چیزهای زنانه ای که در آغاز پیدایش مردانه بودند!

حالا شاید باورش سخت باشد اما برند ویکتوریا سکرت در واقع برای مردان ساخته شد. و این تنها یک نمونه از باریک بودن مرز میان دو جنس زن و مرد است. در ادامه از چیرهایی خواهیم گفت که گرچه حالا متعلق به زنان دانسته می شوند، اما در ابتدا برای مردان ساخته شدند.

۱- نوار بهداشتی

نوار بهداشتی های یک بار مصرف توسط فردی به نام بنجامین فرانکلین تولید شدند. کارکرد اصلی آن ها کمک به توقف خونریزی در سربازان زخمی بود و بعدها پرستاران زن به استفاده از این نوارهای بهداشتی روی آورند چرا که از قدرت جذب برخوردار بودند و استفاده از آن ها راحت بود.

نوار بهداشتی
نوار بهداشتی

۲- کفش پاشنه بلند

قدمت کفش های پاشنه بلند می تواند به ایران قرن پانزدهم میلادی بازگردد. در حقیقت، سربازان ایرانی کفش های پاشنه بلند به پا می کردند تا پاهایشان در رکاب اسب محکم بماند. بعدها مهاجران ایرانی کفش های پاشنه بلند را به اروپا آوردند و اشرافیون مرد برای بلندتر دیده شدن قدشان از آن استفاده می کردند.

کفش پاشنه بلند
کفش پاشنه بلند در ابتدا برای مردها بود.

۳- یوگا

تصور می شود ریشه ی یوگا به برهمین ها بازمی گردد که روحانیون سیستم طبقاتی هند بودند. بعداً یوگا توسط مردان به غرب آورده شد و رفته رفته میان زنان محبوبیت پیدا کرد.

یوگا توسط مردان به غرب آورده شد
یوگا توسط مردان به غرب آورده شد

۴- کراپ تاپ

کراپ تاپ این روزها محبوبیت زیادی میان زنان دارد. با این حال، این لباس در ابتدا توسط مردان و برای مردان به وجود آمد و پیش از آنکه زنان شروع به پوشیدن آن کنند، سال ها در مُد آقایان وجود داشت. مردان بدنساز برای در رفتن از قوانین پوشش آن زمان باشگاه های ورزشی، پایین پیراهن های خود را را می بریدند، چون اجازه نداشتند بدون لباس ورزش کنند.

کراپ تاپ
کراپ تاپ توسط مردان و برای مردان به وجود آمد

۵- شورت بندی

در گذشته مردان از شورت های بندی جی به عنوان پوششی برای ناحیه ی خصوصی شان استفاده می کردند. بعداً، در اوایل قرن نوزدهم، برخی قبایل آفریقایی به استفاده از این شورت ها روی آوردند.

۶- کیف دستی

کارکرد اولیه کیفی دستی برای حمل پول بود. این کیف ها به دلیل کاربردی بودن شان میان مردان محبوبیت داشتند. به مرور زمان، زنان شروع به استفاده ی هر چه بیشتر از این کیف ها کردند و اینگونه شد که کیف های دستی به جزئی از مُد بدل شدند.

کیف دستی
کارکرد اولیه کیفی دستی برای حمل پول بود.

۷- جوراب شلواری

جوراب شلواری ها و جوراب های بالای زانو در ابتدا برای مردان بودند. مردان اروپایی هنگام اسب سواری از آن ها استفاده می کردند.

جوراب شلواری
مردان اروپایی هنگام اسب سواری از جوراب شلواری استفاده می کردند.

۸- فروشگاه ویکتوریا سکرت

یک بار مردی به نام ریموند هنگام خرید لباس زیر برای همسرش احساس معذب بودن می کند. این اتفاق الهام بخش او می شود تا جایی ایجاد کند که مردان در آنجا هنگام خرید لباس زیر برای زنان احساس راحتی کنند. بنابراین اولین هدف این فروشگاه مردان بودند.

فروشگاه ویکتوریا سیکرت
اولین هدف فروشگاه ویکتوریا سیکرت مردان بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا