۱۰ کشور برتر که زیباترین زنان جهان را دارند؛ جایگاه ایران کجاست؟

صنعت پویا و همواره در حال تکامل زیبایی نقش برجسته‌ای در شکل دادن به ادراک جوامع مدرن از زیبایی و ابرازوجود دارد. این بازار جهانی چندمیلیارد دلاری که مجموعه وسیعی از محصولات، خدمات و مُدها را شامل می‌شود، نیازها و خواسته‌های مختلف افراد در زمینه زیبایی را در سرتاسر جهان برآورده می‌کند.

انتخاب این کشورها به عنوان کشورهایی که زیباترین زنان جهان را دارند، با بررسی موضوعات و بحث‌های متعدد در تالار گفتگوی ردیت (Reddit) صورت گرفته است و کشورهایی که بیشتر از همه از آنها نام برده شد در زمینه‌های فراوانیِ جراحی های زیبایی، امکانات و سایر صنایع مرتبط با زیبایی که در آن مشارکت زنان به‌طور فعال مشاهده شده، مورد مطالعه دقیق‌تر قرار گرفتند. با پرطرفدارترین عمل های جراحی زیبایی آشنا شوید.

توجه به این نکته ضروری است که این رتبه بندی صرفا بر اساس شیوع جراحی های زیبایی در این کشورها به عنوان شاخص غیرمستقیم زیبایی تمرکز شده است و لزوما بر اطلاعات جمعیتیِ زیبایی متمرکز نیست.

۱۰. ونزوئلا

دغدغه ونزوئلا نسبت به زیبایی و کمال جسمانی، تحت تاثیر موفقیت ها در مسابقات زیبایی، منجر به افزایش جراحی های زیبایی شده است که شامل ایمپلنت سینه، شکم، عمل بینی و لیفت باسن است.

۹. ایتالیا

ایتالیا با عمل‌های رایجی ازجمله جراحی پلک و سینه، استقبال بالایی از جراحی پلاستیک دارد. ۱۰ سال پیش، ۱۸۲۶۸۰ عمل جراحی پلاستیک در این کشور انجام شد که بزرگ کردن سینه و لیپوساکشن رایج‌ترین‌ آنها بودند. صنعت زیبایی در ایتالیا با افزایش چشمگیر مراجعان مرد مواجه بوده و حدود ۷۰ درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

۸. تایلند

تایلند به یک مقصد پزشکی برتر تبدیل شده که سالانه بیش از ۲ میلیون نفر را برای جراحی ها و اقدامات پزشکی جذب می‌کند. خدمات پزشکی عالی، بیمارستان‌های معتبر و جراحان ماهر در کنار هزینه‌های کمتر، تایلند را به گزینه‌ای محبوب برای جراحی‌های زیبایی تبدیل می‌کند.

۷. کلمبیا

کلمبیا مقصدی پیشرو برای جراحی های پلاستیک، زیبایی و ترمیمی است که زنان را در سراسر جهان جذب می‌کند. این کشور با طیف گسترده ای از عمل ها، جراحان پلاستیک دارای گواهینامه و تعهد به ایمنی بیمار، خدمات با کیفیت بالا را به هزاران بیمار ارائه می‌دهد.

۶. آلمان

آلمان به خاطر سیستم مراقبت های بهداشتی پیشرفته و تخصص در جراحی های زیبایی شناخته شده است و به طور مداوم درمان های خود را مطابق آخرین روش‌های علمی اجرایی می‌کند. هزینه های عمل جراحی پلاستیک در این کشور به طور متوسط ۱۰۱۱۰ دلار است و از ۸۴۲۵ دلار تا ۱۱۷۹۵ دلار متغیر است.

۵. مکزیک

جراحی های زیبایی در مکزیک بسیار محبوب هستند، زیرا این کشور خانه برخی از مجرب ترین جراحان پلاستیک و امکانات معتبر است. هزینه های پایین و حقوق بالای کارکنان حوزه پزشکی، مکزیک را به مقصدی جذاب برای عمل های ایمن و موثر تبدیل کرده است.

۴. ژاپن

در سال ۲۰۲۰، ژاپن پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و آلمان، رتبه چهارم جهانی را برای بیشترین تعداد عمل های زیبایی به دست آورد. بر اساس نظرسنجی بین المللی ISAPS، این کشور با ۲۲۲۶۴۲ عمل جراحی انجام شده، ۲.۲ درصد از عمل های زیبایی کل دنیا را به خود اختصاص داده است.

۳. ایالات متحده آمریکا

میامی پیشروترین مقصد جراحی زیبایی در ایالات متحده است و در سطح جهان در میان بهترین انتخاب ها قرار دارد. این شهر که از هر ۱۰۰۰ هزار نفر، ۱۸ نفر جراح پلاستیک دارای مجوز دارد، از این لحاظ بالاترین رتبه را در ایالات متحده به خود اختصاص داده است.

۲. برزیل

برزیل در جراحی پلاستیک در جهان پیشتاز است و بعد از ایالات متحده دومین عمل جراحی زیبایی را در سراسر جهان انجام می‌دهد و به عنوان یک مقصد برتر برای درمان های زیبایی، این کشور در گردشگری پزشکی شهرت یافته است. زنان برزیلی اغلب به دلیل انجام جراحی های زیاد، «زنان پلاستیکی» خوانده می‌شوند.

۱. کره جنوبی

جراحی پلاستیک در میان زنان جوان کره جنوبی رایج است و تقریبا ۲۵ درصد از افراد ۱۹ تا ۲۹ ساله تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند. در میان افراد ۳۰ تا ۳۹ ساله، این درصد برای زنان به ۳۱ درصد و برای مردان به ۴ درصد افزایش می‌یابد که عنوان «پایتخت جراحی پلاستیک جهان» را برای این کشور به ارمغان می‌آورد. زنان در کره جنوبی به داشتن زیباترین پوست در جهان معروف هستند. کره جنوبی سالانه بیشترین تعداد جراحی پلاستیک را در جهان انجام می‌دهد.

جایگاه ایران کجاست؟

در این رده بندی ایران در رده ۲۲ قرار گرفته است. کشور ما به خاطر جراحی زیبایی بینی یکی از کانون‌های جراحی زیبایی است.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا