پیاز داغ ترد و مجلسی به سبک رستوران ها!

«پیاز داغی خوبه که خرچ خرچ صدا بده و بتونی مثل تخمه بخوری!»

پیاز داغ عصای دست یک آشپز است. تقریبا برای تمام غذاها به پیاز داغ نیاز داریم. اما پیاز داغی که ترد و عالی باشد آماده‌سازی‌اش راه و روشی دارد که در این مقاله به آن می‌پردازیم.


وقتی می‌خواهید شروع به آشپزی کنید گاهی اوقات فکر پوست کندن پیاز و شستن و خرد کردن و سرخ کردن آن هم شما را خسته می‌کند چه برسد به اینکه بخواهید بقیه‌ی کارهای غذا پختن را هم انجام بدهید! پس برای اینکه همیشه از مرحله‌ی یک به راحتی عبور کنید بهتر است مدتی وقت بگذارید و مقدار زیادی پیازداغ درست کنید و در فریزر بگذارید. به هرحال فریزرها هم باید یک حرکت خاصی در کمک به آشپزی داشته باشند! پیشرفت وسایل و لوازم خانگی باید نقش خودش را خوب بازی کند!

قدم اول:

پیازها را پوست بگیرید. به اندازه‌ی دلخواه (خلالی یا نگینی) خرد کنید و کنار بگذارید.

قدم دوم:

یک قابلمه پر از آب را روی گاز بگذارید و زیرش را روشن کنید. آب که جوش آمد قدم سوم را بردارید!

قدم سوم:

پیازها را داخل آب جوش بریزید و ۵ دقیقه اجازه بدهید در آن شناور بمانند. حرارت را خاموش نکنید.

قدم چهارم:

بعد از ۵ دقیقه پیازها را آبکشی کرده و روی یک پارچه‌ی تمیز پهن کنید. پیازها باید شکل و شمایل شفاف و براقی داشته باشند.

قدم پنجم:

وقتی پیازها آبشان گرفته شد و خشک شدند کار سرخ کردن آنها شروع می‌شود. در یک تابه روغن سرخ کردنی بریزید. روغن سرخ کردنی نقطه‌ی دود بالایی دارد و اگر بخواهید در چند مرحله پیاز سرخ کنید برای شما خیلی مناسب‌تر است. وقتی روغن خوب داغ شد پیازها را در آن بریزید و اجازه بدهید طلایی و سرخ شوند. روغن باید روی پیازها را بگیرد و در اصطلاح پیازها در آن غوطه‌ور باشند.

قدم ششم:

حواستان به این نکته باشد. خیلی مساله‌ی مهمی است. اگر پیاز ترد می‌خواهید زیاد آن را هم نزنید. در صورتی که می‌خواهید پیازها تکان بخورند تابه را به این ور و آن ور بچرخانید. هم زدن پیازها باعث می‌شود آنها نرم بشوند.

قدم هفتم:

بعد از اینکه پیازها سرخ شدند سریع از تابه خارج کنید. چون ممکن است بسوزند. پیازداغ شما آماده است. وقتی که دمای آن پایین آمد در ظرف مناسب ریخته و در فریزر نگهداری کنید. حتی در کیسه‌های زیب کیپ هم می‌توانید بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا