چرا با افزایش سن ابروهایمان کم پشت می‌ شوند

عوامل مختلفی ممکن است با افزایش سن شما باعث کم‌پشت شدن ابروها شوند، ازجمله کاهش هورمون‌های جنسی گرفته تا استرس. هورمون‌های جنسی استروژن و تستوسترون نقش مهمی در رشد موها دارند و کاهش آنها می‌تواند به منجر به ریزش موها از جمله ریزش موهای ابروها شود. از طرف دیگر عوامل ژنتیکی هم در ریزش موها دخیل هستند، برای مثال اگر پدرومادر یا خواهر و برادرهای‌تان ابروهای باریکی دارند، شما هم با افزایش سنتان دچار ریزش موهای ابرو می‌شوید و ابروهایتان باریک می‌شود.

بیشتر بخوانید: نکاتی که هنگام چیدمان میز آرایشی باید رعایت شوند

چرا با افزایش سن ابروهایمان کم پشت می‌ شوند
چرا با افزایش سن ابروهایمان کم پشت می‌ شوند

ریزش موها ازجمله موهای ابرو می‌تواند نشانه دچار بودن به برخی از بیماری‌های زمینه‌ای مانند مشکلات تیروئیدی باشد، بنابراین دچار کم‌پشتی موهای ابروهایتان شدید، باید با پزشکتان مشورت کنید تا در صورت صلاحدید این علل زمینه‌ای بررسی شوند. همچنین توجه داشته باشید که برخی داروها مانند داروهای شیمی‌درمانی نیز می‌توانند باعث ریزش مو شوند. اگر دارویی مصرف می‌کنید، در مورد عوارض جانبی احتمالی آن ازجمله ریزش مو با پزشکتان صحبت کنید.

آسیب‌های ناشی از ضربات و جراحات مانند سوختگی‌ها و بریدگی‌های ابرو نیز می‌توانند به ریزش موهای ابروها منجر شوند. بالاخره استرس هم می‌تواند با افزایش ترشح هورمون کورتیزول در بدن به فولیکول‌های مو ازجمله در ابروها آسیب بزند و باعث ریزش آنها شود. شما با انجام اقدامات ساده‌ای مانند مصرف رژیم‌های غذای سالم حاوی ویتامین ومواد معدنی، انجام ورزش منظم، مدیریت استرس، پرهیز از کندن موهای ابرو، استفاده از شامپوها و کرم‌های ملایم، اجتناب از کاربرد مواد شیمیایی قوی مانند رنگ مو و محلول دکلره کننده به پیشگیری از ریزش مو کمک کنید.

ریزش موها ازجمله موهای ابرو می‌تواند نشانه دچار بودن به برخی از بیماری‌های زمینه‌ای باشد.
ریزش موها ازجمله موهای ابرو می‌تواند نشانه دچار بودن به برخی از بیماری‌های زمینه‌ای باشد.

همچنین بادرمان‌های خانگی مانند استفاده از روغن کرچک یا روغن نارگیل می‌توانید به رشد موهای ابروهایتان کمک کنید. انجام منظم بند انداختن یا موم گذاشتن آن هم می‌تواند رشد آن را تحریک کنید. به جز این‌ها، کاربرد موضعی محلول ماینوکسیدیل ۲ درصد که از آن برای درمان طاسی سر مردانه استفاده می‌شود، برای پرپشت کردن موهای ابرو هم با درجاتی از موفقیت به کار رفته است. بالاخره یک راه‌حل نیمه دائمی برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو میکروبلیدینگ (microblading) ابرو است که در آن از رنگ‌دانه‌یی شبیه به رنگ موهای طبیعی ابرو استفاده می‌شود.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا