۵ ترفند طلایی برای سحرخیز شدن!

۵ ترفند طلایی برای سحرخیز شدن!

سحرخیز شدن و سحر خیز ماندن، نیاز به تداوم و اراده و انگیزه دارد. و ما باید تمامی این ها را بسازیم و به آن ها پایبند باشیم.برای شروع این کار، ترفند های جالبی وجود دارد.

در ادامه به معرفی برخی از این ترفندهای کمک کننده برای سحرخیز شدن می پردازیم. با ما همراه باشید:

برای شروع سحرخیزی، مصمم باشید:

ترک عادت شب بیداری و زود بیدارشدن به زمان نیاز دارد. هرچند در برخی موارد سحرخیزی به ژنتیک نیز مربوط است و سحرخیز بودن برای بعضی از افراد سخت تر از دیگران است. طبق تخمین ها حدود ۱۰ % از افراد سحرخیز و ۲۰% شب بیدار هستند و ۷۰% بقیه توانایی تغییر این عادت را دارند.

همانطور که گفته شد شاید تبدیل شدن به یک فرد سحرخیز، به طور کامل کار سخت و ناممکنی باشد اما حتی یک ساعت زودتر بیدارشدن میتواند تغییر مفیدی در روند زندگی شما ایجاد کند.سحرخیز شدن

قبل از خوردن صبحانه ورزش کنید:

قبل از دوش صبحگاهی کمی ورزش کنید. با این کار کمی کالری می سوزانید و نگران کالری مواد غذایی که در طول روز مصرف می کنید نخواهید بود. انجام حرکات فیزیکی شما را بیدار نگه میدارد. همچنین ورزش کردن در صبح بیش از هر زمان دیگری بر بهبود کارکرد متابولیسم بدن اثر می گذارد.

اتاقتان را روشن بگذارید:

برای افرادی که عادت به دیروقت خوابیدن و دیر بیدار شدن دارند ایجاد تغییری اساسی برای سحرخیز شدن سخت بنظر میرسد اما روشن کردن اتاق میتواند قدم خوبی برای زود بیدار شدن باشد. وجود نور طبیعی یا حتی مصنوعی کمک میکند که بتوانید بدون نیاز به آلارم های صبحگاهی بیدار شویدبنابراین اجازه دهید منافذ نور حتی اگر نور یک ساعت باشد، اتاق را روشن کند.سحرخیز شدن

خواب مفید داشته باشید:

وقتی خواب خوبی نداشته باشیم، مسلماً هم روز خوبی نخواهیم داشت. پس برای سحرخیز بودن و صبح زود از خواب بیدار شدن، باید خواب خوبی هم داشته باشیم. این کار ممکن است ساده به نظر بیاید اما آن را دست کم نگیرید! به قول قدیمی‌ها “فلفل نبین چه زیره، بشکن ببین چه تیزه!”. این مورد درباره راهکارهای چگونه سحرخیز باشیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که وقتی بدن کامل شارژ نشده باشد، نمی‌تواند کل روز به شما کارهایی بدهد.

مهم تربن عامل برای شروع، برای خود انگیزه ایجاد کنید:

برای هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، باید انگیزه اش را از قبل ایجاد کنیم. چون وقتی انگیزه و علاقه به کاری داشته باشیم، امکان ندارد برای انجام آن کار غفلت کنیم. سحرخیزی هم همین طور است. وقتی برای بیدار شدن انگیزه ای داشته باشیم، مسلماً خواب ماندنمان غیر ممکن می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا