۱۵ شگرد روانشناختی ساده برای اینکه بدانید کسی شما را دوست دارد یا خیر

۱۵ شگرد روانشناختی ساده برای اینکه بدانید کسی شما را دوست دارد یا خیر

شگرد روانشناختی در رابطه با عشق و احساس بسیار حائز اهمیت است . خیلی از آدم ها احساسات شان را مستقیماً بیان نمی کنند و با زبان بی زبانی، با زبان بدن این کار را می کنند. پیدا کردن سرنخ های عاشقانه شاید به اندازه خواندن یک کتاب به زبانی غیر زبان مادری دشوار باشد؛ در این جا ۱۵ شگرد روانشاختی ساده ای را نشان تان می دهیم که بفهمید کسی واقعاً شما را دوست دارد یا خیر.

در ادامه به برخی از این شگردها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید:

1_آیا به چشم های شما نگاه می کند؟

برای برخی از افراد، نگاه کردن مستقیم به چشمان دیگران، حاکی از علاقه شان است، این در حالی است که چشم ها و نگاه، گاهی پیش از کلام علاقه کسی به شما را لو می دهند. با این حال، برخی ممکن است از تماس چشمی به دلیل کمرویی اجتناب کنند یا ممکن است نتوانند بیش از چند ثانیه به چشمان شما نگاه کنند.

چه با یک نگاه خیره روبرو شوید، چه با نگاهی که مدام از شما گرفته شود، هر دو حالت می تواند نشان دهنده علاقه کسی به شما باشد. بنابراین، حواس تان به چشم ها و نگاه ها باشد، زیرا این یکی از اصلی‌ترین ترفندهای روان‌شناختی است که بدانید کسی شما را دوست دارد یا خیر.

2_آیا شوخی ها یا بامزگی های شما او را می خنداند؟

بیایید صادق باشیم، هر شوخی و بامزه گی که می کنید مطئناً خیلی خنده دار یا با نمک نیست. ممکن است گاهی یک لطیف به نظر خودمان خیلی خنده دار باشد ، اما بیش از لبخندی نصیب مان نشود.

بنابراین اگر دیدید شخصی حتی به ساده‌ترین و بی مزه ترین شوخی‌های شما با اغراق می‌خندد، و احساس سر خوشی می کند، مطمئن باشید که چیزی فراتر از خنده‌دار دیدن حس شوخ طبعی شما او را برمی انگیزد و این نشانه ای دال بر علاقه او به شماست.

3_آیا وقتی آن شخص کنار شماست، دستپاچه و مضطرب می شود؟

وقتی می خواهید بدانید کسی شما را دوست دارد یا نه، به او که نزدیک می شوید، به رفتار و واکنش هایش دقت کنید. آیا راحت و بی تفاوت است یا متوجه می شوید کمی خودش را گم می کند و مضطرب می شود.

وقتی شما در جایی ظاهر می شوید که او هم هست آیا ناگهان بی قراری نشان می دهد؟ حرکات ناشیانه انجام می دهد؟ کمی عصبی به نظر می رسد؟ این ها همه نشانه این است که می کوشد بر شما تاثیر مثبتی بگذارد.شگرد روانشناختی 4_آیا مردمک چشم هایش با دیدن شما گشاد می شود؟

گشاد شدن مردمک یک پاسخ فیزیولوژیکی خودکار است که با احساسات و برانگیختگی مرتبط است. بر اساس تحقیقات منتشر شده در ژورنال Social Cognitive and Affective Neuroscience زمانی که ما از کسی یا چیزی خوشمان می آید، مردمک های ما گشاد می شوند. این جزئیات کوچک می تواند بیشتر از آنچه تصور می کنید معنی داشته باشند.

5_آیا از هیچ بهانه ای برای برقراری تماس فیزیکی با شما دریغ نمی کند؟

اگر کسی به هر دلیلی تماس فیزیکی هر چند کوتاهی با شما برقرار کند، مثلا دست به موهای شما بزند و بگوید: «ببخشید، یه چیزی انگار روی سرت بود، برش داشتم»؛ یا وقتی کنار شما راه می رود یک آن کوتاه دست شما را بگیرد، یا بازوی شما را لمس کند. یک لمس ساده ناگهانی ممکن است نشانه آن باشد که به شما علاقه دارد.

هنگامی که تماس فیزیکی رایج تر می شود، این نشان می دهد که نزدیکی فقط یک تصادف نیست، بلکه چیزی است که شخص فعالانه به دنبال اش است.

توجه داشته باشید از کسی حرف می زنیم که آشنای شماست، زمینه ای از اعتماد وجود دارد، و در پی این لمس ناگهانی احساس تجاوز به حریم شما بهتان دست نمی دهد. این حرکات بسیار آنی و در بستر رابطه معنا پیدا می کنند.6_آیا موقع ایستادن در جمعی که شما هم هستید، جهت پاهایش به سمت شماست؟

جالب است بدانید پاها مانند فلش های جهت نمایی عمل می کنند که روشن کننده علاقه یا عدم علاقه کسی به شما هستند. بنابراین، به جهت پاهای فرد دقت کنید ، آنها یکی از نشانه های روانشناختی ارزشمندی اند که کمک می کنند بدانید کسی شما را دوست دارد یا خیر.

علاوه بر این، اگر متوجه شدید که تمام بدن کسی در حال ایستادن جوری به سمت شما مایل شده که انگار به حریم شخصی شما وارد شده است، بدانید این فرد جذب شما شده است.

7_آیا می کوشد زمانی را با شما تنها بگذراند؟

وقتی در جلسه ای با دوستان خود هستید، اما دراین میان کسی به شما پیشنهاد می دهد که اندکی با او قدمی بزنید؛ این پیشنهاد نشان دهنده توجه آن فرد به شماست.

این نوع موقعیت‌ها نشان می‌دهند که شخص نه تنها برای شرکت شما در یک گروه ارزش قائل است، بلکه به دنبال لحظات صمیمی‌تری است که در آن توجه، منحصراً روی شما دو نفر متمرکز باشد.

8_آیا شما را در برنامه های آینده خود قرار می دهد؟

صحبت کردن در مورد رویدادهای آینده و اطمینان از اینکه شما هم در آن تصویر آتی حضور دارید، نشانگر این است که این فرد شما را فقط اکنون نمی بیند، بلکه امیدوار است با او ارتباط برقرار کنید و در زندگی آینده اش حضور داشته باشید.

در اینجا چیزی بیش از برنامه ریزی برای آینده، یعنی میل واقعی برای داشتن شما در زندگی مطرح است.

9_آیا علاقه دارد درمورد داستان زندگی شما و خودتان بیشتر بداند؟

اگر می بینید که شخصی فراتر از گفتگوهای سطحی به دنبال دانستن جزئیات بیشتری از زندگی شماست، یعنی که می خواهد شما را عمیقاً بشناسد. اگر از شما درباره گذشته، دوران کودکی یا رویاهای تان می پرسد، یعنی که علاقه مند است بیشتر از آنچه شما از خودتان می گویید، بداند.

10_یا از زندگی شخصی و مسائل خصوصی اش چیزی به شما می گوید؟

همه حاضر نیستند درهای زندگی خود را باز کنند و اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارند. اگر کسی این کار را می کند، به احتمال زیاد به شما علاقه مند است یا شما را دوست دارد، زیرا می خواهد جنبه انسانی تر خود را به شما نشان دهد.

به اشتراک گذاشتن تجربیات، حکایات، یا حتی آن گوشه های خصوصی تری که کسی از آنها اطلاعی ندارد، با شما، نشانه این است که شما در دایره اعتماد آن شخص قرار دارید.

11_آیا وقتی پیش شماست، مدام با موهایش ور می رود و لباس هایش را صاف می کند؟

وقتی کسی در حضور شما دائم لباس هایش را صاف می کند، یا دست به موهایش می کشد و آنها را مرتب می کند، یعنی که می خواهد پیش شما مرتب باشد و از این بابت بی قرار است. این شاید گاهی ختی خود را به صورت یک تیک عصبی نشان دهد.شگرد روانشناختی

12_آیا شما آغازگر گفتگو با او بودید یا او ابتکار عمل را به دست گرفته است؟

مهم است که اگر کسی به شما علاقه دارد به خودش این جرأت و جسارت را بدهد که آغاز گر شروع رابطه باشد. با یک چیام یا صحبت یا …اگر متوجه شدید که شخص اولین گام را برای شروع مکالمه برداشته است، چه حضوری و چه از طریق رسانه های اجتماعی، بدانید که احتمالاً علاقه واقعی دارد و مایل به ارتباط با شماست.

13_آیا با زبان تمثیل و شعر و نوعی ابهام با شما حرف می زند؟

اگر مکالمه بین شما به یک زمین بازی ظریف تبدیل شود، پر از معانی یا کنایه های دوگانه، شاید این یک تاکتیک اغوا کننده باشد، به این معنی که شخص به دنبال این است که واکنش شما را بیازماید.

علاوه بر این، اگر پیام‌های متنی آن‌ها بیشتر به صورت سیلی از ایموجی‌ها یا برچسب‌ها باشد که هر کدام معنی خاصی دارند، شخص برآن است تا به پاسخ شما پی ببرد و خیلی دست به عصا با شما ارتباط بگیرد.

14_آیا موقع صحبت به دهان شما نگاه می کنند؟

این جزئیات ارتباط غیرکلامی را از دست ندهید. آیا وقتی صحبت می کنید نگاه اش گاهی معطوف به دهان شماست؟ اگر چنین باشد نشانه این است که به چیزی غیر از کلماتی که رد و بدل می کنید هم فکر می کند.

15_آیا رفتارش با شما متفاوت از دیگران است؟

اگر متوجه شدید که چیزی منحصر به فرد یا متفاوت در نحوه رفتار شخصی با شما وجود دارد، بدانید که حضور شما ممکن است تأثیر ویژه ای بر آن شخص داشته باشد. مثلا وقتی با شما صحبت می کند صدایش تغییر می کند، یا وقتی شما وارد می شوید وضعیت بدن اش تغییر می کند.

این ممکن است نشان دهد که رابطه اش با شما فراتر از سطحی نگری است و بر آن است که بعد واقعی تری به خود بگیرد.

سرنخ های عاشقانه: چگونه این شگردهای روانشناختی را تفسیر کنیم تا بفهمیم کسی ما را دوست دارد یا نه؟

به طور خلاصه، رمزگشایی نشانه های علاقه عاشقانه نباید خیلی پیچیده باشد. سرنخ هایی مانند تماس چشمی، خنده مشترک، و تمایل به دانستن بیشتر در مورد زندگی خود، ترفندهای روانشناختی هستند که احساسات دیگران را روشن می کنند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که این علائم باید به طور کلی تفسیر شوند، زیرا هر فرد منحصر به فرد است. فقط به نشانه ها به صورت مجزا نگاه نکنید: زمینه کلی را در نظر بگیرید و آگاه باشید که تفسیر ممکن است متفاوت باشد. در نهایت، اگر عدم اطمینان ادامه یافت، یک قدم جلوتر بروید و مستقیماً بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا