمیز کنید. در صورت نیاز، از تمیزکننده ی بیشتری استفاده کنید.

– به فضاهای بین لولاهای حلقه ای را که دسترسی به آن ها راحت نیست، توجه بیشتری داشته باشید.

درباره عادت های مرتبط با دستشویی رفتن زیاد صحبت نمی شود، در حالی که ما روزانه چندین بار از دستشویی استفاده می کنیم، بی آنکه متوجه باشیم این کار را می توانیم به شکلی بهتر که برای سلامت مان مفیدتر باشد، انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا