هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

اگر خود و همسرتان تمایل دارید هرچه سریع‌تر بچه‌دار شوید اما هیچ چیز آن‌طور که می‌خواستید پیش نرفته از این هفت توصیه برای بارداری سریع‌تر که در این مقاله در اختیارتان قرار می‌دهیم، غافل نشوید.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

برای بسیاری از زوج‌ها، روند بارداری می‌تواند یک سفر طولانی و دشوار باشد. در حالی که برخی ممکن است به راحتی باردار شوند، برخی دیگر ممکن است برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها مشکل داشته باشند.

اگر به دنبال سرعت بخشیدن به این روند هستید، چندین کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا شانس خود را برای باردار شدن سریع‌تر افزایش دهید. در این مقاله به هفت توصیه برای بارداری سریع‌تر خواهیم پرداخت.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

۱. وضعیت سلامتی خود را بهبود ببخشید

اولین توصیه برای بارداری سریع‌تر این است که وضعیت سلامتی خود را بهبود ببخشید. این به معنای حفظ وزن سالم و طبیعی، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم است. زنانی که اضافه وزن یا کمبود وزن دارند ممکن است برای باردار شدن مشکل داشته باشند، بنابراین مهم است که قبل از اقدام به بارداری برای داشتن شاخص توده بدنی سالم (BMI) تلاش کنند.

علاوه بر این، برخی از شرایط سلامتی، مانند سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) یا اختلالات تیروئید، می‌توانند بر باروری تأثیر بگذارند. اگر شما هر گونه مشکل زمینه‌ای سلامتی دارید، با پزشک خود درباره راه‌های مدیریت آن و افزایش شانس باردار شدن صحبت کنید.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

۲. چرخه قاعدگی خود را پیگیری کنید

توصیه دوم از میان هفت توصیه برای بارداری سریع‌تر این است که چرخه قاعدگی خود را پیگیری کنید. دنبال کردن و بررسی دقیق سیکل قاعدگی می‌تواند به شما کمک کند بهترین زمان تلاش برای باردار شدن را شناسایی کنید. اکثر زنان حدود ۱۴ روز قبل از قاعدگی بعدی خود تخمک گذاری می‌کنند، بنابراین اگر یک سیکل منظم ۲۸ روزه داشته باشید، احتمالاً حدود روز ۱۴ تخمک گذاری خواهید داشت.

روش‌های مختلفی برای ردیابی چرخه شما وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از کیت‌های پیش بینی تخمک گذاری، ردیابی تغییرات بدن مانند دما یا نظارت بر تغییرات مخاط دهانه رحم اشاره  کرد. با درک چرخه خود، می‌توانید زمان آمیزش را برای افزایش شانس باردار شدن خود تعیین کنید.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

۳. رابطه جنسی منظم داشته باشید

توصیه سوم، داشتن رابطه جنسی منظم است. اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، بسیاری از زوج‌ها اغلب به اندازه کافی یا در زمان مناسب رابطه جنسی ندارند. به طور کلی، بهتر است هر دو تا سه روز یک بار در طول چرخه خود رابطه جنسی داشته باشید.

این اقدام تضمین می‌کند که همیشه اسپرم برای بارور کردن تخمک در زمان آزاد شدن آن وجود دارد. علاوه بر این، داشتن رابطه جنسی در روزهای منتهی به تخمک گذاری می‌تواند شانس باروری شما را افزایش دهد.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

۴. از مصرف برخی مواد خودداری کنید

توصیه چهارم پرهیز از مواد خاصی است که می‌تواند بر باروری تأثیر بگذارد. این شامل الکل، تنباکو و مواد مخدر است. همه این مواد می‌توانند شانس باروری را در مردان و زنان کاهش دهند.

علاوه بر این، برخی از داروهای تجویزی مانند داروهای ضد افسردگی یا داروهای فشار خون نیز می‌توانند بر باروری تأثیر بگذارند. اگر از هر دارویی استفاده می‌کنید با پزشک خود درباره اثرات بالقوه آن‌ها بر باروری صحبت کرده و اطلاعات کسب کنید.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

۵. از درمان‌های باروری غافل نشوید

توصیه پنجم از میان هفت توصیه برای بارداری سریع‌تر این است که از درمان‌های باروری غافل نشوید. اگر به مدت یک سال بدون موفقیت در تلاش برای بارداری بوده‌اید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال کمک پزشکی باشید.

درمان‌های باروری، مانند لقاح آزمایشگاهی (IVF) یا لقاح داخل رحمی (IUI)، می‌توانند به افزایش شانس باردار شدن کمک کنند. پزشک می‌تواند به شما کمک کند به این موضوع که آیا درمان‌های باروری برای شما مناسب است یا خیر، پی ببرید.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

۶. استرس خود را مدیریت کنید

توصیه ششم مدیریت استرس است. استرس می‌تواند تأثیر منفی بر باروری داشته باشد، بنابراین مهم است که راه‌هایی برای مدیریت استرس در زندگی خود بیابید. این می‌تواند شامل تمرین تکنیک‌های تمدد اعصاب مانند مدیتیشن یا یوگا یا شرکت در فعالیت‌هایی که از آن لذت می‌برید مانند مطالعه یا گذراندن وقت با دوستان و خانواده باشد.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

۷. صبور باشید

توصیه نهایی این است که صبور باشید. باردار شدن حتی برای زوج‌هایی که کاملاً سالم هستند، می‌تواند زمان بر باشد. اگر این روند بیش از آنچه که انتظار داشتید طول کشید، ناامید نشوید. به یاد داشته باشید که تلاش برای بارداری تا یک سال طبیعی است. اگر بیش از یک سال بدون موفقیت تلاش کرده‌اید با پزشک خود درباره اقدامات دیگری که می‌توانید انجام دهید، صحبت کنید.

هفت نکته طلایی برای بارداری سریع‌ تر

کلام آخر

همان طور که اشاره کردیم، اقدامات بسیاری وجود دارد که می‌توانید با رعایت آن‌ها شانس خود را برای باروری افزایش دهید. در این مقاله سعی داشتیم تا با ارائه هفت توصیه برای بارداری سریع‌تر یاری کنیم تا بتوانید روند تلاش خود برای به نتیجه رسیدن در این زمینه را به درستی و اصولی مدیریت کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود. مهم‌ترین توصیه این است که در این راه صبوری بیشتری به خرج دهید و ناامید نشوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا