10 اشتباه آرایش چشم که شما را پیرتر نشان می‌ دهد

قطعاً دوران پیری نیز زیبایی‌های خود را دارد، اما با چند ترفند آرایشی می‌توانید چهره‌ی خود را جوان‌تر کنید. برخی از اشتباهات آرایشی چهره‌ی ما را پیرتر نشان می‌دهند.

اشتباهات آرایش چشم

چشم‌ها بخش قدرتمند بدن ما است، بنابراین آرایش چشم می‌تواند در ظاهر ما تأثیر زیادی بگذارد. در ادامه به چند اشتباه آرایش چشم که شما را پیرتر نشان می‌دهد می‌پردازیم.

اشتباهات آرایش چشم

۱. خط چشم ضخیم می‌کشید

بهتر است فقط روی پلک بالا یک خط چشم نازک بکشید و طرحی را انتخاب کنید که متناسب با چشمان شما باشد. همچنین باید ضخیم‌ترین قسمت خط چشم در گوشه‌ی بیرونی چشم قرار بگیرد. اگر احساس می‌کنید که چشم‌هایتان بدون خط چشم بی‌حال می‌شود، می‌توانید فقط گوشه‌ی بیرونی چشم را با مداد پررنگ کنید. همچنین می‌توانید از خط چشم مایع برای کشیدن یک خط نازک روی خط مژه‌ی بالایی استفاده کنید.

اشتباهات آرایش چشم

۲. خط چشم شما خیلی تیره است

یکی دیگر از اشتباهات آرایش چشم که باعث پیری صورت می‌شود استفاده از خط چشم بسیار تیره است. اکثر ما از خط چشم مشکی استفاده می‌کنیم. اما این را بدانید که خط چشم مشکی سن شما را زیادتر نشان می‌دهد. به جای خط چشم مشکی خط چشم‌های رنگی را امتحان کنید که به رنگ سایه‌ی چشم شما نیز نزدیک باشد. اگر می‌خواهید حتماً از رنگ‌های تیره استفاده کنید رنگ‌های سرمه‌ای، قهوه‌ای یا خاکستری را امتحان کنید. اگر رژ لب پررنگی زدید و صورت خود را کانتور کرده‌اید یک خط چشم روشن باعث شاداب‌تر شدن چهره‌ی شما می‌شود.

اشتباهات آرایش چشم

 ۳. ابرو‌های خود را بیش از حد پر کرده‌اید

ابرو‌ها می‌توانند ظاهر آرایش را بهتر یا آن را خراب کنند و باعث تغییر در ظاهر کلی صورت می‌شوند. بنابراین بهتر است مراقب ابرو‌های طبیعی خود باشید و آن را تقویت کنید. یکی از مهم‌ترین اشتباهات آرایش چشم کشیدن بیش از حد ابرو‌ها است. استفاده از مداد یا سایه ابروی زیاد به راحتی قابل تشخیص است. اگر در کشیدن ابرو مبتدی هستید می‌توانید از شابلون استفاده کنید. با شابلون می‌توانید طبیعی‌تر ابروی خود را پر کنید و جوان‌تر به نظر برسید. همچنین استفاده از آن کار را بسیار آسان می‌کند. به جای مداد و سایه ابرو از محصولاتی مانند ژل ابرو یا مداد هاشور ابرو استفاده کنید که ظاهر طبیعی‌تری دارند. این محصولات برای پر کردن ابرو عالی هستند، اما هنگام طراحی ابرو مراقب باشید که فرم طبیعی ابرو را حفظ کنید.

اشتباهات آرایش چشم
Aging concept. Comparison of young and old. Real result achieved with work of professional makeup artist. Not CGI.

۴. ابرو‌های شما خیلی تیره است

یکی دیگر از اشتباهات آرایش چشم پر کردن ابرو‌ها با سایه‌های خیلی تیره است. تیرگی بیش از حد ابرو چهره را خشن و پیر نشان می‌دهد، بنابراین مطمئن شوید که سایه‌ها و محصولاتی که انتخاب می‌کنید مناسب صورت شما هستند. از رنگی استفاده کنید که هم‌رنگ یا یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی ابرو شما باشد. به صورت کلی بهتر است ابرو‌ها از رنگ مو‌ها روشن‌تر باشند. بسیاری از محصولات ابرو در رنگ‌های محدودی عرضه می‌شوند و اگر محصول جدیدی عرضه شد که با ابرو‌های شما مطابقت ندارد، آن را نخرید.

اشتباهات آرایش چشم

۵. بیش از حد کانسیلر می‌زنید

استفاده‌ی بیش از حد از کانسیلر می‌تواند شما را پیرتر نشان دهد. کانسیلر فقط باید ناحیه‌ی زیر چشم را کمی روشن کند و تیرگی و لکه‌ها را در حد طبیعی بپوشاند. هنگامی که از کانسیلر بیش از حد استفاده کنید سنگین به نظر می‌رسد و در طول روز ماسیده می‌شود و زیر چشم را چروک‌تر نشان می‌دهد. برای جلوگیری از ماسیدگی کانسیلر، فقط یک لایه‌ی سبک زیر چشم بزنید و حتماً قبل از زدن کانسیلر دور چشم خود را مرطوب کنید. برای پخش کردن کانسیلر بهتر است از براش استفاده کنید، زیرا باعث می‌شود کمتر از کانسیلر استفاده کنید. راه آخر این است که اصلاً از کانسیلر استفاده نکنید. سعی کنید به جای کانسیلر از روشن‌کننده‌ی زیر چشم استفاده کنید. این محصول تیرگی‌ها را می‌پوشاند، اما طبیعی‌تر از کانسیلر است. این روشن‌کننده‌ها پوشانندگی کامل ندارند اما بسیار طبیعی هستند.

اشتباهات آرایش چشم

۶. از رنگ کانسیلر نامناسبی استفاده می‌کنید

استفاده از مقدار مناسب کانسیلر مهم است، اما رنگ کانسیلر نیز مهم است. رنگ نامناسب کانسیلر می‌تواند صورت شما را کدر کند و صورت کدر پیرتر از چهره‌ی روشن به نظر می‌رسد. بنابراین کانسیلر را مطابق با رنگ پوست خود انتخاب کنید. کانسیلر نیز مانند کرم پودر باید با توجه به تن رنگ پوست شما انتخاب شود. از شماره‌ی رنگ کرم پودر خود برای انتخاب رنگ کانسیلر استفاده کنید. همچنین برای مشخص کردن تن گرم یا سرد پوست به رگ‌های مچ دست خود نگاه کنید. کانسیلر باید یک یا دو درجه روشن‌تر از کرم پودر شما باشد. اگر کانسیلر تیره‌تر از کرم پودر باشد زیر چشم‌ها به خوبی روشن نمی‌شود و در نتیجه چهره‌ی شما پیرتر نشان داده می‌شود.

اشتباهات آرایش چشم

۷. از کانسیلر اصلاح کننده‌ی رنگ استفاده نمی‌کنید

یکی از چیز‌هایی که ما را پیرتر نشان می‌دهد سیاهی دور چشم است. پوشاندن این تیرگی‌های دور چشم دشوار است. برخی از افراد برای پوشاندن این تیرگی‌ها از کانسیلر زیاد استفاده می‌کنند و همان‌طور که گفته شد، استفاده‌ی بیش از حد از کانسیلر در زیر چشم باعث چروک زیر چشم می‌شود. با استفاده از کانسیلر اصلاح کننده‌ی رنگ می‌توانید این مشکل را حل کنید. با زدن یک لایه کانسیلر اصلاح کننده به رنگ هلویی می‌توانید تیرگی‌های دور چشم را به صورت طبیعی بپوشانید. اگر قرمزی پوست دارید از کانسیلر سبز رنگ استفاده کنید و از کانسیلر آبی برای پوشاندن لکه‌های تیره یا لکه‌های پیگمانتاسیون استفاده کنید. کانسیلر اصلاح‌کننده رنگ برای خنثی کردن رنگ و کمک به پوشش است و پوشش کاملی ایجاد نمی‌کند.

اشتباهات آرایش چشم

۸. خط مژه را خیلی تیره می‌کنید

یکی دیگر از اشتباهات آرایش چشم خط چشم بین مژه و چشم است. اگر این قسمت را با مداد پررنگ پر کنید شما را پیرتر نشان می‌دهد و پس چند دقیقه خط چشم پخش شده و زیر چشم سیاه می‌شود. برای حل این مشکل فقط خط پلک بالا را با مداد پر کنید و خط پایینی چشم را با سایه ابرو بکشید. برای داشتن ظاهری جوان‌تر به جای رنگ‌های مشکی از سایه‌ی قهوه‌ای یا خاکستری استفاده کنید.

۹. چشم‌های خود را لیفت نمی‌کنید

اگر احساس می‌کنید چشم‌هایتان افتاده به نظر می‌رسد و باعث پیری چهره‌ی شما شده است، با کانسیلر می‌توانید کمی چشم‌های خود را لیفت کنید. برای لیفت چشم کانسیلر را با زاویه‌ی رو به بالا بزنید و از زیر گوشه‌ی بیرونی چشم تا دم ابرو آن را بکشید. این کار را در هر دو طرف انجام دهید. با این کار حتی بدون کانتور صورت شما کمی لیفت می‌شود.

اشتباهات آرایش چشم

۱۰. سایه چشم خود را اشتباه زده‌اید

همه‌ی ما چشم‌های متفاوتی داریم و با توجه به فرم و رنگ چشم‌های خود باید تکنیک سایه زدن را انتخاب کنید. سایه اسموکی جذاب است ولی می‌تواند صورت شما را پیرتر نشان دهد و یکی از اشتباهات آرایش چشم زدن سایه چشم تیره است. برای داشتن ظاهری جوان‌تر، سایه‌های خنثی، ملایم و براق را انتخاب کنید. همچنین به جای انگشت از براش استفاده کنید تا سایه را تمیزتر پخش کنید.

کلام آخر

چشم در زیبایی چهره تأثیر زیادی دارد و آرایش چشم اشتباه می‌تواند این زیبایی را از بین ببرد. به جز نکات گفته شده در این مقاله برای این که چهره‌ی خود را جوان‌تر نشان دهید همیشه مژه‌های خود را فر کنید. مژه‌های فر به باز شدن چشم و شاداب شدن چهره کمک می‌کنند. همچنین روی مژه‌های بیرونی خود ریمل بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا